KOBİKredi.NET

Pınar Su Yatırımcılara Bayilik Vermeye Devam Ediyor

31.01.2018
102
Pınar Su Yatırımcılara Bayilik Vermeye Devam Ediyor

Yaşar Holding Çatısı altında bir çok alanda hizmet veren Pınar markası, 1984 yılında ilk kez geri dönüşümsüz ambalajda şişelenmiş kaynak suyu üretim tesislerini kurmuştur. Madran, Gökçeağaç, Akçaağaç ve Uludağ’ ın mineralli kaynak sularından şişelediği su ile ülkemizde çok tercih edilen markalar arasına girmeyi başarmıştır. Ülkemizde ilk TSE belgeli ambalajlı doğal kaynak suyunu tüketiciye sunan firma bu alanda bir çok kalite belgesine de sahiptir. 2007 yılında Amerikan Ulusal Sanitasyon Kurulu’ndan (NSF) aldığı yeterlilik belgesi de kalitesini tescillemiş ve bu alanda iddiasını korumuştur. Türkiye’de kalitesini kanıtlamış ve 25 ülkeye de ürünlerini ihraç etmektedir. Pınar markasıyla; süt ve süt ürünleri, içecek, et, su alanlarında ülkemizde bir çok ilkin öncüsüdür. Sizde bu ilklerin markası olan firmadan bayilik alarak hizmet sektöründe olabilirsiniz. 2018 yılında da bayilik vermeye devam eden Pınar su markasından bayilik almak için yapmamız gerekenlere bir bakalım.

Pınar Su Bayilik Alma Şartları Nelerdir?blank

Pınar grup çatısı altında, kalitesi tescilli, insanların gözünde güvenilir bir marka olması bayilik almak için önemli kriterlerdir. Bilinmiş bir markanın bayisi olmak onun temsilcisi olmak işlerinizi olumlu yönde etkileyecektir. Son teknoloji dolum tesisleri ile suyun her aşamada test edilip onaylanarak, el değmeden dolumu ile kaliteli bir hizmet vermektedir. Sadece ülkemizde değil ihracat yaptığı bir çok ülke tarafından yoğun bir talep görmektedir. Düşük sermaye ile bir işe başlayıp kazanmak istiyorsanız su bayiliği tercihiniz olabilir. Yaşam Pınarı sloganı ile açacağınız su bayinizde bu firmayı temsil ederek, satışlarınızı güvenilir bir marka altında yapabilirsiniz. Pınar su bayilik vereceği yatırımcılardan istediği ise; her işte olduğu gibi bu işi kuracak yeterli maddi güce sahip olmasıdır. Kurulum aşamasındaki gerekli ekipmanlar yatırımcıya aittir. Uygun lokasyonda açacağınız 20 m2 lik bir dükkanın bayilik için alınması gereken izin ve belgeleri tam olmalıdır. Açacağınız bu dükkanda sadece bayisi olduğunuz Pınar su ürünlerini satışa sunabilirsiniz. Bu işte sorumluluk sahibi olmanız ve satış ve dağıtımda aksaklıklar olmaması gerekmektedir. İşinizin başında ve bu işe uygun takım arkadaşlarınızla alınan siparişleri zamanında teslim etmeniz gerekmektedir. Marka temsilcisi olmak aynı zamanda markanın ismine zarar vermemek anlamına gelmektedir. Müşteri memnuniyeti her sektörde olduğu gibi bu işte de önemlidir. Bu işi kurmanız için ticari geçmişinizde ve kişisel geçmişiniz de temiz olmalıdır. Tüketicilerin güvendiği marka olan bu firma ile yapacağınız satışların geri dönüşünde sıkıntı yaşamazsınız.

 

Su Dağıtım Bayisi İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Sektörde bulunan su markalarına baktığımızda işimizin zor olduğunu düşünsek de markamızın gücü ve doğru satış stratejisi ile bir adım önde olabiliriz. Bulunduğumuz bölgenin sorumlu belediyesine başvurarak, dükkan açacağımız yerin müsait olup olmadığıyla ilgili bilgi almalıyız. Dükkanımızı açmak için, yerine getirdiğimiz yasal prosedürler sonrasında siparişlerin teslimatı için bir adet araca ihtiyaç olacaktır. Markamızın logosunu taşıyan aracımız ile onu kullanacak sorumluluk sahibi ekip arkadaşımız ile siparişlerimiz zamanında yerine ulaşacaktır. Dükkanımızda ise siparişleri almak için bir telefon ve bir bilgisayar gerekmektedir. Telefonla müşterilerle görüşecek çalışanımızın diksiyonu düzgün müşterilerle iletişimi güzel olmalıdır. Dükkan içi dizaynı için basit bir ofis dekoru işimizi görecektir.

Su Dağıtım Bayimi Nerede Açmalıyım?

Dükkan konumu sipariş üzerine çalışacağımız için çok merkezi yerde olması gerekmemektedir. Ancak yine de merkezden çok uzak olmayan ve anlaştığımız firmanın dolum tesislerine yakın bir konum tercih edersek sevkiyat işi kolaylaşacaktır. Sadece dükkan açacağımız bölgenin tahmini sipariş potansiyeline göre bir saha araştırması yaparak en uygun konum tercih edilmelidir. Bir çok su bayisinin olduğu bir mevki olursa tabi işlerimiz bu durumdan olumsuz etkilenecektir. İçme suyu tüketimi yoğun olan okul, iş yeri, avm ve marketlerin yoğun olduğu bölgeler tercih edilmelidir. Reklam ve tanıtım için ise markamızın logosunun ve sipariş telefonunun bulunduğu magnetlerle bu işi çözebiliriz. Firmamızın internet sitesindeki aktifliğimizde sipariş stratejimizde etkili olacaktır. Yapacağımız ortalama 20 bin liralık bir gider ile yukarıda belirttiğimiz işlek bir konumda açacağımız su bayimizle tüm masraflar düşürüldüğünde aylık ortalama 3 bin ile 5 bin arası bir net kar elde edebiliriz. Sizde bu işe başlamak için https://pinarsu.com.tr/#! adresinden iş ortağımız olmak istermisiniz butonundan ön başvurunuzu yaparak ilk adımı atabilirsiniz.

Su Bayisi Açacak Yatırımcı İçin Önemli Bilgiler

Su bayiliği evlere siparişin artmasıyla gelişen bir sektördür. Sizde su bayisi açmak istiyorsanız hazır su bayiliğiyle ilgili her şeyi araştırmanız ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Piyasa da bulunan yüzlerce su markasından talebi çok olan bir markayı tercih ederseniz bu alanda başarılı olursunuz. Her markanın kendine göre ekonomik durumda müşterisi bulunmaktadır. Su evlere sipariş edildiğinde kapıdan aldığınız fiyattan gitmez. Bunu göz önünde bulundurup ekonomik şartları uygun olan mevkide dükkanınızı açmalısınız. Bu işe de belli bir miktar sermaye koyacağınız için risk ve kazancınızı gözden geçirmelisiniz. Markalara göre bayilik şartları ve istenilen miktar değişmekte bütçenize ne uygun firmayı tercih ederek bu işe çok fazla harcama yapmadan başlayabilirsiniz. Sektördeki markaların da çokluğunu göze alarak bu işin gerçekten sorumluluğunu alabilecekseniz öyle başlamalısınız. Siparişleri zamanında teslim edilen ve güler yüzlü hizmet etmeniz size olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Kalitesi belli bu firma bayilerine de gereken özeni ve desteği sağlamaktadır. Su dağıtım ile ilgili eğitim ve bilgileri bayilerine sunan firma kusursuz hizmeti hedeflemekte ve bayilerinin de bu bilinçte olmasını istemektedir. Reklam ve pazarlama aşamasında da gerekli desteği vererek bayisinin satış potansiyelini arttırmaktadır. Bayilik için uygun şartlar sunan Pınar su firması tercih edilebilecek markalar arasındadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.