Esnaf Kredileri

Vakıfbank ipotekli krediyi müşterilerine 1 dakikada veriyor

16.02.2019
139
Vakıfbank ipotekli krediyi müşterilerine 1 dakikada veriyor

Kredi ihtiyacı olanlar için kolay kredi almak Vakıfbank ipotekli kredi ile mümkün. Üstünüze kayıtlı ya da 3. bir kişiye ait ev, arsa, işyeri ya da arabayı ipotek göstererek dilediğiniz miktarda krediyi bu bankadan temin edebilirsiniz. Kredi notu yüzünden sıkıtı yaşayan vatandaşlar içinde ipotekli kredi en cazip fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır. Bankanın sunduğu uygun faizli ve geri ödemede tercih edebileceğiniz değişik ödeme seçenekleri ile sizde 1 dakikada kredinizi alabilir ve acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır, kredi faiz ve vade sayıları, değişik ipotek seçenekleri ile ne kadar kredi kullanabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank İpotekli Kredi Başvurusu 2019

İpotekli kredi kişilerin kredi alırken sık kullandığı yöntemlerden biri. Özellikle yüksek miktarlardaki kredi ihtiyacınız için başvurabileceğiniz bu yöntem, kısa zamanda kredinizin onaylanmasını sağlamaktadır. Bankalar da ortada ipotek gösterilen bir ürün olduğu için yüksek meblağalar vermekten çekinmeyecektir. Çünkü göstereceğiniz ipotek bir güvence olacak, borcun ödenmemesi ihtimalinde banka el koyabilecektir. Bu tür kredileri kredi notu düşük yada devam eden bir kredi ödemesi olan kişilerde tercih edebilmektedir. Vakıfbank’ın ipotekli kredi seçenekleri arasında ev ipotekli, arsa ipotekli ve araç ipotekli kredileri bulunmaktadır. Çoğu banka bunların sizin üstünüze olmasını talep ederken Vakıfbank üçüncü bir kişiye yani eşinize, çocuğunuza ya da bir yakınınıza ait evi yada arsayı ipotek olarak alabilmektedir. Üçün şahsın taşınmazı ipoteğinde mal sahibinin onayı gerekmektedir. Banka ipotekli kredide sizden hayat sigortası talep etmektedir. Kişinin BDDK aracılığı ile bankacılık geçmişine ve gelir durumuna bakılır ipotek gösterilen gayrimenkul yada aracın ekspertiz değerine göre krediniz verilmektedir. Bu kredilerde tüketiciden kredinin binde beşi kadar tahsis ücreti alınmaktadır. Tercih edeceğiniz bu kredi seçeneğinde ödemelerde hassasiyet göstermeniz gerekmektedir.

Ev İpotekli Taksitli Kredi Vakıfbank’ da…

Ev İpotekli Taksitli Kredi Vakıfbank’ da…

Eğer ki ipotekli kredi için evinizi ipotek gösterecekseniz başvuruda; nüfus cüzdanınız, evin tapusu ve gelir belgenizle şubeye gitmeniz gerekecektir. İpotek edilecek evde herhangi bir rehin olmaması gerekmektedir. Banka tarafından görevlendirilen ekspertiz evin değerini belirler ve %80 oranında kredi alabilirsiniz. Bu krediye 36 ay vade yaptırabilir bunu da aylık, 3 aylık ya da değişken ödeme seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz. Güncel faiz oranlarına baktığımızda bankanın son faiz oranı 2,05 olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredinizin yanında ek olarak ödeyeceğiniz masraflara baktığımızda; ekspertiz için 950 TL, kredi tahsis ücreti olarak 250 TL, taşınmaz rehin tahsis ücreti de 354 TL ödemeniz gerekmektedir. Konut prim sigortası ve konut için yapılacak DASK metre kareye göre değişmektedir. Size yapılacak hayat sigortası da 246 lira civarındadır.

Arsa İpotekli 2019 Vakıfbank Kredisi

Arsa İpotekli 2019 Vakıfbank Kredisi

Arsa ipotekli kredi tercihinizde arsanıza ekspertiz tarafından biçilen değerin %75 i kadar kredi alabilirsiniz. Tapusu üzerinize ya da bir başkasının üzerine olan arsayı ipotek ettirebilir, başvuruda tapu sahibi ile işlemleri yapmanız gerekmektedir. Burada banka arsa ipoteği derken arsanın muhakkak imarlı bir arsa olması, satışa elverişli konumda olması şartı bulunmaktadır. Arsanın hisseli olmaması bankaların aradığı bir diğer şarttı. Bu arsa bir arkadaşınıza ya da eşinize, annenize ve ya çocuğunuzun üzerine olabilmektedir. Yine kredi kullanacak kişiden hayat sigortası istenirken gelir ve adresinizi belirten belge, nüfus cüzdanı ve arsanın tapusu ile en yakın Vakıfbank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz. Ev ipotekli kredide olduğu gibi ekstra masraflar çıkarken, 36 ay vade ile 2,05 faiz uygulanmaktadır.

Araç İpotekli Taksitli Kredi

Araç İpotekli Taksitli Kredi

Eviniz, arsanız ya da ipotek ettireceğiniz bir işyeriniz yoksa araç ipotek yöntemi ile Vakıfbank’ dan kredi kullanabilirsiniz. Aracınızın markası, değeri ne kadar yüksek ise kredi limitinizde o kadar yüksek olacaktır. Çünkü araç ipotekli kredilerde aracınızın eksperiz değerinin %50 si kadar kredi imkanı tanınmaktadır. 150 bin liralık aracınızı ipotek gösterdiğinizde 75 bin lira kredi alabileceksiniz. Bu kredide vade süresi 48 ay olarak belirlenmiş faiz oranı da diğer kredileri gibi 2,05 dir. İpotek gösterilecek aracın Kasko Sigortası banka tarafından yapılmaktadır. Hayat sigortası bu kredi seçeneğinde de istenirken başvuruda; nüfus cüzdanı ve sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi, otomobilin ruhsatı ve fotokopisi bunların yanında adres bilgilerinizi belgeleyen yakın tarihli faturalarınızdan herhangi birisi yanınızda olmalıdır.

[table id=1 /]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.