Esnaf Kredileri

Kredi Kartından Nakit Para Çekilir mi?

25.06.2018
176
Kredi Kartından Nakit Para Çekilir mi?

Ülkemizde 2018 yılı içinde yapılan araştırmalarda 64 milyona dayanan kredi kartı kullanıcısı bulunmaktadır. Taksitli alışverişlerde kullanılan kredi kartları insanlara nakit paraları olmadığı anda kolaylık sağlamaktadır. Bu taksitli alışverişlerin yanında kullanıcıların merak ettiği kredi kartımdan nakit avans çekebilir miyim sorusudur. Kredi kartından nakit avans alıp taksitlere bölünmesi hakkında bankaların değişik faiz ve vade uygulamaları bulunmaktadır. Bankaların taksitli para çekmeyle ilgili kampanyaları ve uyguladıkları faiz oranlarını mercek altına alalım. Nakit avans yöntemi ile para çektiğimizde ödeyeceğimiz miktarlar ne olacak bakalım.

                  Taksitli Nakit Avans

Taksitli Nakit Avans Kullanmak İstiyorum

Geçen yılın Nisan ayına oranla artmaya devam eden kart kullanıcısı sayısında % 7 lik bir artış olmuştur. İnsanların ihtiyaçlarına anında çözüm bulan kredi kartları ve banka kartları, nakit taşımaya gerek kalmadan her noktada alışverişlerinizi yapma imkanı sunmaktadır. Bankalar Arası Kart Merkezi’ nin verileri gösteriyor ki banka kartları ve kredi kartlarıyla yapılan ödemeler 64,1 milyar liraya ulaşmıştır. Taksitli alışverişlerin yanı sıra kart kullanıcılarının kartlarıyla yaptığı işlemlerden biri de, taksitli nakit avans çekmektir. Acil nakit ihtiyacınız da kredi kartınızdan avans çekerek taksitli bir şekilde geri ödeyebilirsiniz. Yüksek faiz oranları uygulanan bu yöntem, çok tercih edilmese de bankaların yaptığı kampanyalar ve uzun vade imkanı ile cazip gelebilir. Bankaların çoğu limitleriniz doğrultusunda nakit avas çekmenizi sağlamaktadır. Burada kredi kartının limitine göre ve geçmiş harcamalarınızın taksitlerini ödeme düzenliliğinize göre değişebilir, kredi kartınızın limitinin yükselmesi de size bağlıdır.

Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekerim?

Kartınızın limitine göre değişen avans miktarı sizin daha önceki yaptığınız harcamaların ne kadarını ödediğinize de bağlıdır. Geçmiş harcamalarınızın % 50 sini ödemiş olmanız gerekli ki bu nakit avansı çekebilesiniz. Eğer ki son bir yıl içerisinde üç den fazla %50 den az ödeme yapmış iseniz de nakit avans kullanamazsınız. Kartınızın limitin göre kullanabileceğiniz nakit avans miktarı, kartın limitinin % 25 ‘i olarak belirlenmektedir. Bu şekilde çekeceğiniz nakit avans kartınızın tümünü doldurmuş olacaktır. Aylık ödemeler yapıldıkça kartınızın limiti açılmaya başlayacaktır. Bankalara göre değişen faiz oranlarını da, iyi takip etmeniz gerekmektedir. Bazı bankalar nakit avans çekiminde yüksen faiz uygulamaktadır. Ödemeyi bir dahaki aya yansıtıp nakit ödeyecekseniz de, farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Normal bir kredi kullanımında yapılan uygulamalar taksitli nakit avans içinde geçerli olmaktadır. Yaptığımız araştırmada krediye göre daha yüksek faiz oranları uygulandığı görülmektedir. Bu işlemi kullandığınız kredi kartının ATM lerinden, cep telefonunuza yükleyeceğiniz bankanızın uygulamasından bile gerçekleştirebilir avansınızın vade süresi ve vade miktarına göre uygulana faiz oranını ve aylık ödeyeceğiniz miktarı görebilirisiniz.

Garanti Bankası Ücretsiz Taksitli Nakit Avans Faiz Oranları

Eğer ki kullandığınız kredi kartı Garanti Bankası’ na ait bir kartsa, bu bankadan kullanacağınız 500 tl lık nakit avansınızı 5 ile 12 ay arasında taksite böldürebilirsiniz. Eğer ki çekeceğiniz tutar 1000 lira ise ve bunu 5 aylık bir vade ye böldürmek istiyorsanız aylık 213 TL ödeyip 67 TL faiz uygulanmış olacaktır. 2018 yılı için belirlenen faiz miktarı 1.84 dür. Belirlenen son ödeme tarihinde taksitinizi ödemezseniz günlük faiz işleyeceği de vereceğimiz bilgiler arasında. Bu işlemi internet bankacılığı, paramatikler ya da cep bank kullanarak yapabilirsiniz.

İş Bankasından Taksitli Nakit Avans Kullanmak İstiyorum

Acil nakit ihtiyacınız için şubeye gitmeden yapabileceğiniz avans işleminde Maksimum kartınızla 12 ay vadeye kadar nakit avans çekebilirsiniz. Geçerli olan faiz oranı 1,84 olan İş Bankası ‘nda işlem ücreti talep edilmemektedir. Günlük alınabilecek nakit miktarı kartınızın limiti ne olursa olsun 15 000 TL ile sınırlıdır. Geçmiş alışverişlerinizin geri ödemelerinde yaşanan sıkıntılar nakit avans alımınızda engel teşkil etmektedir. Bankamatiklerden, internet bankacılığından, şubelerden ve Maksimum Mobil uygulamasından taksitli nakit avans işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Nakit Avans Kampanyası!

Ziraat Bankası 1-30 Haziran tarihlerine özel yaptığı kampanyada, çekeceğiniz taksitli nakit avansınıza 1,28 faiz oranı uygulamaktadır. ATM, İnternet Şube, Ziraat Bankası Şubeleri ve 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezini kullanarak nakit avansınızı çekebilirsiniz. 2 ile 12 ay arası vade imkanı sunan banka faiz dışında herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ziraat Bankasına ait kartınızdan günlük çekebileceğiniz minimum tutar 100 TL iken maksimum tutar 10000 TL olarak belirlenmiştir. Yapacağınız taksitli nakit avans işlemini iptal etme şansınız yok fakat işlemi yaptığınız günün ertesi günü şubelerden tek seferde tümünü ödeyip kapatabilirsiniz. Yine u bankada da son ödeme tarihine kadar yapılmayan taksit ödemesine ekstra faiz işleyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.