Esnaf Kredileri

Kredi Kartı Limit Yükseltme Taktikleri Nelerdir ?

19.08.2017
171
Kredi Kartı Limit Yükseltme Taktikleri Nelerdir ?

Düşük limitlerde olan kredi kartı alış veriş oranını hızlı bir şekilde yükseltme yolları nelerdir sizler için yer verdik. Bu taktikleri uyguladığınız taktirde bankalar sizin kredi kartı limitini yükseltmek için emin olun ki telefonlarınızı hiç susturmayacak. İşte işin hilesi ile püf noktaları..

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Şartları Nedir ?

Düşük meblağlarda olan kredi kartı limitleri sizlere gün gelecek yeterli gelmeyecektir. Kredi kartların özellik ile peşin fiyatına bol taksitli olanaklarından yararlanmak isteyenler için bazı şartlar gerekmektedir. Ben bizzat düşük limitte olan kredi kartımın limitini yükseltmek için uyguladığım püf noktalarını sizlere aktarmadan önce hangi şartlara uygun olduğumdan biraz sizlere bahsetmek istiyorum.

Öncelik ile şunu özellik ile belirteyim ki kendi kredi kartım için limit arttırım için ilgili bankaya gittiğim zaman 6 ay kadar işsiz birisiydi. Gerçi hala işsizim 🙂 diyeceğim şu ki kredi kartlarının limit arttırımı için şimdiye kadar kulaktan dolma duyduğunuz hane başına gelirin bilmem kaçı kadar size limit imkanı sunarlar efsanesi tamamen kocaman bir yalandan ibaret. Şayet öyle olmuş olsa benim 7.500 TL gibi bir limitim tek seferde 10.000 TL kadar çıkmazdı. Ben 10 bin TL yeterli gördüğüm için limitimin  o kadar olmasını beyan ettim. Belki biraz daha zorlasam limitim 15.000 TL kadar çıkacaktı. Neyse, limit yükseltme işlemleri sırasında banka memuru ile girdiğim diyalog da bana şartların en başında kredi notu değerimin iyi olması gerektiğini söyledi. Neyse ki son 3 aylık sorgulama notum düşmemiş ve 1730 civarlarındaydı. Bu gerçekten çok güzel bir değer. Şayet sizinde KKB kredi notu değeriniz en azından riskli bölgelerde değil ise kredi kartı limit yükseltme şartlarına uygunsunuz demektir. Onun haricinde olan her şey inanın ki tamamen birer formalite.!

Bu şartlara uygun iseniz daha önce https://www.kobikredi.net/kredi-karti-limiti-nasil-yukseltilir/ isimli yazımda başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığından bahsetmiştim.

Kredi Kartı Limit Yükselmesi İçin Başka Neler Yapmalısınız ?

Kredi kartı limit yükseltme taktiklerinin en başında kartın doğru bir şekilde kullanımı gelmektedir. Şayet kartınızı doğru bir şekilde kullanamıyor iseniz bankalar sizlere itimat etmez ve limit yükseltme için sizi kesinlik ile aramazlar. Neden bir banka sorunlu müşterisi için zaman kaybı yaşasın ki ? Bu yüzden kredi kartınızın doğru bir şekilde kullanımı çok ama inanın ki çok önemlidir. Peki kredi kartı doğru bir şekilde nasıl kullanılır.?

  1. Mutlaka hesap özetiniz kesildikten sonra hemen borcunuzu imkanınız varsa dahi ödemeyin. Bunun yerine ilgili bankada şayet mevduat hesabınız mevcut ise kart borcunuzu oraya yatırarak otomatik ödeme talimatı verin. Bankalar borçlarının ne önce nede sonra ödenmesinden hoşnut olmaz. Onun için borçlarınızı ne önce ne sonra tam gününde ödemeye çok gayret ediniz.
  2. Alış verişlerinizi mümkün olduğu sürece kredi kartlarınız ile sağlayın.
  3. Elektrik yada doğal gaz gibi aylık ödemeleriniz için kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı mutlaka veriniz.
  4. Arada bir nakit avans kullanın, işinize lazım olmasa bile çekin ve ödemesini yine ne sonra ne önce tam vaktinde yapın.
  5. Eşiniz için ilgili bankadan ek bir kredi kartı çıkarmak oldukça faydalı olacaktır.

Bu bahsettiğim taktikleri en az 1 yada 2 ay deneyin. Şayet bankalar kredi kartınızın limit yükseltmesi için sizi aramaz ise ben bir şey bilmiyorum diyeceğim.

Hızlı Bir Şekilde Kredi Kartı Limit Yükseltme Taktikleri Nelerdir

Hızlı Bir Şekilde Kredi Kartı Limit Yükseltme Taktikleri Nelerdir

Hızlı Bir Şekilde Limit İhtiyacı Olanlar Bunu Mutlaka Deneyin

Yukarıda limit yükseltme şartlarına şayet uygun iseniz ve banka memuru sistem den yapmış olduğu sorgulama neticesinde hala istediğiniz kredi kartı limitine erişemedi iseniz o zaman size tak tavsiye edeceğim yöntem banka müdürü ile görüşmeniz olacaktır.

Her banka müdürünün belli sınırlar içinde müşterilerine tanıyacağı bazı imtiyazlar bulunmaktadır. Kredi kartı limit yükseltmesi de bunların içinde yer almaktadır. Hiç çekinmeden bireyselde yer alan memura konu hakkında banka müdürü ile görüşeceğinizi beyan edin ve müdür bey / hanım efendiye derdinizi iletin. Şayet biraz anlayışlı biri ise muhtemelen kendi inisiyatifini kullanarak sizin limitinizi yükseltmek için elinden gelini yapacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.