Esnaf Kredileri

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir ?

11.11.2017
115
Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir ?

Malum, bankalar öğrencilere ne yazık ki ihtiyaç kredisi vermeye çok da sıcak bakmamaktadırlar. Kuşkusuz bunun en büyük nedeni tüm öğrencilerin bir gelir belgesine sahip olmamasıdır. Ama 2018 den başlayıp 2019 yılında da hızlanan dijital bankacılık sistemi ile artık öğrenciler de nakit ihtiyaçlarını gelir belgesiz olarak bankalardan karşılama şansını bulabilmektedir. Bunun için tek bir şarta sahip olmanız yeterlidir.

Öğrencilerde İhtiyaç Kredilerini Bankalardan Kullanabilirler

Bankaların tamamı şubelerinden kredi çekecek olanlardan bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgelerin en başında ise aylık gelirlerini gösterecekleri maaş bordroları gelmektedir. Bu şart bir çok kesimin belini ne yazık ki bu konuda bükmektedir. Bu kesimde yer alan büyük bir kesimdeki vatandaşlarımız ise şunlardır.

  • Çocuklarını bakıcılara bırakmak istemeyip herhangi bir yerde çalışmayan ev hanımları.
  • Gelir belgesiz olarak çeşitli işletmelerde kaçak olarak çalışanlar.
  • Öğrenim hayatı içinde yer alan öğrenciler.

Şayet saydığım bu büyük kesimde yer alan gelir belgesiz bir vatandaş iseniz şunu net olarak söyleyebilirim ki asla bankaların şubelerinden ihtiyaç kredisi kullanamazsınız. Peki, bu kitlede yer alan vatandaşlarımız gelir belgesiz ve kefilsiz kredi ihtiyaç kredisi nasıl alabilirler ?

Gelir Belgesiz Öğrenciler İnternet Bankacılığından İhtiyaç Kredisi Kullanabilirler

Gelir belgesiz olarak sadece Üniversite öğrencileri değil, az öncede saydığım başta ev kadınları dahil olmak üzere bir çok vatandaşımız 40.000 TL kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Bu imkandan yararlana bilmeniz için ise sizden istenilen tek bir şart vardır. Buda sisteme T.C. kimlik numaranız giriş yapıldığı vakit FİNDEKS Kredi Kayıt Bürosu tarafından yapılan sorgulamada notunuzun risk içeren bölgelerde yer almamasıdır. Kredi notu değeriniz şayet iyi veya yüksek guruplarda yer alıyor ise aşağıda bahsettiğim yolu izlemeniz dahilinde emin olun ki hiç bir banka şubesine gitmeden, herhangi bir gelir belgesi beyan etmeden kefilsiz olarak ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Öğrenciler Önce İnternet Bankacılığı ile Tanışın

Gelir belgesiz olarak öğrencilerin hiç bir banka şubesinden kredi alamayacaklarından bahsetmiştik. Ama dijital bankacılık sistemleri üzerinden şayet kredi notlarının da sorun olmamaları durumda rahatlık ile 40.000 TL kadar ihtiyaç kredisi alabilecekleri iddiasında bulunmuştuk. Şimdi bu bulunduğumuz iddianın nasıl gerçekleşeceğinden bahsedeceğim. Bunun için ilk olarak ise yapmanız gerekenler şunlardır.

  • Tercihen Akbank’a gidip Türk Lirası cinsinden bir mevduat hesabı açmanız.
  • Akbank’da mevduat hesabı açarken mutlaka Akbank direk girişi için bir kullanıcı adı ile şifre oluşturmanız.

ilk etap da öğrencilerin yapması gereken şey sadece bu kadardır.

İnternet Bankacılığına Girip İhtiyaç Kredisi Talebinde Bulunun

Banka şubesinden almış olduğunuz Akbank direk şifreniz ile ilk olarak https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx bu adrese ister cep telefonunuz ile ister ise herhangi bir bilgisayar üzerinden girişinizi yapınız. Giriş protokolünü tamamladıktan sonra ise kaşınıza kocaman zaten 40.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için tıklayın diye bir resim çıkacaktır. İster o resmi tıklayarak isterseniz de üst menüde ” KREDİLER ” alanından ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öğrenciye-İhtiyaç-Kredisi-Veren-Bankalar

Öğrenciye-İhtiyaç-Kredisi-Veren-Bankalar

Menüye geldiğiniz de kaç TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak istediğiniz ve ne kadar vadede geri ödeyeceğinizi belirleyebiliyorsunuz. Bu belirlemeleri yaptıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra kısa süre zarfı içince ön incelemeniz yapılıp size başvuru neticesi kısa mesaj olarak gelecektir. Büyük ihtimal ile netice olumlu olarak gelecektir. Şayet başvurunuz olumlu olarak sonuçlanmaz ise lütfen karamsarsızlık içine düşmeyiniz. Muhtemelen başvuru miktarını fazla yazdığınız için krediniz onay görmemiş olabilir. Bu yüzden sırası ile başvurunuzu 30.000 TL baktınız olmadı 20.000 TL olarak tekrardan yapınız.  Mutlaka bu limitlerden bir tanesi onay alacaktır değerli öğrenci kardeşlerim..

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.