Esnaf Kredileri

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

28.10.2017
133
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bireysellerin yada ticari işletme sahiplerin bankalardan kredi çekememesinin önlerindeki en büyük engel kuşkusuz ki kredi notu düşük olmasıdır. Bu engel bankalar tarafından ne yazık ki 2019 senesinde de uygulanmaya devam etmektedir. Sadece bazı bankalar müşteri potansiyellerini arttırmak amacı ile sicili bozuk olanlara özel ayrıcalıklar ile kredi vermektedir. Bu bankaların hangileri olduğunu ise en güncel hali ile sizler için listeledik.

Kredi Notu Düşük Olanlar Bankalardan Kredi Çekebilirler Ama..!

Kredi notu düşük olanlar genellikle bir bankaya müracaat ettikleri vakit başvuruları olumsuz olarak yanıt alındığı vakit çaresizlik içine düşer ve hiç bir bankadan kredi çekemeyeceği endişesi içine girerler. Bu duruma girenlerin emin olun %70 gibi büyük bir kesimi de İnternet üzerinden senetle borç para veren yerler için araştırma yaparlar. Bir çoğuda bankalardan kredi alamadıkları için senetle kredi veren kuyumcu yada faktoring yada çeşitli finansmanlardan nakit ihtiyaçlarını bir şekilde bu sayede karşılarlar. Lakin bu yol aslına bakılır ise hem yasal olmayıp hemde dolandırıcılık oranının çok yüksek olması nedeni ile çok risklidir. Bu yüzden bizim sizlere tavsiyemiz şayet çeşitli nedenlerden dolayı siciliniz bozuk ve bunun neticesi olarak bir bankadan kredi çekemiyorsanız hemen çareyi alternatif yollarda aramayın. Bunun yerine yasal olarak düşük kredi notuna dahil kredi veren bankaların 2019 yılında hangilerinin olduğu öğrenin ve şayet bulunduğunuz ilde yada kasabada şubesi dahil yoksa İnternet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirin.

Kredi Notu Düşük Olanlar Neden Bankalardan Kredi Çekmeyi Öncelikli Olarak Tercih Etmelidir ?

Ne yazık ki az evvel de belirttiğim gibi bir vatandaşımız bankalardan çeşitli sebeplerden ötürü istediği parayı çekemediği vakit çareyi genellikle senet üzerinden para veren kuyumcu yada tefeciler de soluğu almaktadırlar. Bu yolu seçenlerin %90 gibi büyük bir kesimi de ne yazık ki para bulayım derken ellerindeki üç beş kuruşu da bu amaç uğrunda kaptırmaktadırlar. Bulanların ise bir çoğu ne yazık ki senet üzerinden almış oldukları paraları zamanında ödeyemedikleri için çeşitli zorlamalara yada direk olarak icra ile baş başa kalmışlardır. Bu ve bunun gibi bir çok kötü sonuçlanacak olan nedenlerden ötürü kredi notu düşük olanlara tavsiyemiz mutlaka bir bankadan kredi çekemiyorlar ise şanslarını az sonra paylaşacağım diğer bankalardan denesinler.

Kredi Notu ve Sicili Bozuk Olanlar Hangi Bankalardan Kredi Çekmelidirler ?

Bankalar kredi vermek istemez mi ? elbet ki isterler ama verdikleri parayı zamanında almayı çok daha fazla isterler. Bu neden ile şayet kredi notunuz düşük ise bu yüzden sizlere para vermeye pek sıcak bakmazlar. Ancak şayet maaş müşterisi iseniz hele birde çalıştığınız işletmede kadrolu veya memur iseniz pek sizin sicilinize bakmazlar. Çünkü geri ödemenin direk olarak maaşlarınızdan kesileceği için sadece bakacakları şey talep ettiğiniz paranın geri ödeme taksitinin maaşınızın yüzde kaçına tekabül ettiğidir. Eğer yapılan hesaplamalar neticesinde çekeceğiniz kredinin aylık eşit taksitli ödemesi sizin aylığınızın belli bir oranına ( genelde % en fazla 60 ile 70 ) denk geliyor ise siliniz bozuk olsa bile banka size talep edeceğiniz parayı verecektir. Bu neden ile bir diğer bankadan faizi bir kaç puan daha düşük diye kredi çekmek için başvuru sonrasında talebiniz olumsuz olarak yanıtlanmış olsa bile kesinlik ile maaş aldığınız bankadan da müracaatınızı sağlamadan tefeci yada senetle kredi veren diğer firmalara başvuruda bulunmayın derim.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Notunuz Düşük ve Kredi Çekemiyorsanız Bu Bankalara da Bir Bakın

Kredi notunuz düşük ihtiyaç krediniz için kendi bankanızdan da başvuru yapmanıza rağmen olumsuz bir netice ile karşılaştı iseniz o zaman diğer alternatif bankaları denemeniz oldukça akıllaca olacaktır. Ama bu alternatif bankalar için de Türkiye’de her ilçede dahil şubesi olan Garanti yada Denizbank tercih etmeniz size zaman kaybından başka bir şey kazandırmayacaktır. Bunun yerine müşteri çok daha az olan piyasada tutunmaya çalışan finansmanları tercih etmenizi tavsiyede ederim. Çünkü bu bankalar kredi notunuz 800 puan dahi olsa size ihtiyaç kredisi verebilmek için tüm riskleri göze alacaklardır. Daha önceleri sizlere 800 puana kredi veren bankalar hangileridir diye belirtmiş olsam da bir kez daha burada da bu bankaları sizlere taktim etmek isterim.

  • Alternatif Bank A.Ş ( Abank İletişim )
  • Anadolu Bank A.Ş
  • Arap Türk Bankası ( AT Banka; Vali konağı caddesi numara 10 Nişantaşı / İstanbul & Tel: 0-212-373-62-00
  • ICBC Bank

gibi diğer alternatif bankalar bence kesinlik ile İnternet üzerinden dahil olsa es geçilmeli ve bir denenmelidir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.