Esnaf Kredileri

Postaneden Ev Hanımlarına Özel Kredi

20.06.2018
115
Postaneden Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev hanımları için bankalardan kredi almak sigortalı bir işte çalışmadıkları için pekte kolay değil. Bir çok hizmeti bir arada sunan PTT, bankalar ile anlaşmalı olarak 2018 de ev hanımlarına kredi kolaylığı sağlamaktadır. İhtiyaçlarınız için gerekli olan nakite çalışmayan bir ev hanımı olarak bu kredi sayesinde ulaşabilirsiniz. PTT kredi başvurusu ile düşük faizli kredi imkanlarına, anlaşmalı olduğu bankalar ve PTT kredi şartlarının detaylarına bakalım.

PTT’ den Ev Hanımlarına Kredi Kolaylığı

Ev Hanımlarına Kredi Kolaylığı

          Ev Hanımlarına Kredi Kolaylığı

Bütün evin sorumluluğu üstünde olan ev hanımlarının bankalardan kredi alması bazı şartlar gerektirmektedir. Aslında PTT den kredi almak istediğiniz de de bu şartları taşırsanız, kredi almanız daha kolay hale gelmektedir. Ev hanımı olarak kendi ihtiyaçlarını karşılamak ya da acil bir ihtiyaç için gerekli olan paraya PTT aracılığı ile kredi kullanarak sahip olabilirsiniz. Öncelikle üzerinize kayıtlı olan ev, arsa, araba, dükkan gibi taşınmazları ipotek ettirerek istediğiniz krediyi kullanabilirsiniz. Bankalardan da bu yöntem ile kredi kullanmak, ev hanımı olsanız da mümkün. Sigortalı bir işte çalışmadığınız ve düzenli bir geliriniz olmadığı için muhakkak bir teminat göstermeniz hem banka kredilerine başvuruda hem de PTT aracılığı ile yine bankaya yapılacak başvurunuzda gereklidir. Burada krediyi size PTT vermez anlaştığı bankalara aracılık eder. Kredinin aksaması ya da ödenmemesi durumuna istinaden bu teminat istenmektedir. Anlaştığı bankalar ve size aracılık eden kurumdan kredi almak için kirada olan bir mülkünüzün kira kontratı da yeterli olabilir. Bu sizin aylık düzenli gelir aldığınızı kanıtlar ve kredi almanız kolaylaşır. Bir diğer kredi alma yöntemi de; kefil göstermektir. Sigortalı bir çalışanı kefil göstermeniz, yüksek gelirli ya da devlet memuru olursa ev hanımı olarak kredi almanız mümkün. Kefil göstererek yapacağınız başvuruda kefil gösterdiğiniz kişinin maaş ve bankalara borç durumu kredinin onaylanması ya da yüksek kredi kullanımına etki edecektir. Yine gayrimenkul ipoteğinin  büyüklüğü de kredi miktarında etkili olmaktadır. Genelde bu, gayrimenkul ederinin %80 ine kadar kredi verilebilmektedir.

PTT’ nin Anlaşmalı Olduğu Bankalar Hangileridir?

Bir ev hanımı iseniz ve kredi ihtiyacınız varsa bazı şartlar altında kredi alabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş ve çalışan bir çocuğunuz varsa onu kefil göstererek PTT nin anlaşmalı olduğu bankalardan kredi alabilirsiniz. Sigortalı çalışan eşinizin de size kefil olması sizin kredi almanızı sağlar. Bankada bulunan birikmiş paranızı belgeleyip, kredi almanız için bunu sunabilirsiniz. Eğer ki evde ek iş yapıyorsanız evinizde bu da sizin kredi kullanırken başvurabileceğiniz yöntemlerden biri. Birde PTT şubelerinden aldığınız emekli aylığınız size kredi kullanmakta en çok faydalı olacak seçenektir. Düzenli bir gelirinizin olması anlaşmalı bankaların size kredi vermesinde kolaylık sağlamaktadır. Anlaşmalı olduğu bankalar arasında;

  • TEB
  • Aktifbank
  • Denizbank
  • ING Bank
  • Fibabank
  • Burganbank bulunmaktadır.
PTT Kredi Başvurusu

               PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi Başvurusu

Kredi ihtiyaçlarınız için size en yakın PTT şubesine giderek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Emekli olanlar için daha kolay olan kredi şartları ev hanımları içinde; ipotek, kefil, kira kontratı ve bankada birikmiş parası olanlar içinde kredi alabilmek mümkün. Kredi alınabilecek tutar sizin kefil durumunuza ve ipotek göstereceğiniz mülke göre değişkenlik gösterecektir, tabi bunda anlaşmalı olan bankalar karar mercii olacaktır. Kredi işlemlerine bakacak olursak;

  • Kredi kullanacak kişinin şahsen nüfus cüzdanı ile PTT ye başvurması,
  • Kredi talebinde bulunulacak bankanın evraklarının eksiksiz doğru bir şekilde doldurulması
  • Alınan kredi başvurusunda kredinin onay ve hesaplamaları bankaya aittir
  • Kesilecek kredi masrafları banka tarafından kesilmekte ve bunların iadesi talebi de kredi alınacak bankaya yapılmaktadır.

Özellikle emekli ev hanımları için kredi kullanmak PTT aracılığı ile kefilsiz, masrafsız ve gelir belgesi olmadan hem de çok düşük faizlerle verilmektedir. Daha az vade sayısı tercihinde faizler daha da düşmekte ve geri ödenecek miktar azalmaktadır. Emekli maaşını bu kurumdan alanlar aylık yapılacak geri ödemeleri PTT ye otomatik kesilerek de yapabilirler. Emekliler için Aktifbank’ da 60 bine kadar krediye 48 ay vade uygulanmaktadır. Denizbank’ ta 36 bin liralık krediniz yine 48 ay vade ile emekli ev hanımlarına verilmektedir. İNG Bank maksimum kredi limiti ise 45.000 TL dir. Emekli maaşını TEB’ den alanlara 8 bin üzeri kredi kullanımında 1,47 faiz oranı uygulanmaktadır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.