Esnaf Kredileri

Şekerbank’ dan esnafa 80 bin TL ticari kredi

14.12.2018
121
Şekerbank’ dan esnafa 80 bin TL ticari kredi

Yeni işyeri açmak isteyen, işyerini büyütmek yada işyerinin ihtiyaçlarını karşılamak isteyen esnafın nakit ihtiyacına bankalar esnaf kredisi ile çözüm olmaktadırlar. Bankalara göre değişen faiz oranları ve vade seçenekleri ile sizde esnaf olarak bu kredilerden faydalanabilir işinizi büyütebilir ya da gerekli ekipmanı alabilirsiniz. Bu bankalar arasında olan Şekerbank, Esnafım Kredisi ile işyeri sahiplerinin finansman ihtiyacını karşılamaktadır. Şekerbank’ dan 2018-2019 yılında Ticari kredi ya da esnaf kredisi de denilen bu krediyi 80 bin liraya kadar çekmek için sizden istenen şartlar ve başvuru sürecini değerlendirelim.

Şekerbank Esnaf Kredisi Hesaplama

Şekerbank Esnaf Kredisi Hesaplama

Ülkemizde faaliyet gösteren esnaf sayısı 2018 de yapılan açıklamalara göre 1 milyon 865 bin 463 olarak belirlenmiştir. Son yıllarda hem devlet tarafından hem de bankalar tarafından destek alan esnaf ve sanatkarlar artık bu destekle işyerlerini daha kolay açabilmektedirler. Yükselen kredi faizlerinin düşmeye başladığı şu dönem de bankalarında kredi kampanyaları hız kazanmakta. Esnaf ve ticaretle uğraşan vatandaşa değişik faiz seçenekleri ile bir çok banka kredi vermektedir. Şekerbank ticari kredi kullanmak isteyen kişiler; 60 ay vade ile aylık, 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık gibi ödeme seçenekleri ile taksitli ticari kredi kullanabilirler. Esnafa destek olmak adına düzenlenen bu kredi seçeneğinde ödeme periyodunuzu belirleyerek size en uygun şekilde tercih edebilirsiniz. Bu ödeme seçeneklerine göre faiz oranları değişkenlik göstermektedir. 60 aya varan vade imkanının yanı sıra 4 ay taksit erteleme seçeneği de siz esnafa rahat bir nefes aldıracaktır. Bu kredi seçeneğinde bankanın sizden istediği şartlara uygun olmanız halinde 250 bin liraya kadar esnafım kredisi kullanabilirsiniz. Kredi faiz oranları şuan için ihtiyaç kredilerinde %2,96, taşıt kredilerinde%2,46, konut kredilerinde ise %2,74 olarak seyretmektedir. Başvuru için  ⇒https://bit.ly/2Qz7LAf linki tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

Şekerbank Esnaf Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  Şekerbank Esnaf Kredisi İçin Gerekli                                        Belgeler

Yeni esnaf olacaklar yada var olan işyerini büyütmek için kişilerin nakit ihtiyaçları olmaktadır. Bunu en kolay yoldan karşılamak için banka kredisi kullanabilirsiniz. Bankalardan kredi almak da artan borçlu kişi sayısı nedeniyle artık eskisi kadar kolay olmamaktadır. Esnafların Şekerbank‘ dan banktan kredi almaları için bazı şartlar ve evraklar istenmektedir;

  • İşletme sahibinin ticari geçmişinin temiz olması,
  • Bankacılık işlemlerinin sorunsuz olması,
  • Bağlı bulunan esnaf odasına kayıt belgesi,
  • Kişinin esnaf sicil tasdiknamesi,
  • İşletmesinin vergi levhası olması ve faal durumda olması,
  • Kişinin ve varsa ortağın mal varlığına ilişkin doküman,
  • Bankanın talebine göre kefil, teminat ya da ipotek olması,
  • Bankanın istediği diğer evraklar ve T.C kimlik numaranız ile esnaf  kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Başvurunuzun sorunsuz onaylanması için sizin daha önceden bankalardan yaptığınız kredi, kredi kartı işlemlerinizin gecikmeye ya da yasal takibe düşmemesi gerekmektedir. Bu işlemler kredi notunuzu düşürür ve bunun devamında kredi notu düşük müşteriye bankalar kredi vermemektedir. Kişisel kredi notunuz kadar ticari kredi notu yani işletmeniz üzerindeki bankacılık işlemlerinin geçmişi de kredi talebinizde karşınıza çıkacaktır.

Esnaf Kredisi Başvurusu

Esnaf Kredisi Başvurusu

Sorunsuz bir ticari geçmişiniz varsa yada teminat olarak gösterebileceğiniz ipotek edebileceğiniz üstünüze kayıtlı bir malınız varsa bankalardan kredi almanız kolay olacaktır. Burada kredi almak istediğiniz miktarda önemlidir. Daha az meblağalar için çok fazla işleme gerek kalmazken yüklü miktarlardaki kredi talebinizde daha fazla araştırılır ve daha fazla güvence istenmektedir. Ortaklık durumunda ortağınızın da bankacılık faaliyetleri gözden geçirilir, işletmenizin kar zarar oranını gösteren belgeler, işletmeye ait fatura ve bazı sektörlere göre ek belgelerde istenile bilmektedir. Kredinizin onaylanmasında ne kadarlık bir ticari hayatınızı olduğu da bakılacak önemli ayrıntılardandır. Şekerbank ticari kredinizi en yakın banka şubesine giderek ya da internet üzerinden online kredi başvurusu olarak yapabilirsiniz. Online olarak yapılacak başvuruda T.C kimlik numaranız, vergi kimlik numaranız, güncel cep telefonu ve e-mail adresiniz istenmektedir. Bu bilgiler bankaya ulaşıp sizin hakkınızda sorgulama yapıldıktan sonra kısa bir sürede kredi talebiniz olumlu ve ya olumsuz sonuçlanacaktır. Yine bankaya gösteremedikleri teminat ile kredi alamayan KOBİ ler için Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı kredi vermektedir. Krediye ihtiyacınız var ancak gösterecek bir teminatınız yoksa bankanın 444 00 29 Şekerbank Üretene Destek Hattı’nı arayarak kredinin ayrıntılarını ve başvuru süreci hakkında gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

[table id=1 /]

Çeşitli kredi seçeneklerinin faiz oranları tabloda belirttiğimiz gibidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.