Esnaf Kredileri

Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

19.06.2017
130
Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Kredi kartlarının cep telefonu alımlarında taksitlendirilmesinin yasaklanması sonucunda bazı mağazalar 2017 senesinde kredi kartsız taksitli cep telefonu satmaya başlamıştır. Sizler için yaptığım bireysel araştırmalar neticesinde, senetle cep telefonu almak istiyorum diyen herkesin rahatlık ile 6 hatta 12 aya kadar taksit imkanları ile hayalindeki akıllı cep telefonu alabilecekleri mağazaları sayfamda yer verdim. Üstelik 2018 senesine ait Samsung, LG, Iphone ve General Mobile marka cep telefonlarına ait güncel taksit sayıları ve fiyat kupürleri ile birlikte.

Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

BDDK  tarafından alınmış olan karar neticesinde kredi kartı ile cep telefonu alımları artık hepimizin bildiği gibi sadece tek çekip olarak yapılmaktadır. Kredi kartlarına cep telefonları alımlarından konulan bu engel özellik ile teknolojik ürün pazarlayan bir çok esnafın belini büker iken bu fırsatı değerlendirmek isteyenlerin de ceplerini doldurdu diyebilirim. Büyüklü veya küçüklü bir çok mağaza senet ile cep telefonu almak istiyorum diyenlere elden taksitli şekillerde istedikleri akıllı cep telefonlarını vermektedirler. Bu mağazalara içinde EVKUR firmasını hiç anlatmama gerek yok sanırım. Ben sizlere bu tavsiyelerim de her ne kadarda 36 aya varan cep telefonlarında taksit olanağı sağlasa da fahiş komisyon ve faiz oranlarından ötürü EVKUR firmasını önermeyeceğim. Onun yerine her ilde ve hatta ilçelerde dahil bayilikleri olan Arçelik firmasının 2018 yılında başlatmış olduğu kredi kartsız taksitli cep telefonu olanaklarından resimli ve kanıtlı bir şekilde bahsedeceğim.

Arçelik Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Veriyor!

Geçenlerde eşime kahve makinesi ile tost makinesi almak için Arçelik mağazasına gittiğim zaman vitrinde bir birinden güzel ve gösterişli akıllı cep telefonları dikkatimi çekti. Hepimizin de bildiği gibi Dünya genelinde cep telefonlarına ilgi duyan ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Doğal olarak benimde bu güzel tablo ilgimi çekti ve telefonların bulunduğu vitrine biraz yaklaşma gereği duydum. Teknoloji harikaların nerede ise tamamının bir yere toplandığı vitrine yaklaştığımda ise cep telefonlarına taksit uygulandığı gördüm. Mağaza görevlisi hanım efendiye telefonlarda taksit imkanlarını sorduktan sonra ise, bir çok imkanlar dahilinde müşterilerine taksitli cep telefonu sattıklarını öğrendim. Peki bu imkanlar neydi ? Neyi baz alarak vatandaşlara kredi kartsız cep telefonu satılmaktaydı.?

 1. Müşterimiz öz geçmişinde bizden alış veriş yaptı ise mutlaka sistemimiz de yer almıştır, almış olduğu ürün için taksitlerini düzenli bir şekilde ödedi ise aynı buzdolabını nasıl kredi kartsız elden taksitli bir şekilde veriyor isek cep telefonlarını da aynı şekilde veririz. Diye ilk cevabımı aldım ve daha sonra ise,
 2. Şayet geçmişinde bizden hiç bir alış veriş yapmadı ise, bu kez daha önce bizden alış veriş yapmış olan bir müşterimizin ona kefil olmasını isteriz. Şayet geçmişini bildiğimiz müşterimiz cep telefonu alacak olan müşterimize kefalet sağlar ise yine aynı şekilde kredi kartsız olarak istediği cep telefonunu veririz. Diyede ikinci cevabımı aldıktan sonra bu iki imkanda yok ise diye sorduğumda.
 3. Bizden ilk defa alış veriş yapacak olan müşterimiz, dolayısı ile hiç bir referansa sahip olamayacaktır. Kendisine kefalet sağlayacak bir müşterimizi de tanımıyor ise Arçelik tarafından kurulmuş olan kredilendirme sistemine başvurusuz. Bu sistemde kredi çıkar ise yine hiç bir kredi kartına ihtiyaç duymadan istediği cep telefonunu veririz dedi.

Arçeliğin kendi bünyesindeki olan kredilendirme sisteminin çalışma mantığı kişinin T.C. kimlik numarasından Findeks KKB kredi notu değerinin sorgulanması ile çalışmaktadır. Şayet Findeks kredi risk raporu sorgulamasında adınıza tayin edilmiş olan bu skor yüksek ise büyük ihtimal ile size cep telefonu almak için taksit imkanı çıkacaktır.

Bu şartlar dahilinde peki Arçelik hangi cep telefonları 2018 yılında taksitli bir şekilde kaç TL satmaktadır.?

Taksili Cep Telefon Fiyatları Nedir ?

Arçelik yapmış olduğu çeşitli firmalar ile başta ülkemizde en çok ilgi duyulan Samsung ve General Mobile başta olmak üzere iphone ve LG marka cep telefonlarını 8 taksite kadar satmaktadır. Şimdi sizlere 18 haziran 2017 tarihinde bizzat kendim tarafından fiyatlarının resmini dahil çektiğim cep telefonlarını taksitleri ile paylaşacağım.

Iphone 7 Silver 128 Gb

 • Peşinat; 1,467 TL 2 Taksit 1,467 TL Toplam = 4.401 TL
 • Peşin; 834 TL 5 Taksit 834 TL Toplam = 5.000 TL
 • Peşinat; 685 TL Taksit sayısı 8 aylık ödenecek rakam 685 TL toplam geri ödeme 6,165 TL

Iphone 7 Siver 32 Gb

 • 1.393 TL Peşin 1,393 TL 2 Taksit
 • 792 TL Peşin 792 TL 5 Taksit
 • 651 TL Peşin 651 8 Taksit imkanları ile…

Iphone S 16 GB

 • 880 TL Peşin 880 TL 2 Taksit
 • 500 TL Peşin 500 TL 5 Taksit
 • 411 TL Peşin 411 TL 8 Taksit fırsatları

General Mobil GM 5 D Space Grey

 • 293 TL Peşin 293 TL 2 Taksit
 • 167 TL Peşin 167 5 Taksit imkanları
 • 137 TL Peşin 137 8 Taksit

LG V10 G4 GB

 • 972 TL Peşin 972 TL 2 Taksit olanakları
 • 553 TL Peşin olmak üzere 553 TL 5 Taksit
 • 454 TL Peşin olmak üzere 453 TL 8 Taksit
Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Şeklinde Arçelik’de 2017 senesi içinde nerede ise tüm markalara ait cep telefonları elden taksitli bir şekilde kredi kartsız olarak satılmaktadır. Sizler için çekmiş olduğum cep telefonların resimleri ve daha geniş fiyatları, Iphone, LG ve General MobileSamsung Taksitli Fiyatı, Samsung Diğer Model Fiyatları

Unutmayın cep telefonu satışları için kredi kartına taksit yapılması yasaklanmıştır, elden yada senet ile taksitli satışı değil.!

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.