Esnaf Kredileri

TC No İle Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır ?

30.05.2017
127
TC No İle Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Bankalardan kredi kartı dahil olmak üzere her türlü ihtiyaç veya araç yada konut kredisi çekmek için oldukça önem arz eden Findeks KKB Kredi notu değerinizi 2018 yılında da TC no ile çok rahat bir şekilde anında öğrenebilirsiniz. Kolay kredi çekmenin belkide en önemli aktörlerinden biri olan kredi risk skoru öğrenme nasıl yapılır. ?  Tüm bu olanakları sağlayan cep telefonu mobil operatörleri ve Findeks’ in sizlere tekli yada çoklu şekilde t.c no ile 2018 senesi sorgulama ücretlerini güncel bir şekilde sitemizde bulabilirsiniz.

TC No İle Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası, kurumsal alandaki sorgulama işlemlerinde ki önemini korumayı Findeks risk raporunda da devam etmektedir. Sadece 11 haneli TC no girilerek geçmiş döneme ait tüm bankalar ile yapmış olduğunuz ticari ilişkiler neticesinde almış olduğunuz kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. T.c no ile sorgulama işleminin yapmanın iki basit yolu vardır. Bu yollardan biri cep telefonlarınız ile bunu sağlamanız. Bir diğeri de Findeks tarafından oluşturulan sorgulama paketlerinden istifade ederek bunu yapmanızdır. Şayet kobi yada ticari ilişkiler içerisinde sıklık ile senet ile ürün satan bir esnaf iseniz çoklu sorgulama imkanı sağlayan Findeks kurumuna ait bu paketleri almanızı şiddet ile tavsiye ediyorum. Ama yok benim gibi meraklı bir insan iseniz ve sadece bir defalığına bu değerinizi öğrenmek istiyor iseniz o zaman size tavsiye edeceğim en iyi yol kuşkusuz herhangi bir cep telefonlarınız ile bunu yapmanızdır. Şimdi ben TC no ile findeks kredi notu sorgulama nasıl yapılır ve bu bahsettiğim yöntemlerin size olacak olan 2018 senesine ait ücret bedellerinden bahsedeceğim. Artık doğru kararı vermek size kalmış. 🙂

Findeks Nedir ? Ne İş Yapar ?

Findeks isimli firma, oluşturmuş olduğu KKB yani Kredi Kayıt Bürosu isimli birim ile Türkiye genelinde tüm vatandaşların bankalar ile olan ticari münasebetlerini tutmaktadır. Tutmuş olduğu bu iki ilişkiler içinde ister vatandaş bir kobi olsun ister ise sade bir vergi mükellefi birey olsun ona 0 ( sıfır ) dan başlayarak 900 kadar uzana bir puan vermektedir. Vatandaşlara atanan bu puanlar tamamen kişiye özgüdür. Atanmış olan bu puanlara gelen karşılıklarında şahsın kredi durumunu gösteren bir açıklama yer almaktadır. Bu açıklamalar 5 başlık altında bir bir araya gelmektedir. Buna göre ise oluşturulan başlıklar aşağıdan yukarı doğru sıralamak gerekir ise.

 • 0 ile 699 arasında puana sahip olanlar EN RİSKLİ ( bu kişiler kesinlik ile hiç bir bankadan kredi yada kredi kartı alamazlar )
 • 700 dahil 1099 arasındaki vatandaşlar ORTA RİSKLİ ( Bu durumda olanlar bankalardan ticari ilişkiler içinde yeniden bulunabilmeleri için yüksek değerlerdi teminat göstermeleri gerekebilir )
 • 1100 ile 1499 arasındaki vatandaşlarımız AZ RİSKLİ ( Bu değere sahip olanlar en az iki kefil ile ihtiyaç kredisi alabilmelerine olanak vardır. )
 • 1500 dahil olmak üzere 1699 arasındakiler İYİ ( Bu değere sahip olan esnaf yada bireysel hiç fark etmez istedikleri bankadan istedikleri kredi kartları ile aylık maaş rakamlarına göre diledikleri kredi paketinden kolay bir şekilde yararlanabilirler.
 • 1700 ve 1900 arasında olanlar ÇOK İYİ ( Bu skora genelde bankalardan sürekli olarak kredi kullanan ve kullandıkları bu krediyi tam zamanında geri ödeyenler için verilmektedir. Ayrıca kredi kartı ödemelerini de zamanında düzenli bir şekilde yapanlar bu skora sahiplerdir. Her bankadan kolay kredi alabilir istedikleri banka kartına sahip olabilirler.)
TC No İle Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır

TC No İle Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır

Ticari hayatta yer almak için bu denli önem az eden puan göstergesini ve buna denk gelen karşılığını sizler için dilim döndüğünce yorumladım. Bankaların bu raporu kesinlik ile kaideye aldıkları aşikardır. Lakin bazı bankalar bu raporu biraz daha esneterek müşterilerine kredi imkanlarını diğer bankalar vermeyecek ise bile verebilirler. Bunu etkileyen en büyük faktör ise vatandaşın son aylardaki bankalarda ile olan ikili ilişkilerdir. Yoksa dediğim gibi kredi notu değerinizde ki alacağınız en ufak bir leke sizin ile birlikte tam 60 ay boyunca gelmektedir.

Esnaflara Özel TC No İle Findeks Sorgulama Paketleri

Findeks KKB kredi notu değerini çoklu olarak sorgulamak isteyen esnaflarımız için en tavsiye ettiğim yol firma tarafından pazarlanan paketlerden edinmeleridir. Sorgulama sayısı arttıkça tekli sorgulama bedelinin nerede ise 3 de 1 kadar düşen fiyatlar vergi numarasına sahip tüm esnaflarımız istifade edebilirler. İlk olarak siz ekonominin şah damarı olan kobi ve esnaflarımıza sağlanan bu özel imtiyazların ücretlendirme cetvelinden biraz bahsedeyim, daha sonra ise nasıl bu imkanlardan istifade edebileceklerinizi ele alacağım.

Findeks Çoklu TC No İle Sorgulama Paketleri

Ticarette daha önceleri sıklık ile pazarlama yöntemlerinden biri el den taksitler ile yapılan ilişkilerdir. Daha sonra iki güvenin olmadığı yada az olduğu ortamlar için senet ile sağlanan ürünler ön plana çıkmıştı. Kredi kartının çıkıp her ne kadarda yaygınlaşması ile bu iki satış politikası popülerliğini yitir ise de günümüzde ağzı kredi kartlarından yanan vatandaşların tekrar bu şekilde ürün almaya dönmesi ile tekrardan eski yerini almaya başlamıştır. Hem kredi kartı bu yada bunun gibi nedenler ile olmayan hemde kartlarında hesap bakiyeleri kısıtlı olanların bir mağazadan ürün alır iken tercih ettikleri tek yöntem elden taksitli alış verişlerdir. Bu şekilde ürün pazarlayanların karşısındaki şahsın güvenirliğini sorgulamasının en kolay yolu ise vatandaşın TC no ile KKB kredi notu skoruna bakmaktır. Bu işlemi tek seferde yapacaklar sorgu başına yaklaşık 9 TL gibi bir bedel öderler. Tek sorgulama işlemleri çoğunluk ile cep telefonları ile yapılmaktadır. Daha önce bu yöntemi seçecekler için cep telefonu ile sms atarak findeks kkb kredi notu öğrenme nasıl yapılacağından bahsetmiştim. Daha çok bireyseller için önerdiğim bu yöntem haricinde bankalar ve senet ile ürün pazarlayanlar bu bedeli yaklaşık tc no ile sorgu başına 25 kuruşa kadar aşağıdaki paketler sayesin de düşürebilirler. Şimdi düşük bedellerden yüksel bedellere kadar o lan TC. no ile sorgulama paket fiyatlarından bahsedelim.

Not: İlla ben cep telefonu ile sorgulama yapmak istiyorum diyor iseniz, herhangi bir mobil telefonunuzun kısa mesaj kısmına önce T.C. no sonra bir boşluk sadece doğum yılınızı yazıp onu 1112 numaraya mesaj olarak atınız.

 • Sene içinde ben en fazla 10 defa TC no ile sorgulama yaparım diyor iseniz 63 TL ve + KDV ödemeniz gerekiyor, KDV dahil toplam rakam ise 74 liradır.
 • Yıllık 25 sorgulama yapmak için ödeyeceğiniz KDV dahil toplam rakam 148 lira
 • 12 ay içinde toplam 50 sorgu için vereceğiniz KDV’li para 244 lira
 • Sene boyunca 100 kez sorgulama yapacaklar için toplam tutar 420 Türk lirası
 • Yıllık 500 defa müşterinin TC numarasını girerek kredi geçmişini sorgulamak için 1.784 lira
 • 1.000 defa sene içinde risk sorgusu yapacak olanlar 3.504 lira
 • Daha çok yüksek satış yapan ve farklı illerde bayilikleri olan mağazaların tercih ettiği senelik 5.000 sorgu paketinin ücreti 15.930 lira
 • Tüm bankaların kullanmış oldukları senelik 10.000 defa müşteri sorgusunun yapabilecekleri Findeks paketinin bedeli ise 28.674 liradır.

Sizinde gördüğünüz gibi cep telefonları ile sms atarak TC no başına 9 TL gibi bir ücret ödemekten ise bu şekilde toplu sorgu paketlerini almanız siz değerli esnaflarımız ve kobi işletme sahipleri için çok daha avantajlıdır.

TC No İle Çoklu Sorgulama Paketlerini Nasıl Satın Alabilirsiniz ?

Cep telefonu ile sms atarak tek bir şekilde yüksel bedellere sorgu yapmak istemeyenler için tavsiye ettiğim çoklu sorgulama paketlerini satın almanız için öncelik ile vergi numarasına sahip bir esnaf olmanız gerekiyor. Daha sonra ise esnafımızın https://isube.findeks.com/ers/uyelik/ticariUyelik.xhtml adresine giriş yapması ve karşısına çıkacak olan ücretsiz kayıt formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması icap etmektedir. Formu dolduran ve sözleşmeyi okudum seçeneğini onaylayıp, başvur diyen esnafımızın kaydı anında oluşturulur. Kaydı oluşan esnafımız sonra https://isube.findeks.com/ers/ticariLogin.xhtml# adresine girip ” Kurum vergi no ” ve TC. Kimlik no ile Parolasını ” girmesi gerekmektedir. Parolanız ilk defa giriş yaptığınız için sisteme girmiş olduğunuz cep telefon numaranız olacaktır. Sisteme giriş sağladığınız vakit karşınıza çıkan menüden size uygun TC. no ile çoklu sorgu yapabileceğiniz istediğiniz paketi alabilirsiniz. Tüm ticari müşterileri için Findeks tarafından oluşturulan çoklu sorgulama paketleri https://www.findeks.com/ticari/paketler adresinde yer almaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.