Esnaf Kredileri

Pastane Açmak İsteyenler KOSGEB İş Planı Projesi Örnekleri Burada

14.06.2017
173
Pastane Açmak İsteyenler KOSGEB İş Planı Projesi Örnekleri Burada

Bistro & butik pastane yada unlu mamuller üzerine sıfırdan bir iş yeri kurmak istiyor iseniz, işletme giderlerinizi KOSGEB üzerinden hazırlayacağınız iş planı projesi ile rahatlık ile sağlayabilirsiniz. PDF ve Word formatın da sizler için paylaştığım örnek iş planı projeleri üzerinde firmanıza ait gerekli düzenlemeleri tanzim ederek, kurula sunum yapmanız durumda rahatlık ile onay alma garantisi veriyoruz.

Pastane & Unlu Mamuller Açacaklar

Hep söylerim, ülkemizde ya yiyecek üzerine bir iş yeri kuracaksın yada giyim üzerine diye. Benim yıllardır edindiğim işletme tecrübelerine dayanarak size rahatlık ile ifade edebilirim ki unlu mamuller kesinlik ile yüksek kazançlı iş modellerinin içerisinde yer almaktadır. Bir kere hitap edeceğiniz müşterinizin imal ettiğiniz ürünleri İnternet ortamından alma gibi bir imkanı yok. 🙂 Şayet farklı bir konsept ile bir pastane kurar iseniz sizi temin ederim ki yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Tabi farklılığınızı insanlara yaratmak için bana kalır ise şu uyarılarımı dikkate alın.

  1. Mutlaka işletmenizin ana cadde üzerinde yer almasına özen gösterin.
  2. Şayet ana cadde üzerinde yer bulamıyor iseniz bile, bahçesi olan refah alanları tercih ediniz.
  3. Görselliğe çok önem verin. İşletmenizin refah, aydınlık ve tüm malzemelerinin kaliteli ve temiz olması son derece mühimdir.
  4.  İmal edeceğiniz ürünlerde kaliteli ve farklı olması çok önemlidir. Maliyet oranlarını göz önünde bulundurarak yüksek kaliteli ürünler imal edin.
  5. Ürünleri mutlaka taze bir şekilde servis etmeye gayret gösterin.
  6. Bu saydıklarım kadar, hizmet de çok önemlidir. Hiç bir müşteri asla servis hizmeti almak için beklemekten hoşlanmaz. Güler yüzlü ve bakımlı çalışanlar seçmeye özen gösterin.
  7. Farkın dalık yaratmak için gayret gösterin. Buna örnek vermek için servislerde kullandığınız sütleri mümkün ise doğal inek sütü olmasını tercih edebilirsiniz. Sıkma meyve suları veya yine kışın kuracağınız fırınlı sobalar ile patates yapmak çok iyi bir farkın dalık yaratacaktır.!

KOSGEB Unlu Mamulleri Desteklemektedir

Pastane açmak için illa unlu mamullerin üretiminden anlamanız gerekmez. Ama anlar ve kendiniz üretir iseniz kar marjınız çok daha fazla olur.:D Sizlere önerdiğim şekilde açacağınız bir pastane size maddi yönden refah bir hayat sağlayacaktır. İşletmenizi kurmak için yeterli maddi güce sahip değil iseniz, KOSGEB sizin gibi unlu mamullere yatırım yapacak olan yeni girişimcileri desteklemektedir. Bunu ala len bir şekilde KOSGEB Desteklenen Sektörler ve NACE Kodları ile bizlere duyurmuştur.

Pastane Açmak İsteyenler KOSGEB İş Planı Projesi NACE KOD

Pastane Açmak İsteyenler KOSGEB İş Planı Projesi NACE KOD

Bunu listede sizlerinde rahatlık ile C İMALAT/ 1071 ve 1072 kodları ile görebilirsiniz. Peki, bu desteklerden nasıl istifade edebilirsiniz ? Şimdi bu sorunun cevabını bulalım.

KOSGEB Destekleri İle Pastane & Unlu mamuller Nasıl Açılır

KOSGEB’in artık açmak isteyeceğiniz olan butik pastane yada unlu mamuller üzerine iş yerlerini desteklediğini bildikten sonra şimdi içiniz rahat bir şekilde başvuru işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Yola ilk olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurusu yapmak ile başlamanız gerekmektedir. Bunu yapmanın en kolay yolu, http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine girerek, resimde de gözüktüğü gibi katılmak istediğiniz ili seçerek, adres bilgilerine erişmek ile olmaktadır.

Pastane Açmak İsteyenler Eğitim Başvurusu

Pastane Açmak İsteyenler Eğitim Başvurusu

Eğitim başvurusunu yaptıktan sonra, belirtilen tarih de katılım gösterip kursları başarılı bir şekilde tamamlamanız ve bunun neticesinde ” Girişimcilik Belgesini ” almanız gerekmektedir.

Pastane Destek Başvuruların da Bulunun!

Biraz fazla detaylara girmeden KOSGEB destekleri ile pastane açmak isteyenler için yapmaları gerekenleri anlatmaya devam ediyorum. Detaylı bilgi isteyenler ise konu başlıklarında ki linkleri tıklayarak bilgi alabilirler. Şimdi girişimcilik belgemiz cebimizde var sayar isek, artık pastanemizi açabilir ve destek başvurusunda bulunabiliriz. ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” kapsamında açtığımız pastane için hibe alabilmek için ise ilk olarak İnternet üzerinden yapacağımız işlemleri sağlayabilmemiz için KOSGEB’e İlk Kayıt İşlemlerini yapmamız gerekmektedir. Kayıt işlemi yaparak kendimize ait kullanıcı adı ve şifreyi e-postanız üzerinden aldıktan sonra ise İnternet üzerinden KSB sistemine giriş yaparak, ” Yeni Girişimci Desteği Başvurusu ” yapmamız gerekiyor. Bunu ise KOSGEB E-Kobi olarak da bilinen bu http://destek.kosgeb.gov.tr/ adres üzerinden yapmalısınız. Bu işlemler ile oluşturduğunuz form ile birlikte; varsa ise sisteme gazi/engelli belgeniz, şehit yakını bilgilerinizi ve mutlaka imza beyannamesi ile almış olduğunuz ürünlere ait fiyat tekliflerini girmeniz gerekmektedir. Bunların girişini yaptıktan sonra kurul başvurunuzu değerlendirir. Şayet bir eksik bulmaz ise PASTANE AÇMAK İÇİN HAZIRLADIĞINIZ İŞ PLANI PROJESİNİ sunum yapmanız için size gün verir.

Pastane Açmak İçin KOSGEB İş Planı Projesi Nasıl Hazırlanır?

Hazırladığınız pastane için iş planı projesi işin belkide en zor kısımlarından bir tanesidir. Öyledir ki, şayet hazırlanan KOSGEB İş Planı Projesi kurula sunum yapıldığı vakit onay almaz ise üzgünüm ki ” Yeni Girişimci Destek Programı ” dan istifade edemezsiniz. Bunun için biz sizlere daha önce onay almış bir Pastane Açmak İsteyenler KOSGEB İş Planı Projesini sitemizde paylaştık. Pastane Açmak İsteyenlere KOSGEB İş Planı Projesi isimli bağlantı üzerinden örnek projeyi bilgisayarınıza indirmeyi öneririm. Ben o projede pastane ismi olarak ” GÜL PASTANESİ ” ismini kullandım, siz başta o isim olmak üzere, tüm çalışan ve gider kalemleri yeniden kendinize göre düzenlemeniz gerekmektedir. Bunu Microsoft word programı ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra kurula bu projeyi sunum yaparak, büyük ihtimal ile onay alabilirsiniz. Onay aldıktan sonra ise bir an önce işini kurmadı iseniz kurmanız ve hak ettiğiniz hibe işyeri açma kredisi almak için, veri tabanına kayıt olup kobi beyannamesi doldurmanız gerekir.

Tüm süreç ve yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar 🙂 umarım pastane yada unlu mamuller üzerine fırın dahil olmak üzere iş yeri kuracak olan arkadaşlarım için faydalı bir makale olmuştur.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.