Esnaf Kredileri

Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankasından Nasıl Yapılır ?

23.06.2017
144
Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankasından Nasıl Yapılır ?

Her bankanın olduğu gibi Garanti bankasınında bir İnternet bankacılığı servisi vardır. Bu servis sayesinde de başta tüm bankacılık işlemleri olmak üzere çeşitli ( şans oyunları, trafik cezası gibi ) ödemeler ve KKB kredi notu öğrenme işlemleri de belli bir ücret kaşılığında anlık olarak sağlanabilmektedir. Bunun haricinde ise ücretsiz yani bedava bir şekil de de yapılan bazı işlemlerde yok diyemeyeceğiz hani 🙂 Hele birde banka müşterisi iseniz Findeks KKB kredi notu değerinizi öğrenme başta olmak üzere Garanti bankasından bir çok bankacılık işlemlerini hiç bir ücret ödemeden gerçekleştirebilirsiniz. Peki tüm bu saydıklarımız nasıl yapılır ? işte tüm merak ettiğiniz Garanti bankasını işlemlerinin cevapları.

Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankasından Nasıl Yapılır ?

Bir gün herhangi bir kredi ihtiyacı duydunuz ve bankaya gittiğiniz zaman ret cevabı aldı iseniz bunun iki ana nedeni vardır. Bunların ilk başlıcası KKB kredi notu değerinizin düşük olması bir diğeri de gelir belgenizin olmamasıdır. Hadi gelir belgenizin olmaması için daha önce gelir belgesiz ve kefilsiz kredi veren bankalar isimli yazımda 20.000 TL kadar olan ihtiyaçlarınız için çözdüm, ya KKB kredi notu skorunuzu ne yapacağız. ? Bunu çözmenin en kolay yolu bize sorar iseniz ilk olarak Findeks tarafından belirlenen bu skorun size kaç olarak yansıtıldığını bulmak ve hangi bankalar tarafından puanınızın düşürüldüğünü öğrenmek ile yola koyulmaktan geçmektedir. Bu işlemi Garanti bankası sizlere yaklaşık olarak 9 TL gibi bir bedel karşılığında detaylı bir rapor ile sağlamaktadır. Tabi 9 TL gibi bir bedeli vermek istemeyenler ise yine bedava olarak kredi notu öğrenme garanti bankası işlemlerini yapabilirler. Hem ücretli olarak hemde hiç bir bedel ödemeden Garanti bankası KKB kredi notu değerinizi nasıl öğreneceğinizi aşağıda bizzat kendi tecrübelerim ile sizler için aktardım. Ümit ediyorum ki her iki başvuru yöntemi de sizin işinizi çok rahat bir şekilde görecektir.

İnternet Bankacılığından KKB Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır ?

En fazla 9 TL karşılığında Findeks KKB kredi notu risk raporunuzu mail adresinize almak isteyenler bunu Garanti bankası İnternet bankacılığı aracılığı ile en fazla 3 dakika içinde sağlayabilirler. Sizlere bunun nasıl yapıla bileceğini resimli bir şekilde anlatabilmek için üşenmedim ve bir Garanti bankası mevduat hesabı açtım. Sizde bu işlemi yapmak için bir mevduat hesabı açmalısınız. Şayet bir mevduat hesabınız mevcut ise tekrardan hesap açmanıza gerek yoktur. İkinci olarak ise Garanti bankasının İnternet bankacılığı kullanabilmeniz için bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi herhangi bir Garanti bankası şubesinden yada yurt için aramaları için 444-0-333 yurt dışından aramalarda ise +90-444-0-333 telefon numarası aracılığı ile bedava olarak sağlayabilirsiniz. Şimdi artık hem mevduat hesabınız hemde İnternet şubesine giriş için bir şifreniz olduğunu var sayarak diğer işlemlerin nasıl yapılacağından bahsetmeye devam ediyorum.

İlk olarak doğrudan https://sube.garanti.com.tr/isube/login/login/passwordentrypersonal-tr adresine giriş yapalım. Daha sonra ise aşağıdaki görselde ki gibi açılan kutucuklara ilk olarak ya müşteri numaranızı yada T.C. kimlik numaranızı giriniz.

Garanti Bankası KKB Kredi Notu Sorgulama Giriş

Garanti Bankası KKB Kredi Notu Sorgulama Giriş

” Parola ” yazan alana ise banka veya müşteri hizmetlerinden aldığınız karakterleri girmeniz gerekmektedir. Doğru şekilde bu iki alana da giriş yaptıktan sonra ” Garanti İnternet Giriş ” butonuna basınız. Sisteme kayıtlı cep telefon numaranızı 3 dakika içinde yeni açılan kutucuğa giriniz, şimdi güvenlik sorgulamalarını da geçtikten sonra karşınıza KKB kredi notu değeri sorgulama dahil olmak üzere tüm bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz menü gelmiş olması gerekmektedir.

Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankası

Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankası

Menünün üstünde en sağ kısmında yukarıdaki görselde gözüktüğü gibi ” Başvuru ” alanı olacaktır. O alanının alt menülerinde ise ” KKB Raporu ”bağlantısını göreceksiniz. Şimdi o bağlantıyı tıklatalım.

Garanti Findeks Kredi Risk Raporu Seçilmesi

Garanti Findeks Kredi Risk Raporu Seçilmesi

Karşımıza bu kezde iki seçenekli bir menü çıkacaktır. Biz çek risk raporu sorgulamayacağımız için sol taraf da yukarıda da işaretlediğim gibi ” Risk Raporu ” altında yer alan ” Başvur ” sekmesini tıklamanız gerekmektedir. Artık aşağıdaki resmi görüyor iseniz son menüye başarılı bir şekilde ulaşmış olmalısınız.

Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankası Son Sayfası

Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankası Son Sayfası

Bu alanda adres bilgilerinizi ve ödeme aracını belirtmeniz ve ardından ” Devam ” demeniz gerekmektedir. Şayet hesabınızda 9 TL ve üzerinde bir para birimi yok ise işleminiz benim gibi yarıda kalacaktır. 🙂 Ama var ise devam demeniz ile birlikte işlem onayı ekranında onaylamanız ile size ait rapor mail adresine anında gelecektir.

Ücretsiz Kredi Notu Garanti Bankasından Nasıl Öğrenilir ?

Hiç bu bahsettiğim işlemlere girmeden de Garanti bankasından kredi notu değerinizi bedava bir şekilde öğrenebilirsiniz. Alında bu iş biraz hatıra dayanmaktadır. Herhangi Garanti şubesinde bir tanıdığınız var ise T.C. kimlik numaranızı söyleyerek bir rica ile kredi notu değerini bedava öğrenebilirsiniz. Şayet tanıdığınız yok ise de ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizi sözlü olarak beyan ederek de bu skoru öğrenebilirsiniz. İhtiyaç kredisi almak istediğinizi beyan ettiğiniz vakit banka görevlisi ilk olarak sizin kredi geçmişinize Findeks tarafından oluşturulmuş olan sistemden bakacaktır. O esnada görevliye rica eder iseniz de size değerinizi söyleyecektir. İllaki daha sonra kredi çekmeniz gerekmez.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.