Esnaf Kredileri

Pide, Köfte, Tost, Tantuni, ET ve Tavuk Döner İş Planı Projesi

Pide, Köfte, Tost, Tantuni, ET ve Tavuk Döner İş Planı Projesi

Hızlı Yemek Sektörü KOSGEB Tarafından Desteklenmektedir!

Hızlı yiyecek sektörü denildiği zaman ilk akla gelen iş fikirleri kuşkusuz ki pide, köfte, tantuni, tost ile et ve tavuk döner işletmeleri gelmektedir. Düşük sermayeler ile kuracağınız bu tür yiyecek sektörü KOSGEB tarafından NACE kodları ile desteklenmektedir. Alacağınız girişimcilik eğitimi sonrasında sizlere bahsedeceğimiz yol haritasını da takip ederek hazırlayacağınız iş planı projesi ile devletten rahatlık ile işletmenizin tüm giderleri için hibe alabilirsiniz. İşte 2018 senesinde onay almış sektöre ait proje örneği ve izlemeniz gereken adımlar..

Pide, Köfte, Tost, Tantuni İle Et Yada Tavuk Döner Açmak İsteyen Girişimciler!

Hızlı yemek sektörü olarak ismi geçen pide, köfte, tost, tantuni ile et veya tavuk döner işletmesi kuracak olan girişimciler devletten ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” kapsamında açılış giderleri için hibe alabilmeleri için öncelikli olarak KOSGEB kurslarına katılım göstererek ” Girişimcilik Sertifikası ” almaları gerekmektedir. Kurs katılımları ülkemizin her il ve ilçesinde belli başlı devlet kurumları tarafından tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Bu devlet kurumlarımız şunlardır.

  1. Halk Eğitim Merkezleri
  2. Bazı Meslek Odaları
  3. Üniversiteler
  4. Yerel Belediyeler
  5. İŞ-KUR

Bu aracı devlet kurumları KOSGEB ile iş birliği içinde bu eğitimleri düzenlemekte ve başvuru tarihleri ile adreslerini ise tek bir adres olan http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste da bizler ile paylaşmaktadır. Sizin yapmanız gereken ilk şey belirtmiş olduğumuz bu adrese girerek ” İl Filtresi ” alanından kursa girmek istediğiniz ili seçmeniz sonrasında ise size uygun olan tarih de yer alan eğitim birimine şahsen olarak başvuruda bulunmanız dır. Ülkemizin istediği il ve ilçesinde ikametgah şartı olmadan bu eğitimlere katılabileceğinizi lütfen unutmayınız.

Daha çok katılımın yoğun olduğu bölgelerde kursiyer başvurusu fazla olması durumunda ( en fazla 30 ) sizlere bir öncelik katılım hakkı vermek için test uygulanacaktır. Buna hazırlıklı olmanız için size tavsiyem KOSGEB Girişimcilik Kursu Sınav Soruları ve Cevapları isimli yazımı incelemeniz olacaktır.

Hızlı Yemek Sektöründe Hibe Almak İçin Başka Ne Yapmalısınız ?

Girişimcilik sertifikası alan kursiyerlerimizin yapmaları gereken bir kaç adım daha kalmaktadır. Bu adımlar çok ciddi bir şekilde önem arz etmekte olup sizin sektöre dahil olup hibe alabilmeniz için çok önemlidir. İlk olarak sertifika sahibi girişimci kuruma başvuruda bulunması gerekir. Tüm başvuru işlemleri İnternet ortamından yapılmaktadır. Dolayısı ile kendinize özel olarak ilk önce bir kullanıcı adı ile şifre almanız gerekir. Biz bu işleme KOSGEB’e ilk kayıt başvurusu demekteyiz. Kullanıcı adı ve şifresini alan girişimci bu kez başvuru evraklarını tanzim etmelidir. Bu evraklar formlar da ve bazı işletmeye ait bilgilerden oluşmaktadır. Başvuru formları yine KBS üzerinden oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile http://destek.kosgeb.gov.tr/ bu adres üzerinden yapılmaktadır. Belirtilen adrese girdiğiniz vakit sistem sizi tanıyacak ve yan menüde sadece ” Yeni Girişimci Destek Programı ” faal olarak gösterecektir. Bu bağlantıya girip tüm formları doldurup sonra kaydet deyip çıktılarını alıp ilaveten var ise gazi, engelli belgeniz ve işletmeniz alınan malzemelerin faturaları iliştirmemiz gerekir.

Evraklar kısa bir süre zarfı içinde yetkili memurlar tarafından incelenir ve size açacağınız tost, tantuni, köfte evi yada et veya tavuk döner dükkanınız için hazırlayacağınız iş planı projesini sunmanız için gün verilir.

Hızlı Yemek Sektörü ait İş Planı  Projesi ve NACE Kodları Nedir ?

Bir iş fikrinin KOSGEB desteklenen sektörler de olup olmadığını anlamak için NACE kodları listesine bakmanız gerekir. NACE kodu iş planı projesi hazırlarken de sizin ihtiyacınız olacak bir kod listesidir. Biz sizi liste içinde boğuşmaktan kurtarmak adına sektöre ait üst ve altılı kodlarını burada paylaştık.

Pide, Köfte, Tost, Tantuni, ET ve Tavuk Döner İş Planı Projesi

Bu kodlar sizin hem kurum tarafından desteklendiğinizin bir kanıtı hemde hazırlayacağınız iş planı projesinin bir nevi anahtar kelimesidir. Şimdi adımların en sonunda sıra geldi sektöre ait iş planı projesinin hazırlanıp sunulmasına. Bu konuda da sizlere daha önce onay almış bir proje örneği ile yardımcı olmak istiyorum.

Pide, Köfte, Tantuni, Et ve Tavuk Döner İş Planı

Bu sizler ile paylaştığım proje üzerinde size uygun değişikleri yapabilir, sunum tarihiniz geldiği zaman gönül rahatlığı ile projenizi onay aldırabilirsiniz.

Ama, tüm bu anlattıklarımıza rağmen hala başvuru formları ile iş planı projesi hazırlaması konusunda kafanıza takılan sorularınız bulunuyor ve teknik destek almak istiyor iseniz lütfen bizlere 0-534-706-55-17 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

Exit mobile version