Esnaf Kredileri

Findeks KKB Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ? ÜCRETSİZ !

03.07.2017
125
Findeks KKB Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ? ÜCRETSİZ !

Merkez bankası yada Findesk Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan, kredi notumu nasıl öğrenebilirim ? diye merak edenler için bu işlemi hem ücretli hemde ücretsiz olarak nasıl yapabileceklerini sizler için açıklık getirdik. Ortalama 8 ile 9 TL arasında ister zaman kaybetmeden cep telefonlarınızdan SMS aracılığı ile ister iseniz de detaylı dökümünü elde etmek için İnternet bankacılığı üzerinden nasıl yapılacağını resimli uygulamalar ile burada bulabilirsiniz.

Findeks KKB Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ?

Findeks tarafından tutulan kredi notu değerinizi ücretsiz ve ücretli olarak öğrenmenin bir çok yolu ve yöntemi mevcuttur. Ücretli ve bedava olarak bu skoru öğrenmek isteyenler için ben tüm var olan yöntemleri detaylı bir şekilde burada sizler ile paylaşacağım. Artık hangi yöntemi seçerseniz gerisini siz bileceksiniz. 🙂 Ama tüm bunların anlatıma geçmeden önce sizler ile bir tablo paylaşmak istiyorum. Risk raporunuz size ulaştığı vakit bu paylaşmış olduğum tabloya göre bankalardan kredi alma şansınızı tarta bilirsiniz.

Bilindiği gibi risk raporu belli sayılardan oluşmaktadır. Bu sayı aralıklarına göre de ise de bankalar sizlere kredi verip vermeyeceğini, senet ile çeşitli ürün veren mağazalarda yine sizlere aynı şekilde elden taksitli ürün verip vermeyeceğine karar vermektedirler. Risk raporunu oluşturan rakamlar 1 den başlayıp 1900 kadar uzanmaktadır. Bu aralıklarda ise yine belli sayı dilimler içinde kademeler mevcuttur. Bu kademelere göre ise sizin genel durumunuz yer alır. Buna göre ise 1 den 1900 kadar olan bu tabloda ve kademelerdeki karşılıkları aşağıdaki gibi yer alır.

  • 1 ile 699: Hiç şansınızı bizce zorlamayın, bu puana hiç bir suret ile hiç bir bankadan kredi alamazsınız!
  • 700 ile 1099: Orta riskli gurupta yer alırlar, banka müdürü inisiyatifi doğrultusunda belki kredi alabilirler.
  • 1100 ile 1499: Az riskli kesimdir. Gelirlerine göre az limitlerde olsa dahil belki bankalardan kredi alabilirler.
  • 1500 ile 1699: Yüksek puana sahip kişilerdir. Her bankadan rahatlık ile en fazla bir kefil göstererek kredilerini alabilirler.
  • 1700 ile 1900: En yüksek puan aralıklarındaki bireysel yada ticarilere verilen puandır. Şayet bu puana sahip iseniz kefilsiz kredi dahi rahatlık ile her bankadan alabilirsiniz.

Tablo ister beğenin ister beğenmeyin aynen bu şekildedir arkadaşlar. Şimdi asıl konumuz olan kredi notumu nasıl öğrenebilirim konusunu ücretli ve ücretsiz yani bedava bir şekilde nasıl sağlayacağımızı ele alalım. ( Video )

Bedava Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ?

İlk olarak bedava bir şekilde kredi notumu nasıl öğrenebilirim diyen kesim için edindiğim tecrübeleri aktarmak istiyorum. Gerçekleri söylemek gerekir ise KKB kredi notunu bedava öğrenme işlemleri biraz hatır işi ile olmaktadır. Şayet bankalarda veya büyük alış veriş mağazalarında bir tanıdığınız var ise bir rica ile T.C kimlik numaranızı vermeniz durumda bu skoru rahatlık ile öğrenebilirsiniz. Çünkü bankaların tamamında, marka olmuş büyük alış veriş merkezlerin çoğunda ( özellik ile senet ile elden taksitli ürün satan ) Findeks tarafından çoklu sorgulamayı destekleyici paketler mevcuttur. İşleri gereği mecburen bu paketi alan şirketler çok küçük bedellere ( ortalama 25 kuruş ) civarlarına şahısların kredi geçmişlerini sorgulayabilme imkanlarına sahiplerdir. Şayet sizinde bir tanıdığınız bu tür firmalarda çalışıyor ise bir rica ile kendi kredi notu değerinizi sorgulatabilir siniz. Herhangi bir bu tür şirketlerde çalışan tanıdığınız yok ise ve illa bu skoru sorgulatmak için bir bedel ödemek istemiyor iseniz size tavsiyem ilk olarak herhangi bir bankanın bireysel departmanına ihtiyaç kredisi için başvurun. İlgili memura ihtiyaç kredisi kullanacağınızı sözlü olarak beyan edin. Memur direk sizin kredi notu değerinizi sistemden sorgulayacak ve size ne kadar kredi vereceğini, yada verip veremeyeceğini yine sözlü olarak beyan edecektir. Bu esnada banka memuruna kredi notu değerinizin kaç olduğunu sorar iseniz size çekinmeden söyleyeceğine eminim. 🙂

Ücretli Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ?

Sıra geldi kimseye minnet etmeden kredi notunuzu nasıl 8 ile 9 TL arasından öğrenebileceğimize. Bu bedeli vermeyi gözden çıkaranlar için bir çok sorgulama yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler ise,

  1. Cep telefonları üzerinden SMS atarak öğrenme.
  2. Bankaların İnternet bankacılığı üzerinden sorgulama.
  3. Findek sitesine girerek kredi skoru öğrenme

Gibi seçenekler sizlerin karşısına çıkmaktadır. Hangi seçeneği seçer iseniz seçin şayet bir defaya mahsus olarak kredi istihbaratınızı inceleyeceksiniz 8 ile 9 TL arasında bir bedel ödersiniz. Zaten bu bedel her türlü cebinizden çıkacağına göre bize sorar iseniz hiç kendinizi yormadan SMS atarak kendi skorunuzu öğrenmeniz olacaktır. Sırası ile bu başlıklar altında sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacakların dan bahsedelim hadi..

SMS Atarak Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ?

Findeks, tüm operatörler için belirlemiş olduğu tek bir numara üzerinden KKB kredi notu değerini öğrenmek isteyenler için hizmet vermektedir. Hattınız her ne olur ise olsun, ister Avea ister Turkcell ister ise Vodafone T.C. kimlik numaranız ile 9 TL kadar bir bedel ödeyerek kolaylık ile kendi kredi risk notunuzu öğrenebilirsiniz. Her ne kadarda İnternet bankacığı kadar teferruatlı bir şekilde doküman elinize geçmese de, kolay kredi notu öğrenmek isteyenler için en basit yöntem olarak sizlere bu sistemi öneririm. Bu sistemden yararlanarak anında skorunuzu öğrenmek için yapmanız gereken tek şey telefonunuz her ne marka olur ise olsun SMS kısmına giriş yaparak ilk olarak T.C. vatandaşlık numaranızı, daha sonra ise bir boşluk bırakarak doğum yılınızı girip bu mesajı 1112 ye göndermenizdir.

Örnek” 15654008479 1980

Hepsi bu kadar basittir. Yaklaşık olarak 1 ile 2 dakika içinde sistem tarafından geçmişe yönelik istihbarat sorgulamanız yapılacak ve size kısa mesaj olarak geri dönüş olarak sağlanacaktır.

Garanti Bankasından KKB Kredi Notu Öğrenme

Şayet bir detaylı doküman almak istiyor iseniz ve Garanti bankasına ait bir İnternet bankacılığı kullanıcı adı ile şifresine sahip iseniz, yukarıdaki bağlantıyı bir ziyaret edin derim..

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.