Esnaf Kredileri

Yapı kredi ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyaları devam ediyor

23.02.2019
128
Yapı kredi ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyaları devam ediyor

Kredi çekmek için uygun faizli kredi arayanlar Yapı Kredi’nin İpotekli Bireysel Finansman Kredisinden faydalanabilirler. Bankanın emeklilere, düzenli gelir sahibi olan vatandaşa özel kampanyaları 2019′ da devam etmekte. Teminat olarak gösterebileceğiniz bir eviniz, işyeriniz ya da arabanız varsa bankadan alacağınız kredi miktarı da yüksek olmakta. Yapı Kredi bankası güncel faiz oranları, ipotekli kredi vade sayıları ve şartları, başvuruda sizden istenecek belgeler bunların hepsi ayrıntılarda.

Yapı Kredi İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

2019 yılında yükselen faiz oranları kişilerin kredi kullanmalarını zorlaştırmıştır. Bankalarda azalan kredi taleplerine değişik kampanya ve paketlerle çözüm aramaktadır. Günlük ihtiyaçlarınız, düğün masrafınız ya da yeni alacağınız ev için 100 bin lira ve üzeri nakit ihtiyacınızı Yapı Kredi bankasından temin edebilirsiniz. Üzerinize kayıtlı eviniz bu kredi için ipotek alınarak evin değerinin belli bir miktarına kadar kredi sağlanmaktadır. Bankanın ipotekli kredi seçeneğinde;

  • Kendinize ait evin ekspertiz değerinin %50 si kadar kredi,
  • İpotekli Bireysel Finansman kredisine 48 ay vade yapılmaktadır.
  • Yapı Kredi bankası ipotekli kredi güncel faiz oranı ise 2,29′ dur.

Yapı Kredi İpotekli Kredi Şartları

Yapı Kredi İpotekli Kredi Şartları

Bankalardan kredi kullanmak artık eskisi kadar kolay olmamakta. Bir de önceden gecikmeli ya da ödenmemiş bir borcunuz varsa otomatik sistemde bütün bankalar tarafından bu borç görüntülenebilmekte. Borçlu kişiye bankalarda kredi vermekte zorluk çıkartmaktadırlar. Ya ek bir teminat ya da kefil talep edip bir güvence aramaktadırlar. Böyle durumlarda ipotekli kredi kolay kredi almanın bir yolu olarak karşımıza çıkmakta. Kendinize ait bir eviniz varsa bunu bankaya rehin göstererek kısa zamanda kredinizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Banka evinize ekspertiz göndererek evin acil satış değerini belirleyecek ve bunun %50 si kadar kredi alabileceksiniz. Kredinizi bu değer belirleyecektir. 300 bin liralık bir değer biçilen eviniz üzerinden 150 bin lira kredi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredilerine nazaran daha düşük faiz oranları, kişiye özel  kredi miktarları ile Yapı Kredi tercih edebileceğiniz bankalar arasında.

Yapı Kredi İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Yapı Kredi İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar kişiye kredi verirken onun tüm bankacılık hareketlerini, gelir durumunu ve üzerinde olan mal varlıklarını göz önünde bulundurmaktadır. Kredi notu düşük olan, devam eden bir kredisi, düzenli bir geliri olmayan kişiler kredi başvurusunda bulunsa da olumsuz sonuçlanmaktadır. İpotekli krediyi böyle durumlarda tercih edebilir, başvuru için şahsen bankaya gitmeniz gerekecektir. Evinizin değeri ve gelir durumunuza göre size özel bir kredi olacağı için başvuru, internet ya da cepten yapılamamaktadır. Başvuru için bazı evraklar istenirken bunlar;

  • T.C kimlik numaranızın olduğu kimlik ve fotokopisi,
  • İpotek gösterilecek gayrimenkulün tapusu fotokopisi,
  • Gelir belgeniz;

-Ücretli çalışanlar için, son aya ait maaş bordrosu fotokopisi

-Emekliler için, maaş cüzdanı fotokopisi,

-Serbest meslek çalışanları için vergi levhası ve fotokopisi,

  • Adres bilgileriniz için ikamet üzerinize düzenlenmiş son 3 aylık elektrik, doğalgaz, internet faturası ve fotokopisi,
  • İpotek gösterilecek taşınmaz haricinde gelirinize ek varsa kira kontratı, tapu vs. belgelerle başvuru yapmanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası İpotekli Krediye Ek Masraflar Nelerdir

Yapı Kredi Bankası İpotekli Krediye Ek Masraflar Nelerdir?

Bankalar size kredi verirken krediye ek bazı masrafları da sizden tahsis emektedirler. Bunların başında evinin değerini belirlemek için gönderilen ekspertiz masrafıdır. Evin konumuna ve metrekaresine göre değişen bu masraf, 750 TL ile 2000 TL arasında olacaktır. Aynı zaman da krediye ne kadar vade yaptırdıysanız bu vade süresince size hayat sigortası yapılacaktır. Eve de yine deprem sigortası yapılarak oluşacak bir hasara karşı sigortalanacaktır. Konulacak ipoteğin tahsis ücreti de ortalama 185 TL civarında olacaktır. Bütün bankalarda bu masraflar alınırken, yine kredinin binde beşi oranın da kredi tahsis ücreti bu krediye dahil edilecektir. Eğer ki, ipotek gösterilecek konutun üzerinde daha önce bir ipotek konulmuş ve kredi alınmışsa bazı bankalar ikinci derece ipotekle kredi vermektedir. İkinci derece bir ipotek olacaksa burada daha önce çekilen kredi miktarı, ne kadarının ödendiği ve yeni çekilecek kredi miktarı önemlidir. Daha önceki kredinin miktarı düşük ve ödemelerin çoğu yapıldıysa ikinci derece ipotekle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Daha önceki krediyi aldığınız bankaya başvurursanız kredinizin onaylanması daha kısa sürede olacaktır.

[table id=1 /]

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.