Esnaf Kredileri

Turkcell KKB Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır ?

14.10.2017
134
Turkcell KKB Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır ?

Findeks tarafından tutulan kişisel KKB kredi notu değerinizin öğrenmenin belkide en kolay ve zahmetsiz yolu cep telefonları ile yapılan işlemlerdir. Turkcell de bu hizmeti ister kendi müşterisi olsun ister olmasın herkese belli bir ücret karşılığında sağlamaktadır. Oldukça basit bir kaç numaranın SMS alanına girilmesi ile sağlanan sorgulama işlemlerin ücret bedeli dahil olmak üzere nasıl yapılacağını sizler ile resimli anlatımla buluşturduk.

Findeks  KKB Kredi Notu Değerinizi Mutlaka Öğrenin

Artık bir çok firma senetle herhangi bir ürün vereceği zaman yada size bankalar kredi veya kredi kartı sağlayacağı zaman karşılıklı güven ortamının sağlanması için şahısın T.C. kimlik numarası ile KKB kredi notu değerine bakmaktadır. Emin olun ki gelir belgesiz bile şayet bu değeriniz yüksek iken kredi çekebilirsiniz. Hatta bir çok mağazadan da senetle ile hiç peşinatsız 15.000 TL kadar beyaz eşyadan, cep telefonuna kadar ürünü satın alabilirsiniz. Bu denli firmalar tarafından değer verilen kredi notu değerinizi şayet bilmeden yapacağınız tüm başvurular sizin bu skoru düşürmenize neden olacaktır. Bu yüzden bize sorar iseniz bulunduğunuz senedeki yıla ait kredi notunuzu bilmiyorsanız hiç üşenmeden cüzü meblağlar ödeyerek öğrenmelisiniz.

Kredi notu değerinin en hızlı ve sağlıklı bir şekilde öğrenme yolu ise bize kalırsa cep telefonlarından geçmektedir. Bildiğiniz gibi ülkemizde birden fazla GMS operatörleri mevcuttur. Bu operatörlerden mutlaka birine sizde kayıtlısınız dır. Ama ister Turkcell abonmanı olun ister ise olmayın, şayet kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bu işlemi herhangi bir cep telefonu ile sağlaya bilirsiniz.

Turkcell KKB Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Turkcell tarafından bizlere sağlanan kredi notu değerinin öğrenilmesi hizmetinin alınabilmesi için herhangi bir kullanılabilir hatta sahip cep telefonunuz olması yeterlidir. Yani illa Turkcell üzerinden sorgulama yakmak için hattınızın Turkcell olması gerekmiyor. Peki kredi notu sorgulama işlemi en basit yoldan nasıl yapılır ?

Tek yapmanız gereken şey telefonunuz ister akıllı olsun ister olmasın işletim sisteminizde ister İOS olsun isterse Android tabanlı olsun SMS kısmına girmeniz ve İlk olarak [highlight color=”red”]T.C. KİMLİK NUMARANIZI DOĞUM YILINIZI [/highlight] arasında bir boşluk bırakarak yazıp bu mesajı 1112’ye göndermenizdir. Örnek vermek gerekirse; 987654322198 1980

Turkcell Kredi Notu Sorgulama Ücretleri Ne Kadardır ?

Şimdi gelelim işin en can alıcı noktası olan ücretlendirme kısmına. Her işlemin bir ücretlendirilmesi olduğu gibi Turkcell üzerinden kredi notu sorgulama işlemininde bir ücreti vardır elbet. Şayet çok fazla bir şekilde KKB kredi notu sorgulaması yapmayacaksanız bu ücretlendirme sizin canınızı yakacağını sanmıyorum. Ama illa ben kredi değerimi öğrenmek için Turkcell’e 9 TL kaptırmak istemiyorum diyorsanız o zaman KKB Findeks Kredi Notu Ücretsiz Öğrenme ve Sorgulama isimli yazımı okumanızı öneririm.

Turkcell kredi notu sorgulama ücretleri numarası

Turkcell kredi notu sorgulama ücretleri numarası

Kredi Notu Değeriniz Neden Düşer ?

Turkcell üzerinden kredi notunuzun nasıl sorgulanacağını ve ücretlendirmenin ne kadar olduğuna cevap verdikten sonra en çok merak edilen bir soruya da cevap vermeden geçmek istemedim doğrusu. Bu soru alt başlıkta da gözüktüğü gibi bir kişinin kredi notu değerinin neden düştüğüdür. Bu nedenleri sizlere maddeler halinde sıralamak istiyorum.

  1. Sene içinden birden fazla kredi başvurusunda bulunmanız, inanmayacaksınız ama sizin KKB kredi notu değerinizin düşmesine neden olacaktır.
  2. Kredi kartınızın düzensiz ödenmesi kesinlik ile bu nedenlerin en başında gelmektedir.
  3. Her hangi bir kredinizin ödenmemesi yada sürekli olarak gecikmeli bir şekilde ödenmesi de notunuzun düşmesine neden olacaktır.
  4. Kefil olduğunuz kişi şayet kredisini ödemez ve iş size kalır da sizde ödemeleri sallarsanız bu sizin notunuzun düşmesi için bir nedendir.
  5. Hiç kredi kartı kullanmamak yada hiç bir kredi çekmemiş olmanız da bankalar gözünde referans alınamayacağı kaygısı taşıdığından notunuzun düşük olmasına neden olur.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.