Esnaf Kredileri

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları

03.08.2017
122
Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları

İkinci el ve sıfır traktör alacak olan çiftçilerimiz için 2018 de Ziraat bankası ” Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırımlar ” adı altında kredi imkanları sağlamaktadır. Düşük faiz oranları ile il ve ilçe marka ve model ayrımı gözetilmeksizin sunulan bu imkanlardan yararlanacak olan çiftçimizin bazı şartları sağlaması gerekmektir. Gerekli evraklar ile başvuru yapan istenilen şartlara uygun tüm çiftçilerimize tam 60 ay vadeli verilen bu olanaklar için faiz hesaplama makinesi ile tüm miktarları sizler için hesapladık.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Şartları Nedir ?

Ziraat bankası tarafından hem sıfır hemde 2. el traktör almak isteyen çiftçilerimizden her kredi de olduğu gibi traktör kredisi imkanlarında da bazı şartlar kuşkusuz aranmaktadır. Bu şartlar 27/12/2016 tarih ve 2016/9665 sayılı bakanlar kurulu kararı ile yayımlanan resmi gazetede her ne kadarda yer almasa da sizin için yaptığımız araştırmalar neticesinde şartların neler olduğuna erişim sağladık. Buna göre ” Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ” kredisinden yararlanmak isteyen çiftçilerimiz aşağıdaki şartlara kat’iyen uygun olması gerekir.

 1. Ziraat bankası indirimli traktör kredisi imkanlarından yararlanacak olan çiftçimizin bakanlık Çiftçi Kayıt Sisteminde isminin olması gerekir. ÇKS Belgesi Nasıl Alınır ?
 2. Başvuru sahibi çiftçimizin devlete herhangi bir borcunun olmaması gerekir. Bu yüzden vergi dairesinden borcu yoktur yazısı istenilir.
 3. SGK hizmet dokümanı bazı hallerde çiftçimizden talep edilir.
 4. Bazı durumlarda en az iki tane kefil talep edilir.
 5. İpotek alınacak olan traktöre konulduğu için herhangi bir rehin istenilmemektedir.
 6. Çiftçimizin kredi notu değeri sorgulanır. Sorgulama işlemi Findeks yada devlete ait olan Risk Merkezi üzerinden sağlanır. Geçmiş dönemlere yönelik yapılan bu sorgulamada risk içeren alanda yer alan çiftçimize sistem yaptığı başvuru için onay vermez. ( Geçmiş dönemler de özellik ile Ziraat bankasından kredi çekip zamanında ödemedi iseniz yada kredi kartı aidatlarınızı geciktirdi iseniz bizce hiç şansınızı zorlamayın KKB Kredi Notu Hızlı Yükseltme Hilesi Nedir ? isimli yazımızı okuyunuz. Daha sonra başvurunuzu tazeleyiniz.
 7. Nüfus cüzdanı istenilir.
 8. Sıfır traktör alacaklardan fatura, ikinci el traktör alacaklardan ise ruhsat istenilmektedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi İmkanları Nedir ?

Sıfır ve ikinci el alacak olduğunuz her türlü marka için T.C. Ziraat bankası yukarıda belirtilen şartlara uygun olmanız halinde iki şekilde kredi imkanı sağlamaktadır. Bunlar;

 1. Değişken Faiz Oranları İle Verilen Kredi İmkanları
 2. Sabit Faiz Oranları İle Verilen Traktör Kredisi

bu iki şekilde de sizlere sunulan traktör almak için desteğe 2. el alımlar için en fazla 5 yaş kriteri aranmaktadır. Kullanmış olduğunuz kredinin geri ödemeleri ise isteğe bağlı olarak ister aylık ister ise senede 1 olarak belirlenebilmektedir. Yalnız şunun altını çizerek belirtmem gerekir ki hangi model traktör alır iseniz alın ister sıfır olsun ister ikinci el traktör değerinin %75 kadar kredi alabilirsiniz. Bu bedel sıfırlar için fatura ikinci eller içinde kasko bedeline göre tayin edilir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Nedir ?

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama Makinesi

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama Makinesi

Gelelim şimdi T.C. Ziraat bankası traktör kredisi faiz oranları ne civarlarda olduğundan bahsetmeye. Normal şartlarda hiç bankanın veremeyeceği oranlar da faiz olanağı sunan banka bu gücünü kuşkusuz ki resmi gazetede yayımlanan tebliğden almaktadır. Türkiye de en düşük oranlar ile bu imkanı sizlere sağladığının teminatını vereceğimiz kredinin faiz oranları ile bir kaç hesaplamayı sizler için yaptık. Sıfır traktör alımları için yıllık %5 ikinci el alımlar için ise yaklaşık %6 gibi bir oran ile yaptığımız hesaplamalarda.

Sıfır Traktör Kredisi Faiz Oranları İle Hesaplama Tablosu

 1. Şayet 20.000 TL 60 ay vadeli sıfır bir traktör alacak iseniz senelik ödemeniz 4.166 TL olacaktır. Toplam geri ödemeniz ise 5 yıl sonra 25.000 TL tir.
 2. 30.000 TL sıfır traktör için 60 ay vade senelik ödeme miktarı 6.250 TL olacak toplam vade sonu ödeyeceğiniz rakam ise 37.500 TL tir.
 3. 40.000 TL ile sıfır kokusu üzerinde bir traktör alacak iseniz 60 ay da yıllık ödeyeceğiniz rakam ortalama 8.333 Türk Lirası olacak tüm ödemeler sonunda ise cebinizden yaklaşık olarak 50.000 TL çıkacaktır.
 4. 50 bin TL ile sıfır traktör almak için kredi kullanacak olan çiftçimizin cebinden yıllık 10.416 TL çıkacak vade sonunda ise toplam ödeyeceği rakam ise 62.500 TL tir.

İkinci El Traktör Kredisi Faiz Oranları ve Geri Ödeme Tablosu

İkinci el traktör için 5 yaşa kadar olan her marka için uygulanan kredi faiz oranı senelik %6 dır. Sizler için yaptığımız ORTALAMA ( YAKLAŞIK ) HESAPLAMA TABLOSU aşağıdaki gibidir.

 1. İkinci el traktör alımı için bankamızdan 20.000 TL krediyi 60 ay vadeli senede 1 ödemeli çekecekler olan çiftçilerimizin yılda ödemesi gereken tutar, 4,333 TL olup vade sonunda ödeyecekleri toplam tutar 26.000 TL tir.
 2. 30.000 TL ikinci el traktör kredilerinden 5 yıl vadeli senelik ödemesi 6500 TL olacak taksitlerin sonunda çiftçimizin ödeyeceği toplam tutar ise 39.000 TL olacaktır.
 3. 2. el için 40.000 TL kullanmak isteyen çiftçilerimizin 60 ay vade sonunda ödeyecekleri toplam tutar 52.000 TL olacak yıllık ödeyecekleri rakam ise 8.666 TL olacaktır.
 4. Son olarak ikinci el için 50.000 TL kullanacak olan çiftçilerimizin yıllık ödeyecekleri ortalama rakam 10.833 TL olacak tüm taksitler bittiğinde çiftçimizin cebinden çıkacak toplam rakam ise 65.000 TL olacaktır.

Ziraat bankası traktör kredisi faiz oranları ortalama sıfır ve 2. el için belirtiğimiz oranlar içinde değişiklik göstermektedir. Faiz oranları bankanın sağladığı hayvan kredisi ile yaklaşık olarak aynıdır. Bankamız ayrıca ” Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ” kredisi imkanları ile çiftçimizin diğer motorlu ve motorsuz ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Bu ürünler şu şekilde listesi şu şekilde oluşmaktadır.

 1. Traktör kabini ve römork
 2. Kaz ayağı
 3. Pulluk alımları
 4. Rotatil
 5. Yükleme kepçesi
 6. Çapalama
 7. Tırmık
 8. Ot parçalama aparatları
 9. Gübre veya yem serpme makineleri

Gibi bir çok yardımı aletler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.