Esnaf Kredileri

Kredi Kartım Nerede ? Kurye Sorgulama Numaraları

30.08.2017
119
Kredi Kartım Nerede ? Kurye Sorgulama Numaraları

Hayatımızı alış veriş imkanlarında kolaylaştırmak için edindiğimiz kredi kartlarının başvuruların SMS ve İnternet üzerinden yapılmasından ötürü kuryeler ile gönderilen kartlar için kredi kartım nerede sorularının cevabını burada bulabilirsiniz. İster Garanti bankası olsun ister ise diğer farklı bankalar olan İş bankası yada Vakıfbank gibi kredi kartları kullanımı için yüksek bir kitleye hitap eden bankalarımız olsun tüm sorgulama işlemlerinin kısa yollarını sizler için paylaştık.

Kredi Kartım Nerede Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

İster banka şubesinden başvuru yapın ister ise İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapın mutlaka kartınız kurye ile size imza karşılığında teslim edilmektedir. Kredi kartı başvuruların neticesi şayet olumlu olarak yanıtlanır ise yaklaşık 5 iş günü içinde kartınız basılır ve anlaşmalı kurye ile adresine gönderilir. Genelde bankaların anlaşma sağladığı kurye ise Kuryenet’dir. Bankalar bu servis ile yapmış olduğu anlaşma ile birlikte kendi siteleri aracılığı ile istenilen bilgilerin girilmesi ile birlikte kredi kartım nerede sorgulamalarının yapılmasına ücretsiz olarak olanak sağlamaktadır. Tabi siz tüketiciler bu sorgulamaları yapacağım der iken ilgili bankanın karışık sayfalarında uzun süreli vakitler harcamak tasınız. Bizde bunun farkında olduğumuz için aşağıda bir çok bankanın kredi kartı sorgulama imkanlarını direk bağlantı vererek sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Kredi kartım nerede sorusunun cevabı

Kredi kartım nerede sorusunun cevabı

Kredi Kartı Sorgulama İşleminde İstenilen Bilgiler

Kredi kartlarında sorgulama işlemleri için size bazı sorular banka tarafından oluşturulan formlarda sorulacaktır. Bu sorular bankaya göre değişiklik göstermiş olsa da genelde sorulan soruların bir çoğu tüm bankalar için aynıdır. Bu yüzden lütfen sorgulama işlemi yapmadan önce kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz bankadan ” Form Numarası ” yada diğer isimleri ile ” Referans Numarası ” istemeyi lütfen unutmayınız. Diğer sorgulama sayfalarında istenilen bilgiler ise çoğunluk ile T.C. kimlik numarası ve Telefon ile Doğum tarihi bilgilerin girilmesi ile gerçekleşmektedir. Yalnız şunu da belirtmem gerekir ki bazı bankalar kredi kartım nerede sorgularını sağlamak için İnternet sitelerinde bir yol barındırmaya da bilmektedirler. Ama biz sizler için yine yaptığımız araştırmalar ile bunun farklı yöntemler ile nasıl yapılacağını da değindik. 🙂

Kredi Kartım Acaba Nerede ?

Hadi bakalım şimdi kredi kartı için başvuru yapıp sonrasında onaylanan kredi kartınız nerede gelin hep birlikte bulalım. Sorgulama yaptıktan sonra şunu da unutmamak gerekir ki şayet kargo da bilgiler de ” dağıtımda ” diye bir ibare görür iseniz ve dağıtım esnasında araya bayram girdi ise bu süreç biraz zorunlu olarak uzayabilmektedir. Şimdi bankalara göre hangisine başvuru yaptı iseniz oranın doğrudan kart sorgulama sayfasına girip sizden istenilen bilgileri giriniz.

  1. Türkiye İş Bankasından kart başvurusu yapanlar kartınızı size verilen referans ile sorgulamak için lütfen http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/kredi-karti-basvuru-takip/Sayfalar/kredi-karti-basvuru-takip.aspx bu adrese giriniz.
  2. Garanti Bankası üzerinden kredi kartı başvurusu yapıp da onay alanlar kartınızı form ve telefon numarası ile sorgulamak için lütfen http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/kredi-karti-basvuru-takip/Sayfalar/kredi-karti-basvuru-takip.aspx adresine giriniz.
  3. T.C. Ziraat bankası kredi kartı alan özellik ile çiftçilerimiz ile emeklilerimiz kartınızı sorgulamak için banka ne yazık ki İnternet üzerinden erişim imkanı sağlamamaktadır. Ama diler iseniz 7/24 ücretsiz olarak kartım nerede sorusunun cevabını 0-850-220-00-00 yada 444-00-00 numaralardan öğrenebilirsiniz.
  4. Denizbank Kredi kartı başvurusu sonucu da öğrenmek için ne yazık ki sesli yanıt sistemini kullanmanız gerekecektir. Bunun için 444-0-800 numaralı telefonları arayabilirsiniz.
  5. Vakıfbank da kart sorgulamaları için telefon bankacılığı seçenler içinde yer almaktadır. Şayet Vakıfbank dan bir kredi kartı aldı iseniz ve onun akıbeti konusunda merakınız bulunuyor ise bunu 0-850-222-0-724 numaralı telefonu önce arayıp sonra ise ” 2 ” numaralı tuşa basmanız yeterli olacaktır.
  6. Akbank Kredi kartı başvuru sonuçlarını İnternet aracılığı ile rahatlık ile öğrenebilmeniz için ilk olarak https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx?CREDITDETAIL adresine girmeniz sonrasında ise banka tarafından size verilen tek kullanımlık şifreniz ile İnternet bankacılığına girişş sağlamalısınız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.