Esnaf Kredileri

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar 200.000 TL

24.11.2017
135
Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar 200.000 TL

Yeni esnaf olmuş bir tüccarımızın bankalardan kredi alması bir hayli zordur. Yalnız bazı bankalar var ki 2018 yılı planlaması dahilinde esnaflığa yeni atmış olan girişimcilerimize oldukça düşük faizler ile kredi olanakları sağlamaktadır. Esnafımız ayağa kalksın, açılış giderlerinden doğan maddi sorunlarını bir an önce halletsin diye bankalar tarafından başlatılan bu kampanya ile tüm personel giderleriniz dahil olmak üzere maddi sıkıntılarınız dan kısa sürede kayıpsız olarak kurtulabilirsiniz. 200 bin TL kadar düşük faizler ile kredi almak istiyorsanız lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz..

Yeni Esnaf Neden Bankalardan Kredi Almak’ta Zorlanır?

Gelin şimdi isterseniz ilk olarak yeni esnaf olmuş bir girişimcimizin bankalardan neden kredi almakta zorladığına değinelim. Bu sıkıntıyı aslına bakarsanız bende zamanında çok yaşadım. Sadece esnaf lığımızın ilk etaplarında bankalardan kredi almayı bırakın alacağımız bayilik için teminat mektubu almak bile bir tamamen bir kabus olmuştu. Yaptığımız biraz derinlemesi araştırmalar neticesinde yeni esnafa bankalar neden kredi vermek istemediğinin nedeni buldum. Aslına bunu tahmin etmek çok da zor değildi. Hangi bankaya gitti isem ” KOBİ ” departmanına esnaflığa yeni dahil olmak istiyorum dediğimde bana şu sorular ilk olarak soruldu.

 1. Daha önce esnaflık deneyiminiz oldu mu ? ( He oldu, yeni esnafım diyorum nasıl olabilir 🙂
 2. Herhangi bir gelir belgesine sahip misiniz ? ( Kardeşim yeni esnaf olacağım nasıl gelir belgem olsun )
 3. Herhangi bir kira getiresi mala sahip misiniz ? ( Bunlarla gelin bana 🙂 )
 4. Çalışan kefil istiyoruz en az 2 tane

gibi sorular ve talepler ile karşılaştım. Peki yeni esnafa bu sorular neden sorulmaktadır ? ben bunun cevabını iki kelime ile vereyim, ” VERECEKLERİ KREDİNİN GERİ ÖDENMEME ENDİŞESİ ” tamamen bankanın kaygısı bundan dolayıdır.

Yeni Esnaf Bankalardan Kredi Nasıl Kullanabilir ?

Aslında 2018 yılı dahil olmak üzere yeni esnaf olmuş bir girişimci bankalardan çok rahatlık ile yukarıda biraz önce saydığım niteliklere sahip olmasa da kredi alabilir. Bunu bana sorarsanız en basit yoldan yapmanın yolu İnternet üzerinden esnaf kredisi değil de ihtiyaç kredisi ile halletmektedir. Tabi ihtiyacınız olan rakam 40.000 TL ve onun altındaysa.! 40 bin TL ve onun altında bir nakit sıkıntınız varsa bunu hemen İnternet üzerinden şubeye dahil gitmeden hatta kefile bile ihtiyaç duymadan halletmeniz için sizde olmasın gereken tek şey ” YÜKSEK BİR KREDİ NOTU DEĞERİ ” tir. Şayet iyi bir kredi notu değerine sahipseniz, ister işsiz olun, ister ise hiç bir kefile sahip olmayın şayet ihtiyacınız olan nakit para 40.000 TL kadarsa emin olun sizin için en iyi seçenek Akbank’ ın direk uygulaması üzerinden vermiş olduğu kredi olanaklarıdır. Gelir belgesiz ve kefilsiz kredi veren bankalar olarak il sırada gördüğüm Akbank bu imkanlarını 2018 yılında da sağlamaya devam etmektedir, mutlaka deneyiniz..

Yeni Esnafa En İyi Kredi İmkanları Devlet Bankalarında!

Az evvel bahsettiğim seçenek ilginizi çekmedi ise o zaman siz yeni esnaflara önereceğim bankalardan kredi bulmaların en kolay yolu devlet bankalarıdır. Neden devlet bankaları derseniz, bunun en büyük nedeni devletimizin işsizlik oranını düşürmesi amacı ile kendine bağlı bankalara yapmış olduğu baskılardır. Bir ülkede ne kadar az işsizlik olur ve bununla doğru olarak o kadar ülke ekonomisinin canlı kalacağının bilincinde olan devletimiz, kendi bünyesindeki bankalara özellik ile yeni esnaf olacaklara şahane fırsatlar sağlamaktadır. Bu fırsatları sağlayan devlete ait bankalarımız ve imkanları ise şunlardır.

3 Farklı Ödeme Seçeneği İle Vakıfbank Yeni Esnaf Kredileri

Yeni esnaf olanlar, 36 ay vadeli 50.000 TL kadar düşük faizler ile kredi almak istemez misiniz ? 3 farklı ödeme seçenekleri ile Vakıfbank tarafından siz yeni esnaflarımıza sağlanan bu imkanların ödemeleri şu şekildedir.

 • İsteyen esnafımız ” SABİT ÖDEMELİ ” yani taksit tutarınız sabit rakam olarak belirlenir ve ödemeniz 36 ay sonuna kadar o rakam dan devam eder.
 • İsterseniz ” DEĞİŞKEN TAKSİT ÖDEMELİ ” bu imkanlarda isteğe bağlı olarak isterseniz ilk etap da düşük meblağlarda ödeme planı oluşturursunuz vade sonuna doğru taksit tutarınız artar.
 • Son seçenek ise ” TAKSİT ERTELEMELİ ” tir. Buda hesaplarınız ay başını tutturamadı vakit ara verip ödemelere daha sonraki ay devam etmeyi istediğiniz bir ödeme seçeneğidir.

Bu Videoda görülüyor ki daha Önceki Yıllarda’da Vakıfbank Yanınızda Olduğu Gibi 2018 Yılında’da Yanınızda Olmaya Devam Ediyor!

Bu imkanlar ile yeni esnaflarımız başvuru yapmayı düşünüyorlarsa müracaatlarını İnternet üzerinden hiç şubeye gitmeden BURADAN gerçekleştirebilirler..

Halk Bankası Yeni Esnaf Olacak Girişimcilere 1 Ödemesiz 75 Bin TL Kredi Veriyor

Hani dedim ya devlet yeni girişimcileri destekliyor diye, belki de bunun en somut kanıtını sizlere Türkiye Halk bankasının yeni esnaf olacaklara yönelik oluşturmuş olduğu kredi paketleri ile gösterebilirim. Yeni girişimcilere tam 1 sene hiç ödeme olmaksızın 75 bin TL kadar kredi sağlayan banka 4 ayrı kredi paketi oluşturmuştur. Bu pakete göre sağlanan imkanlar ve istenilen şartlar kısa olarak şu şekildedir.

 • Genç Girişimci Kredisi; 30 yaşını aşmamış mezun olduğu branş üzerine iş kuracak yeni esnaflarımız için 1 Sene hiç ödemesiz 50 bin TL kredi imkanı.
 • Cesur Girişimci Kredileri; Kurmak istediği iş de en az 2 sene deneyimi olan ve o dalda en az yüksek okul okuyanlara 75 bin TL kredi imkanları.
 • Usta Girişimci Kredisi; En az ilk okul mezunu ve açacağı iş de daha önce en az 5 sene çalıştığını gösterenlere 1 sene ödemesiz 30 bin TL kredi olanakları
 • Mucit Girişimciler; Bulmuş oldukları yenilik için patent almış olanlara verilen kredi destekleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.