Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Şartları Nedir?

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Şartları Nedir?
10 Haziran 2019 tarihinde eklendi, 50 kez okundu.


Ziraat Bankası esnaflar için düşük faizli ve siz esnaflara özel kredi kampanyaları 2019 da da devam ediyor. Bankanın uzun vade seçenekleri ve esnaflar için düzenlediği bu kampanyalardan şartlara uygun olan tüm esnaflar faydalanabilir iş yeriniz için gerekli olan tüm ihtiyaçlar için bu krediyi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan esnaf kredisi almak için hangi şartlar isteniyor, kredi seçenekleri ve faiz oranları ile ilgili tüm merak etikleriniz yazımızda.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Faizsiz Alınabilir mi?

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Faizsiz Alınabilir mi

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Faizsiz Alınabilir mi

Ülkemizde devlet bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası, uygun faizli ve uzun vade seçenekleri ile tercih edebileceğiniz bankaların başında gelmektedir. Devletinde katkısı ile yeni girişimcilere ve esnaflık yapan kişilere düşük faizli ve zaman zaman faizsiz kampanyalar düzenleyen banka oldukça avantajlı. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler yani KOBİLER için de yapılan kampanyalar vatandaşı destekler nitelikte. Faizsiz diyebileceğimiz kadar düşük faizle verilen bu krediler, çoğu bankadan avantajlı diyebiliriz. Üretim ve ticaret alanı başta olmak üzere ülkemizde bütün sektörlerde hizmet veren KOBİ’ ler için düzenlenen KOBİ Değer Kredisi-2 de faiz oranı 1,54 şeklindedir. 125 m­ilyon TL’ye kadar c­iroya sahi­p tüm KOBİ’lerin başvurabileceği bu kredi 6 ay geri ödemesiz olarak 36 ay vade ile verilmektedir. Başvuru için bankanın size en yakın şubesine giderek kredini ayrıntıları hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuru için istenecek en temel şartlar;

 • Yeterli düzeyde kredi notuna sahip olunması
 • KOBİ’ nin faal bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor olması
 • 6 ay ile 1 yıllık bir süre KOBİ olmuş olması,
 • Talep edilen kredi karşılığında geri ödeyebilecek düzeyde gelire sahip olunması gerekmektedir.
Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2019

                Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2019

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2019

Bankanın esnaf ve işletme sahipleri için düzenlediği ve kendinize en uygun krediyi bulabileceğiniz bir çok seçeneği bulunmaktadır. Vade sayılarına ve faiz oranlarına bakarak sizin ihtiyacınızı karşılayacak krediyi bankanın 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri aracılığı ile ayrıntılı bilgiyi  edinebilirsiniz. • Gün İçi Kredisi; sizlerin günlük nakit ihtiyacınızı karşılamanızda destek olacak ve anında hesabınıza aktarabileceğiniz bir kredidir. Gün içinde başvurabileceğiniz ve vadesi de gün içinde dolan bu krediden bankacılık geçmişi olumlu olan tüm esnaflar faydalanabilmektedir.
 • Rotatif Kredi; Maksimum 12 ay vade ile anında hesabınızda olan bu krediye dilediğiniz ödeme seçenekleri e size özel faiz imkanı ile sahip olabilirsiniz. Başvuru için bankanın size en yakın şubesine müracaat etmeniz gerekecektir.
 • Taksitli Krediler; vade süresi boyunca sabit faizli ve işletmenize uygun vade seçenekleri ile kullanabileceğiniz kredilerdir. Bu kredide size özel esnek ödeme planlarından birini tercih ederek taksitler halinde kredinizi geri ödersiniz.
 • Döviz Kredisi; yurt dışı alışverişlerini dövizle yapan işletmeler için ihracat taahhüdünün yerine getirilmesi koşulu ile bankanın sunduğu bir kredi çeşididir. Maksimum 24 ay vade ile alacağınız bu kredinin taksitleri eşit şekilde planlanacaktır.
 • İskonto Kredisi, Nakit Yönetimi Kredisi, Spot Krediler de bankanın esnaf ve girişimcilere sunduğu krediler arasında.

 Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir

        Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir

Ziraat Bankası ve KGF destekli esnaf kredilerinin başvurusunu bankanın şubesine bizzat yapmanız gerekecektir. Şahsen yapacağınız başvuruda sizin şartlara uygun olmanızın devamında ihtiyacınızı karşılayacak krediniz size özel vade ve faizle hesaplanacaktır. Bu krediden yararlanmanız için ise;

 • Yurt içinde faaliyet göstermeniz,
 • KOBİ vasfını taşıyacak niteliklere sahip olmanız,
 • KOBİ kapsamına giren; Esnaf ve Sanatkarlar, Serbest Meslek Mensupları, Tarımsal İşletmeler, Çiftçiler,
 • KOBİ dışında kalan; havayolu işletmeleri, seyahat acenteleri, gemi inşa sanayi işletmeleri, ihracatçılar ve diğer işletmeler bu krediye başvuru yapabilirler.

Bu krediye başvuru yapacak kişilerin muhakkak geçmiş bankacılık işlemleri olumlu olmalı, iflas, iflas ertelemesi, fesih, konkordato kaydı olmayan, SGK ve vergi borcu bulunmaması ya da borcu bulunduğu takdirde yeniden yapılandırılmış ve yapılandırması bozulmamış olması gerekmektedir. Banka şubelerine yapacağınız başvuru ile hakkınızda yapılan araştırmalarda olumlu sonuç alındığında KGF nu kişilere göre değişse de %85-%100 arasında bir kefalet vermektedir. Kefalet limiti ise; işletme / işletme grubu için azami 12.000.000 TL ve KOBİ dışı işletme/işletme grubu için azami 200.000.000 TL olup yine bu miktarlar kişiye göre değişkenlik gösterecektir. Bu tür krediler için 1 yıl ödemesiz toplam 5 yıl vade seçeneğini yada 3 yılı anapara ödemesiz 10 yıl vade seçeneğini tercih edebilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!