Kredi Kartı Kapattırma İptal Ettirme Yolları

Kredi Kartı Kapattırma İptal Ettirme Yolları
8 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 6 kez okundu.


Kullandığınız kredi kartınızı iptal ettirmek kredi kartı almaktan daha uzun süren bir işlemdir. Bankanızdan aldığınız ve alışverişlerde kullandığınız kredi kartınızı kapattırmak ve iptal ettirmek için öncelikle, var olan borcunuzu kapatmanız gerekmektedir. Bankalardan kredi kartı iptali için yapmanız gerekenler, bir ücret ödemek gerekiyor mu Garanti, İş Bankası ve daha bir çok bankadan kredi kartı kapatma yöntemlerini araştırdık.

Banka Kredi Kartını İptal Edebilir mi?

Banka Kredi Kartını İptal Edebilir mi

Banka Kredi Kartını İptal Edebilir mi

BDK’ nın yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de 62.9 milyon adet kredi kartı ve 133,7 milyon adet banka kartı aktif olarak kullanılmakta. Her geçen gün sayısı artan kart kullanımına, son yıllarda getirilen taksit kısıtlaması çok sayıda taksite böldürenler için olumsuz bir durum oluşturmuştur. Her türlü alışverişlerimizde kullandığımız kredi kartları zaman zaman limitler aşıldığında sıkıntı oluşturmaktadır. Dikkatli kullanımda fayda sağlayan ancak gelirinizin üstünde harcama yaptığınızda git gide çıkmaza iten kredi kartlarını bazen kapatmak isteyebiliriz. Bu durumda bankalar kredi kartı kapatma ve iptali için öncelikle kartta bulunan borcun tamamının ödenmesini talep etmektedirler. İsterseniz kredi kart borcunuzu e-devlet üzerinden kolayca sorgulayabilirsiniz. Bankalarda müşterilerini kaybetmemek için kart kapatma işlemlerinde sıkıntı çıkartabilmektedirler. Bankalardan kredi kartınızı kapattırmak için borcunuz haricinde herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Kredi Kartı Kapattırma Yöntemleri

Kredi Kartı Kapattırma Yöntemleri

Kredi Kartı Kapattırma Yöntemleri

Bankalardan kredi kartınızı iptal ettirmek için en kolay yöntem, müşteri hizmetlerini aramaktır. Banka görevlisi her ne kadar sizi kartı kapatmamanız için ikna etmeye çalışsa da bu şekilde kartınızı kapattırmak istediğinizi iletebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise; bankanın mobil uygulamasını kullanıyorsanız borcu olmayan kartınızı kapatmanız bir kaç dakikanızı alacaktır. Banka şubesine giderek yazacağınız kısa bir dilekçe ile kart kapattırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. En kesin ve kolay yöntemlerden olan dilekçe yöntemi ile hem borcunuzu kapatır hem de kartı iptal ettirebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile de kredi kartınızı kolayca kapattırabilirsiniz. Her ne kadar sıkıntılı bir süreç olsa da yasalar gereği bankaya kart kapattırma talebinizin iletildiği günden itibaren 7 iş günü içinde banka size dönüş yapmak zorundadır.Kredi Kartı Kapatma Yapı Kredi Dilekçe Örneği

Kredi Kartı Kapatma Yapı Kredi Dilekçe Örneği

Kredi Kartı Kapatma Yapı Kredi Dilekçe Örneği

Yapı Kredi bankasına ait Worldcard varsa iptal işlemi için 444 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. www.yapikredi.com.tr adresinden internet bankacılığına T.C kimlik numaranız yada kullanıcı kodunuz ile giriş yaparak tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzdaki Yapı Kredi mobil uygulamasına yine aynı şifre ile giriş yaparak kart iptali ve kapatma sürecini başlatabilirsiniz. Şifreniz yoksa tek kullanımlık şifre için T.C ve telefon numaranızı Yapı Kredi şifre  adresinden alabilirsiniz. Banka şubesine aşağıdaki dilekçe örneği ile başvuru yaptığınızda da kartınız kısa sürede kapatılacaktır.

….. BANKASI A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanıza ait… numaralı kredi kartı kullanıcısıyım. 5464 sayılı BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI KANUNU’ nun 25. maddesi gereğince ilgili kredi kartının iptali ve kartla ilgili sözleşmenin feshedilmesini, BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’ in 18. maddesinin 2. fıkrasına göre talebimin hangi tarihte alındığına dair şube yetkililerince imzalanmış bir belgenin veya doldurulan iptal talep formunun bir örneğinin tarafıma verilmesini, 4982 sayılı BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU’ nun 11. ve 12. maddesi gereğince, kredi kartının iptalini ve sözleşmenin feshini takip eden 7 iş günü içinde işlem sonucuyla ilgili tarafıma yazılı bilgi verilmesini talep ediyorum. Gereğini arz ederim.
…/…/20..
İmza
Ekler: Nüfus cüzdanı fotokopisi
Adres:
İsim / Soy isim:

Kredi Kartı Kapatma Garanti Bankası

Kredi Kartı Kapatma Garanti Bankası

Kredi Kartı Kapatma Garanti Bankası

Garanti banksın ait bir Bonuscard kullanıcısıysanız kart iptali için 7/24 işlem yapabileceğiniz Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ na Müşteri Numaranız ya da T.C Kimlik Numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi yada müşteri numaranızı hatırlamıyorsanız Garanti şifre alma adresinden tek kullanımlık şifre alabilirsiniz. 444 0 333 ve 0850 222 0 333 numaralı müşteri hizmetleri de kart kapatma işleminiz için size yardımcı olacaktır. Yukarıda verdiğimiz dilekçe örneği de şubeden kapatma işlemi yapacaklar için gerekli olan evraktır.

Kredi Kartı Kapatma İş Bankası

İş Bankasına ait kredi kartınızı kapattırmak için kimliğiniz ile size en yakın bank şubesine gidebilirsiniz. Banka görevlileri sizden iptal gerekçenizi ve bunun ardından kapattırma talebinize ilişkin dilekçe talep edecektir. İşlemin başlatıldığı tarihten sonraki bir haftalık süreçte kredi kartınızın kapatma işlemi gerçekleşecektir. Eğer ki bank şubesine gidecek vaktiniz yoksa ve kıs sürede iptal işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız İş Bankası internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Müşteri numaranız, T.C numaranız ve şifreniz ile giriş sağladıktan sonra kredi kartları ile ilgili bölümden kart iptaline giriş yaparak buradaki formu doldurmanızla talebiniz işleme alınacaktır.

Kredi Kartı Kapatma Akbank

Kredi Kartı Kapatma Akbank

Kredi Kartı Kapatma Akbank

Akbank Axess kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız içindeki borcun tamamını ödemeden kullanıma kapattırabilirsiniz. alan borcu yine aylık taksitler halinde bitirip borç bittikten sonrada kapattırma işlemini başlatabilirsiniz. 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralı müşteri hizmetlerinden kart kapatma ile ilgili tü ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Online bankacılık ile isterseniz mobilden internet bankacılığını da kullanarak iptal ve kapattırma işlemini yapabilirsiniz.

 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!