Esnaf Kredileri

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

30.10.2017
159
Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

En riskli ile az riskli gurubun arasında kalan ORTA RİSKLİ kredi notuna sahip olanlar biraz meşakkatli olsa da bankalardan nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için kredi alabilirler. Ayrıca sizlere tavsiye edeceğimiz bankalar tarafından İnternet üzerinden dahi yapacağınız başvurular ile KKB notunuz her ne kadarda ORTA RİSKLİ gurup olan 700 ile 1100 arasında olmasına rağmen kredi kartınızı bile hiç bir zahmet çekmeden rahatlık ile alabilirsiniz.

ORTA RİSKLİ Gurup’da Olanlar Cetvelin Neresinde Yer Alırlar ?

Findeks tarafından her kese özel olarak bir kredi risk raporu görselliği için cetvel ve buna bağlı olarak puanlama oluşturulmuştur. Oluşturulan bu puanlamaya göre herkesin belli bir rakam aralıklarına tekabül edecek şekilde risk karşılığı yer almaktadır. ORTA RİSK de bunlardan sadece bir tanesidir. Gelin ilk olarak orta riskli kredi notuna sahip olan vatandaşlarımız bankalar kredi nasıl çekebilir sorusuna yanıt olmadan, bu bahsettiğim risk cetvelini bir yakından tanıyalım.

FİNDEKS Tarafından Tutulan Risk Cetveli Puan ve Karşılığı

 1.  0 ile 699 dahil bir nota sahipseniz üzülerek söylemem gerekir ki cetvelin en altında yer alan kısım olan EN RİSKLİ bölüm desiniz. Bu puana sahip olanlar kesinlik ile hiç bir bankadan kredi çekemez hatta kredi kartı dahil alamazlar.
 2. 700 dahil olmak üzere 1099 puan dahil bir not ortalama sahipseniz ” ORTA RİSKLİ ” gurup içinde yer alıyorsunuz demektir. Bankalardan bu ortalamaya sahip olarak yer alıyorsanız ve kredi yada kredi kartı ihtiyacınız var ise bunun nasıl gerçekleşeceğini biraz sonra sizlere anlatacağım doğru yerdesiniz.
 3. 1100 ile 1499 puanlarında olanlar Findeks tarafından oluşturulan risk cetvelinin tam ortasında yer alan ” AZ RİSKLİ ” kesimdir. Bu kesimdekilerin bir çoğu bazı bankalardan kredi alabilirken bazı bankalardan kredi alamayabilirler.
 4. 1500 dahil olmak üzere 1700 kadar bir kredi notuna sahipseniz o zaman siz cetvelin en üstün bir altı olan ” İYİ ” kesiminde yer almaktasınız. Bu kısımda olanların hepsi tüm bankalardan kredi kullanabilseler de istedikleri meblağlar şayet yüksel rakamlara tekabül ediyorlarsa biraz bankalar kredi vermek için naz yapabilirler.
 5. 1700 dahil olmak üzere 1900 puan ortalamasında iseniz siz bu cetvelin en üstü olan ” ÇOK İYİ ” gurubunun bir mensubusunuz demektir ki bu da her bankadan en üst miktara kadar ihtiyaç kredisi dahil olmak üzere her türlü krediyi alabilirsiniz anlamına gelmektedir.

Sanırım risk raporu cetvelinde yerinizi gördünüz. Biraz durumunuz içler acısı gibi gözüküyor doğrusu. Ama üzülmeyin sizlere bahsedeceğim yöntemler ile biraz zor olsa da bankalardan en aşağıda 5.000 TL kadar ihtiyaç kredinizi kullana bileceksiniz.

ORTA RİSKLİ Olanlar Bankalardan Nasıl Kredi Çekebilir ?

Orta riskli gurup bankalardan belkide en zor kredi çekebilecek olan gurup olarak yer almaktadırlar. Bunun nedeni kredi vermek isteyen bankaların bu guruba ne güvenip nede güvenemedikleri için muallakta kalmalarıdır. Bu neden ile ORTA RİSKLİ gurup da iseniz sizden banka şayet kredi verecekse dahil bir çok evrak ve şart talep edecektir. Bu durum tamamen doğaldır aslına bakılırsa.

Orta riskli gurupta olanlar için en kolay kredi alma yolu kuşkusuz maaş aldıkları bankalardan kredi kullanmalarından geçmektedir. Faiz oranlarına takılmadan bence orta riskli kredi notuna sahipseniz kredi kullanmak için öncelikli olarak kendi bankanızı tercih etmelisiniz. Şayet baktınız bu da olmadı o zaman tercihinizi aşağıda belirttiğim bankalardan yana kullanınız.

ORTA RİSKLİ Gurupta Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Ben orta riskli bir guruba mensup kredi notum olsa asla Akbank gibi yada Garanti gibi müşteri potansiyeli en düzeyde olan bankalara kredi başvurusunda bulunmazdım. Bulunsam dahil şunu bilirdim ki bu tamamen benim için bir zaman kaybı! Çünkü mevcut durumda olan puanınız için bu bankalar size kredi verip geri ödemenizi zamanında yapıp yapmayacağınızı düşünecek kadar size muhtaç değiller. Adamlar yeterince müşteri tokluğuna ulaşmışlar zaten onun için benim başvuru yapacağım bankalar biraz daha alt seviyelerde yer alan diğer bankalar olacaktır.

Bu bankalar;

 • Alternatif Bank olabilir.
 • Citi bank olur,
 • Burgan bank olabilir…

ama kesinlik ile az evvel bahsettiğim büyük bankalar olmazdı…

 

Yorumlar
 1. TAYİBE YAVUZ dedi ki:

  1209 puanım var ama ne kart nede kredi çekemiyorum maalesef

 2. Alaatin kuş dedi ki:

  Benimde kredi notunu 1107 bende red alıyorum ne yapmam lazim

  1. kobiadmin dedi ki:

   Fiba bankadan İnternet üzerinden başvuruda bulundunuz mu ?

 3. Selcuk dedi ki:

  puanim şuan 1107 bugun kiredi kartimi 3 gun önceden yatirdim aysonunda puanim biraz daha yükselir ama kıredi kulana bilirmiyim ne yapmaliyım