Esnaf Kredileri

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Yerler Firmalar

Sicili bozuk ve bu neden ile 2018 senesinde bankalardan kredi çekemiyorum diyenlerin çaresiz tek başvuru yapabilecekleri yerlerin başında ön ödemesiz senet ile para veren yerler gelmektedir. Bunlar kuyumcular yada cep telefonu satan mağazalar başta olmak üzere bazı finansman kaynakları da olabilmektedir. Daha çok İstanbul veya Ankara gibi büyük illerimizde faaliyet gösteren senetle kredi veren firmalar kolay kredi almak isteyenlerin kuşkusuz en sık uğradığı adreslerin başında gelmektedir. Artan rağbet neticesinde İzmir ve Bursa olmak üzere Adana ilimizde de mevcut olan kara listedekilere elden para veren firmaları sizler için sayfamızda tanıttık.

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle para almak isteyenlerin hepsi bankalardan kredi çekemeyen kesimdir. Bu kesim her ne kadar da kullanacakları krediyi kolay bir şekilde ödeyebilecek güce sahip olsalar bile geçmiş dönemde yapmış oldukları tek bir hata neticesinden ötürü 5 yıl boyun ne yazıkki hiç bir bankadan ihtiyaç kredisi çekemezler. İstedikleri kadar kefil getirseler dahil yada çok fazla bir şekilde teminat gösterseler bile KKB Kredi notu değerlerinin düşük olmasından dolayı bankanın sistemi başvuru yapan vatandaşın kimlik numarasına kredi için onay vermez. Ancak bu şekilde durumda olanlar için bankadan kredi çekmek için tek yol banka müdürünün inisiyatif doğrultusunda verilecek olan talimatlar ile gerçekleştirilir. Şayet Findeks Kredi Notu değeriniz düşük seviyelerde ise ve bankaya karşı kullanmak istediğiniz krediye karşın elle göz ile görülebilir hiç bir teminatınız yok ise o zaman sizin için son çare kuşkusuz senetle borç para veren yerler için başvurularda bulunmaktır. Peki Türkiye’de İstanbul en başta olmak üzere İzmir ve Ankara gibi büyük illerimizi takiben Bursa ve Adana dahil olmak üzere senetle kredi veren firmalar hangileridir. ?

  1. Kuyumcular
  2. Fanktoring firmaları ( daha çok esnafa ait çek ve senet karşılığında nakit para çözümleri )
  3. Cep telefonu satan mağazalar
  4. Beyaz eşya satan firmalar
  5. Tefeciler
  6. İkrazatçılar

En başta gelen isimler arasından yer almaktadır. Şimdi gelelim bu firmaların kendine has çalışma yöntemlerinin açıklanmasına.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Ben defalarca bankaların bile kuyumculardan nakit parayı borç alarak aldıklarına şahit oldum. Maksat ticaret olduktan ve karşılıklı güven ortamı sağlandıktan sonra kuyumcular bireysel müşterilerine de peşin faizli bir şekilde borç para vermektedir. Üstelik bu kuyumcular ufak semtlerde çok daha fazla bir şekilde bu işi icra etmektedir. Bu işlemi ise kuyumcular iki şekilde yapmaktadırlar.

  1. Birinci ve emin olun her kuyumcunun uyguladığı yöntem olan kredi kartı ile aldığınız altını anında bozarak nakit paraya çevrilmesidir. Yani, diyelim ki bankalardan kara listeye alınmış birisiniz. Dolayı ile nakit para ihtiyaçlarınız için bankalara başvuruda bulunduğunuz zaman kredi notu değerinizin riskli bölgede olmasından dolayı sürekli ret cevabı alıyorsunuz. Ama elinizde yüksek limitli bir kredi kartınız bulunuyor. O zaman size şiddet ile önerim herhangi bir kuyumcuya gidip, ihtiyaç duyduğunuz nakit para kadar altın alıp yine aynı kuyumcuda bunu bozdurma yapmanızdır. Banka size ufak bir bedel karşılığında yaptığınız alış verişi taksit yapacaktır. Ama ticari bir kredi kartınız olan esnaf iseniz o zaman hiç bir bedel ödemeden doğrudan taksitli olarak altın alabilirsiniz.
  2. İkinci yöntem ise doğrudan senetlere atılan imza kaşılığında elden verilen paradır. Bu tamamen kuyumcunun inisiyatifine kalmış bir durumdur. Sizlere şu kuyumcu senetle kredi veriyor diyemeyiz. Ama bu şekilde herhangi bir ilde para almak isteyenler taleplerini yazı altında yorumlara bırakabilirler.

Senet Karşılığında Para Veren Faktoring Firmaları

Elinizde bir senet yada işlemin yapılması sonucu bir fatura mı var ? Bunu en kısa sürede paraya çevirmenin yolu bizce faktoring firmalarıdır. Türkiye’de BBDK bünyesinde kayıtlı olarak yasal bir şekilde çalışan bir çok faktoring firması bulunmaktadır. Hafta sonları bile çalışan bu firmalar bahsettiğimiz gibi elinizdeki çek yada senet veya kesilmiş olan faturaları nakit paraya çevirmektedir. Hemen hemen hepsinin İstanbul ilimizde yer alması sizlere karamsarlığa lütfen düşürmesin. Faktoring firmalarını İnternet üzerinden alacağınız faks numaraları ile de başvurabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şet elinizde mevcut durumda bulunan senet yada faturayı faktoring firmalarından herhangi birine fakslamanız olacaktır. Şirket kısa bir süre göndermiş olduğunuz senet yada fatura üzerinde çalışma yapıp size kesinti ve toplam olarak ne kadar nakit para verebileceklerini belirtirler. Buna halk arasından çek kırdırma da denilmektedir. Güvenli bir şekilde bahsettiğimiz şekilde nakit elden para almak istiyor iseniz lütfen http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Faktoring/Faktoring.aspx adresteki listede yer alan firmalar ile iş birliği yapınız.

Cep Telefonu Satan Mağazalar

Bozdurma yöntemi ile nakit para elde etmenin bir diğer yolu da senet karşılığında alınan cep telefonlarının nakit para olarak satılmasıdır. Beyaz eşya satan mağazalarda bu yöntem ile sizlere nakit akışı sağlayacakları için ariyetten onlara da değinmeyeceğim. Günümüzde spotçu olarak bilinen tüm mağazalar dahil olmak üzere ismi bilinmiş olan Arçelik, Bosch veya Vestel senet karşılığında ürün satmaktadırlar. İster hiç bir bedel karşılığı ödemeden aldığınız bu ürünleri doğrudan aynı mağazaya, ister iseniz İnternet üzerinden satış yaparak taksitli bir şekilde kolayca pazarlayabilirsiniz. Büyük şehirlerin dışında artık küçük şehirlerde hatta kasabalarda bile bu şekilde ürün bir çok firma satmaktadır. Hele bir de daha önce ürün satın alıp geçmişiniz de sorun çıkarmadı iseniz gidip bir çeyiz paketi alarak 5.000 TL ürünü çok az bir kayıp ile İnternet üzerinden taksitli bir şekilde yasal olarak pazarlayabilirsiniz.

Senetle Borç Para Veren Yerler

Tefecilerden Senet Karşılığında Para Almak

Bu yöntemi her ne kadarda önermiyor olsam da daha önce eşiniz veya dostunuz tarafından güvenilir tefeci var ise denemekte fayda olacaktır. Sizin için tek sıkıntı kabul ettiğiniz taksitleri zamanında ödememek olacaktır. Onun haricinde taksitlerini zamanında ödeyeceğiniz konusunda kendinize güveniyor iseniz tefecilerden borç nakit para almak da herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Yalnız bu yöntem dahil olmak üzere elden senet ile para almak için özellik ile İnternet üzerinden yapacağınız başvurularda dosya masrafı adı altında önceden para ödemesi kesinlik ile yapmayın. Daha sonra dolandırıldım diye lütfen burada ağlamayın. Ben sizi uyarıyorum.

İkrazatçılar

Bu konuya çok fazla değinmek istemiyorum, çünkü bunun nedeni Türkiye’de toplam sadece 20 tane kalmalarıdır. Geçmişte çok popüler bir meslek olan ikrazatçılık günümüzde pek rağbet görememektedir. Özellik ile şimdiler de devletin bu sektördekilere faktoring firmalarına geçmelerine yönelik baskılar ikrazatçılığı bitirme noktasına gelmiştir. Borç para verme anlamına da gelen ikrazat üzerinden arzu eder iseniz senetle borç para alabilirsiniz. Geçmiş dönemler de hatırlayacağınız gibi banker bilo 🙂 tam bir ikrazatçı örneğidir.

 

Exit mobile version