Esnaf Kredileri

PTT Engelliye Özel Kredi Veriyor Mu?

25.05.2019
90
PTT Engelliye Özel Kredi Veriyor Mu?

Engelli vatandaşlar 2019 da nakit ihtiyaçlarını karşılamak için PTT nin anlaşmalı olduğu bankalara kredi başvurusunda bulunabilirler. SGK tarafından belirli bir seviyede engeli olan vatandaşlara verilen engelli maaşı, bankalar tarafından düzenli bir gelir olarak kabul edilir ve kişinin kredi başvurusu olumlu sonuçlanır. Hangi bankalardan engelli kredisi alınabilir, kredi faiz ve vade sayılarına göre engelli kedisi hesaplamasının ayrıntıları yazımızda.

PTT Engelli Kredisi 2019 da Hangi Bankalardan Veriliyor?

PTT Engelli Kredisi 2019 da Hangi Bankalardan Veriliyor

    PTT Engelli Kredisi 2019 da Hangi Bankalardan Veriliyor

Doğuştan ya da sonradan oluşan bir engeli yüzünden çalışamayan kişilere bağlanan engelli maaşı, kişinin engel durumuna göre belirlenmektedir. Yüzde 40 ve üzeri engel durumunda bağlanan bu maaş zaman zaman raporların tekrar yenilenmesi ve kontrollerin yapılması ile engel durumunun devamında maaş verilmeye devam edilmektedir. Özel bankalar ve devlet bankaları da engelli vatandaşlar için bazı kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalardan yararlanmak için sadece maaşınızın olması değil kredi notunuzun da iyi seviyede olması gerekmektedir. Kredi notu belli bir seviyede olan, raporu güncel engelli maaşı olan ve 18 yaşından büyük olan herkes bu kredilere başvuru yapabilir. Bankadan alabileceğiniz kredi miktarı ise maaşınızın beli bir miktarı kadar yani aylık taksit miktarı maaşınızın yarısından fazla olamamaktadır. PTT nin emekliler için yaptığı kampanyanın yanında engelli vatandaşlar içinde anlaşmalı olduğu bankalara göre faiz ve vade seçenekleri değişmektedir.

  • Aktif Bank
  • Burgan Bank
  • DenizBank
  • ING Bank
  • TEB
PTT 2022 Maaşına Kredi Veriyor mu

        PTT 2022 Maaşına Kredi Veriyor mu

PTT 2022 Maaşına Kredi Veriyor mu?

Engelli maaşı alanların bankalardan kredi almaları için engellerinin zihinsel olmaması gerekmektedir. Engel durumu belirli bir süre sonra ölümle sonuçlanacağı raporla belirtilen kişilerinde PTT yada diğer bankalardan kredi alması mümkün olmayacaktır. En önemli şart ise alınan raporun yani engelin %40′ ın altında olmamasıdır. 3 aylık şekilde verilen bu aylı yılda 4 kere verilmektedir. Zaten PTT aracılığı ile yapılan maaş ödemenizde kredi başvurusu için yine PTT şubesine gitmeniz gerekecektir. Yapacağınız başvurunu devamında aldığınız maaş baz alınarak size bir kredi limiti belirlenecektir. Bu kredi limitinin üstüne çıkmanız mümkün olmayacaktır. Araba, ev ya da günlük ihtiyaçlarınız için başvurabileceğiniz bu kredi için bankaların güncel faiz oranları geçerli olacaktır. 60 ay vade ile alabileceğiniz bu kredinin geri ödemesini ister otomatik olarak maaşınızdan kesilmesini sağlayabilir yada PTT şubelerine aylık kredi taksiti ödemenizi siz yapabilirsiniz.

PTT Engelli Kredisi Hesaplama

PTT Engelli Kredisi Hesaplama

                PTT Engelli Kredisi Hesaplama

Kredi için PTT şubesine başvuru yaptığınızda öncelikle maaş miktarınız ve ardından kredi notunuza bakılacaktır. Kredi notunuzun iyi seviyede olması, önceden ödenmemiş ya da aksatılmış bir kredi olmaması gerekmektedir. Ortak bir sistem üzerinden bakılacak bu bilgilerde üzerinize olan icralık ya da maaşınızda olan bir rehin işlemi karşınıza hemen çıkacaktır. Kredilerle ilgili engelli olmasanız da bir vatandaş maaşının yarısı kadar kredi alabilmektedir. Sizin aldığınız engelli maaşınız 1000 TL ise bankanın size vereceği kredinin aylık taksit miktarı 500 TL olacaktır. Bununda 60 aylık bir kredi olduğunu düşünürsek bankadan toplamda alabileceğiniz kredi miktarı ortalama 30 bin lira civarında olacaktır.

  • Aktif Bank N Kolay Kredi kampanyası ile alacağınız kredinizi 3-60 ay arası vade seçeneği bulunmaktadır. Banka 30 bin liraya kadar olan kredi başvuruları için 2,79 faiz uygulamaktadır. 10 bin lira kredi alıp 60 aya böldürdüğünüzde aylık 388,69TL ödemiş olursunuz. 30 bin liraya ihtiyacınız varsa yine 60 aylık vade için aylık size düşen taksit miktarı; 1.166,06TL olacaktır.
  • Denizbank engelli vatandaşlar için Engelsiz Bankacılık uygulaması ile işlemlerde kolaylık, kolay iletişim ve engelli vatandaşlarına özel müşteri hizmeti desteği ile duyarlılık göstermektedir. İhtiyaç kredisi kapsamında alacağınız ve anında başvuru yapabileceğiniz kredinizi faiz oranı 2,60 şeklindedir. 60 ay vade ile alacağınız 10 bin lira kredinizin aylık taksitleri 370,67 TL olacaktır.
  • TEB bankası ve PTT aracılığı ile kullanabileceğiniz TEB Jet Kredinizin maksimum vade sayısı 60 ay olacaktır. En az 2500 TL ve 40 bin lira kullanabileceğiniz bu krediye en yakın PTT şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.
Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019 Nasıl Alınır

   Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019 Nasıl Alınır

Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019 Nasıl Alınır?

60 aya kadar vade ile engelli vatandaşların iş hayatına atılmasında destek olan banka bu destek kapsamında size uygun vade ve faiz seçenekleri sunmaktadır. İnternet Bankacılığına sahip olan ve 2 adet otomatik ödeme talimatı veren engelli bireylerin ve onları istihdam eden işyerlerinin de yararlanabileceği bu kampanya dan yani “Engelsiz Destek Paketi” nden yararlanmak ve ayrıntılı bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerine kimlik fotokopiniz, hastalığınızı belgeleyen doktor raporu yada heyet raporu, gelir belgeniz ve ikametgah bilgilerinizle başvurunuzu yapabilir size özel kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.