KOBİKredi.NET

MNG Kargo Bayiliği Nasıl Alınır?

09.07.2018
126
MNG Kargo Bayiliği Nasıl Alınır?

Taşımacılık sektörünün önde gelen firmalarında MNG kargo, 2003 yılında kurulmuştur. Yurtiçi ve yurt dışı taşımacılık faaliyetlerinde yakaladığı başarıyı bayilik vererek tüm Türkiye’ye yaymış alanında oldukça aktif ve tercih edilen bir firma haline gelmiştir. 800’ü aşkın şubesi ve 7 tanesi Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 26 aktarma merkezi ile, güvenli taşımacılık denilince akla gelen ilk firmalar arasına girmiştir. Bu faaliyetlerine eşlik eden 3 binde yakın kara aracı ve 6 uçakla zamanında ve hızlı teslimat garantisi sunmaktadır. Sizde bu güçlü firmanın bayisi olmak istiyorsanız, bayilik almak için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

MNG Kargo Bayilik Şartları Nelerdir?

MNG Kargo Bayilik Başvurusu

Her gün sayıları hızla artan ve sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren MNG kargodan bayilik almak istiyorsanız, firmanın bazı şartlarına uymanız gerekmektedir. 220 ülkede verdiği taşımacılık hizmetinde, ülkemizde bulunan 15 bölge müdürlüğü ile koordineli bir şeklide 24 saatte teslimat garantisi sunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmaya göre; günlük 600 bin teslimat ile alanında diğer firmalara fark atmıştır. Bu başarıyı verdiği bayiliklerde de aynı standartta sürdürmek isteyen firma, bayilik verirken oldukça titiz davranmaktadır. 2009 da FedEx Express’ le  yaptığı anlaşma başarısına hızlı taşımacılık alanında hız katmıştır. Müşteri memnuniyeti, hasarsız taşıma ve zamanında teslim ile insanların güvenini kazanmış kaliteli bir markadır. Sizde 2018 yılında bir kargo firmasının bayisi olmak istiyorsanız MNG kargonun istediği bazı şartları taşımanız gerekmektedir.

  • Yatırımcının en az 2 yıllık sektör tecrübesi olması,
  • En az lise tercihen lisans mezunu olması,
  • 25 yaşını doldurmuş erkek girişimciler için ise askerlik şartı bulunmaktadır.
  • Yeterli maddi güce sahip olması,
  • Özgüvenli ve başarı odaklı olması,
  • İyi derecede bilgisayar bilmesi gerekmektedir.

Açılacak bayilikler yakınında MNG kargo olmayan bölgelere açılmaktadır. MNG kargo bayisi olacak yatırımcıya eğitim, yer seçimi, personel desteği vermektedir. Hem yatırımcıya hem de çalışacak personele kaliteli hizmet için verilen eğitim desteği, müşteri memnuniyetinin aynı kalitede verilmesi için önem taşımaktadır. Belirlenen lokasyonda açılacak bayi için istenen teminat değişmektedir.

MNG Kargo Bayilik Başvurusu

Alanında başarı basamaklarını hızla tırmanan şirket, ilk defa uyguladığı Teknolojik Aktarma sistemiyle saatte 65 bin kargoyu yüksek hızla ayırarak hasarsız ve anında teslimat yapmaktadır. Bu firmadan alacağınız bayilikle markanın gücü ve başarısı size hazır müşteri kitlesi sunar. Bu başarıyı devam ettirmeniz sizin bayinizdeki disiplinli ve sorumluluk sahibi şekilde işinizi yapmanıza bağlı olacaktır. Bayilik alacak yatırımcının şartlara uygunluğunun yanında, sektör hakkındaki donanımı marka için önem taşımaktadır. Her alanda olduğu gibi taşımacılıkta da müşteri memnuniyeti bayilik verecek markalar için çok önemlidir. Tek bir hata da markaya gelecek zarar firmanın yıllarca emek verdiği isminin kötü anılasına ve bu da işlerine yansımaktadır. Müşteri odaklı yenilik ve gelişmeye açık bir bayi, markaya her zaman kazandıracak ve büyümesine katkıda bulunacaktır. MNG kargo acentelik başvurunuz için formda da karşınıza çıkacak bazı sorulara uygun iseniz online başvurunuzu yapıp geri dönüşü beklemelisiniz. İletişim bilgileriniz ve hakkınızda sorulan sorulara vereceğiniz yanıtlar değerlendirilerek size karşılıklı görüşme için geri dönüş sağlanacaktır. Karşılıklı görüşmede imzalanacak sözleşme ile tarafların hakkı korunuz ve eğitim sürecinin ardından belirlenen konumda bayilik açılışı sağlanır.

Kargo Bayiliği Riskli Bir İş mi?

Hangi alanda olursa olsun bayilik almak markaya göre değişik riskler barındırmaktadır. Günümüzde yaygınlaşan teknoloji ve sosyal medya kullanımı binlerce liralık cirosu olan bir markayı bile bitirebilecek güçtedir. Bir çiğ köfte firmasının bayisiyseniz marka hakkında çıkacak sağlıksız üretim haberi sizin bayinizi de doğrudan etkilemektedir. Bu kargo bayiliği içinde geçerlidir. Mesafeler arası ürün taşımacılığında kargoya verilen ürünün hasarsız teslimi çok önemlidir. Bayi olunacak bölge ve çalışanların iletişimi de bu başarıda önem taşımaktadır. Siz kargo bayisi olmaya karar verdiyseniz tabi ki de bunun riskleri kadar avantajları da mevcuttur. Yatırımınızın hızlı bir şekilde kazanç olarak geri dönmesini istiyorsanız kargo bayiliği kısa vadede kazanç ve uzun vadeli hizmet olanağı sunmaktadır. Sıfırdan bir marka ile işe başlamanın yanında, belirli bir güce sahip markayı temsil etmek çok daha karlı bir iş olacaktır. Yapmanız gereken firmanın eğitim desteğinden faydalanıp, sektör hakkında kendinizi geliştirip, sorumluluk sahibi çalışma arkadaşlarınızla markanın başarısına ortak olmaktır.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.