Esnaf Kredileri

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

21.06.2018
125
Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Hiç bir geliri olmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında olan Ziraat Bankası 2019 yılı içinde uygun faiz oranları ile kredi vermeye devam ediyor. Kişilerin her geçen gün artan ihtiyaçları için bankaların yaptığı kampanyalar devam ederken ev hanımlarının kredi talepleri de bankaların yaptığı kampanyalar arasında. Sizde evinizde hiç bir geliri olmayan bir ev hanımıysanız bankadan nasıl ihtiyaç kredisi alabilirsiniz ve çalışmayan ev hanımlarına hangi şartlarla kredi veriliyor detayları yazımızda.

Ev Hanımlarının Acil İhtiyacı İçin Kredi Şartları Nelerdir?

Ev Hanımlarının Acil İhtiyacı İçin Kredi

Ev Hanımlarının Acil İhtiyacı İçin Kredi

Bankalara yapılan kredi taleplerinde genelde ya bir iş kurmak için yada hesapta olmayan acil bir ihtiyaç için kredi almak istenmektedir. Ev hanımlarının da zaman zaman bir iş kurma hayali ya da ihtiyaçları için kredi talebi olmaktadır. Bankalarda bünyelerine müşteri katmak adına her kesimden insana uygun kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bir bankadan kredi almak için onların bazı şartlarına uymanız gerekmektedir. Çoğu bankada önceden düzenli bir geliri olmayan vatandaşa kredi fırsatı vermiyordu. 2018 yılı için gelir belgesiz kredi kullanmak isteyenler için de kampanyalar yapılmaya başlandı. Öncelikle düzenli bir geliri olmayan bir ev hanımının bankadan kredi kullanması için;

  • Üzerine kayıtlı ev, arsa, dükkan, araba yada bir kira geliri olması gerekmektedir.
  • Eşinizin maaş bordrosu bankaya kredi talebinizde olumlu sonuçta etkili olabilir.
  • 18 yaşından büyük sigortalı çalışan çocuğunuzun kefil olması
  • Yada evinizde ek iş yapıp bunu belgelemeniz ya da çiftçilik kaydınız kredi alımında faydalı olacaktır.
  • Kredi çekmek isteyeceğiniz tutarında çok yüksek olmaması kredinizin onayını kolaylaştıracaktır.
  • Kredi talebinde bulunacağınız bankadaki birikmiş yatırımınızda kredi almanızı kolaylaştıran etkenler arasında.

İpotek edilen taşınmazlar için ve eşinizin bordrosu ile yapacağınız başvuruda, eşinizin rızası yazılı olarak alınacaktır. Daha önce kredi kullanmış ve düzenli olarak ödemiş olan kefilinizin kredinizin olumlu sonuçlanmasında etkisi olacaktır. Bankalar sizden bu teminatları talep ederken, kredi verdikten sonraki geri ödemeleri garanti altına almak zorundadır. Gelir belgesi kullanmadan alabileceğiniz bu kredinin uygun faiz oranları da geri ödemeyi kolaylaştırıyor. Düzenli gelir olarak sayılan kira gelirinizde bankalardan kredi almanız için size artı katacaktır. Burada önemli olan nokta, yapılan kira sözleşmesinin çekilecek kredinin vade süresi ile uyumasıdır. Bankadan bu yöntemle alacağınız kredi, kira gelirinin %70 kadar yani; 1000 liralık bir kira geliri varsa aylık geri ödemeniz 700 tl olacak şekilde düzenlenecektir. Bu şartlar kullanacağınız kredi tutarına, bankalara ve sizin durumunuza göre değişkenlik gösterecektir.

Ziraat Bankası 10.000 TL Ev Hanımlarına Kredi

Yaptığımız araştırma gösteriyor ki ev hanımlarına kredi var ancak, üzerinde bir taşınmaz, kira geliri ya da bir kefili olmayan kişiye henüz kredi kampanyası bulunmamaktadır. Eğer ki ipotek göstererek kredi başvuru yapacaksanız, Ziraat Bankasının bu krediye uyguladığı faiz oranı 2018 yılı için 1,35 dir. İpotekli ihtiyaç kredinize yapılacak maksimum vade sayısı ise 48 ayla sınırlandırılmıştır. İpotek gösterilecek işyeri ya da konutun değerine göre verilecek kredi oranı, istenilecek ek teminatlar da değişmektedir. İpotekli kredi için ipotek göstereceğiniz mülkünüzün ekspertiz değerine göre yüksek miktarlarda kredi almanız da mümkün. 10.000 bin liralık bir kredi için sizden çok fazla teminat istemeyeceklerdir. Bu krediyi talep ederken, kefil yapacağınız kişi ve sizin kredi notunuzda bir nebze etkili olacaktır. Eğer ki babanızdan ya da eşinizde kalan bir emekli maaşınız varsa kredi almanız daha da kolaylaşacaktır. Bu maaşı her ay düzenli olarak Ziraat Bankasından alıyorsanız, bankanın maaş müşterileri için uygun faiz ve uzun vade uyguladığı kredi kampanyalarına başvuru yapabilirsiniz. Genelde bankalar alınan maaşın %70 i oranında geri ödemesi olan krediyi onaylıyor. Bunu maaşınızı aldığınız bankadan talep ederseniz aynı gün içinde ev hanımı olarak kredinizi alabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ziraat Bankası Dışında Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Çoğu banka yukarıda anlattığımız şartları taşıyan ev hanımlarına kredi imkanı sağlamaktadır. Faiz oranları vade sayısı ve ya istenilecek teminatlar konusunda farklılıklar olsa da 10.000 bin liralık kredi talebiniz üstünüze kayıtlı mülk, kira geliri v.s olduğunu belgelediğinizde kolaylıkla alabilirsiniz. Bu bankalar arasında; TEB, Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, HCBS bulunmaktadır. Düşük faizli kredilerin faiz oranları yüksek olsa da, bankalar zaman zaman vade sayısı ve faiz oranlarında kampanyalar yapmaktadır. Güncel faiz oranlarını sizler için bir tablo halinde sunduk.

[table id=1 /]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.