Esnaf Kredileri

Kredi Kartı İnternet Alış Verişine Açtırma SMS İşlemleri

16.08.2017
133
Kredi Kartı İnternet Alış Verişine Açtırma SMS İşlemleri

BBDK bundan tam 6 ay önce almış olduğu karar ile tüm bankaların kredi kartı ve ek kartlarını İnternet alış verişine müşteri onayı alınmadığı taktirde 16 Ağustos 2017 tarihinde kapatılacağını duyurmuştu. Kredi kartı İnternet alış verişine açtırma işlemlerini SMS onayı dahil olmak üzere 3 yöntem ile zamanında yapmayanlar aşağıdaki işlemleri sağlamaları durumunda yeniden kartlarını İnternet üzerinden alış verişe imkanını bulabilirler. Garanti bankası dahil olmak üzere Akbank ve Türkiye İş Bankası olmak üzere tüm bankalar için SMS başvurularının nasıl yapılacağı, numaraları ile birlikte sizler için yer verdik.

BBDK TARAFINDAN KREDİ KARTLARI DUYURUSU

Garanti Bankası İnternet Alış Verişine Kartların Açılması

Kuşkusuz Türkiye genelinde en çok tercih edilen kredi kartlarının başında Garanti bankasına ait bonus gelmektedir. Garanti paracard dahil olmak üzere tüm bankaya ait kredi kartlarını aşağıdaki 4 adımlardan bir tanesini seçerek tekrardan İnternet alış verişine açtırabilirsiniz.

 1. Size tavsiye edeceğim en kolay yöntem şayet onaylı bir cep telefon numaranız Garanti bankasında mevcut ise cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne ONAY yazıp kartınızın son 6 hanesini girerek mesajınızı 3340 numaralarına göndermektedir.
 2. Ek kartlarınız için ise yine onaylı cep telefonunuz ile AÇIK yazıp kartınızın son 6 hanesini girerek 3340’a göndermek.
 3. Cep telefonları Garanti şubesinde mevcut olmayanlar ise 444-0-333 numaraları arayabilirler.
 4. Bunların hiç birini yapmak istemeyenler ise kendilerine en yakın Garanti bankası şubelerine şahsen başvurup bir sözleşme formu doldurarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Akbank Axess Kartlarını İnternet Alış Verişine Açtırmak İsteyenler

Benim de bir zamanlar sürekli olarak kullandığım ve çok ta memnun olduğum Akbank Axess kredi kartlarını İnternet alış verişlerine açtırmak isteyenler de yine cep telefonları dahil olmak üzere bir çok yöntem ile açtırma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 1. Cep telefonlarınızdan büyük harfleri kullanarak INTERNET yazarak bu mesajı 8885 numarasına gönderebilirsiniz.
 2. Yada hiç bir bedel ödemeden müşteri hizmetleri numarası olan 444-25-25 numaralarını arayabilir.
 3. Şayet akbank mobil uygulamanız var ise uygulama ile yok ise banka şubesine giderek açtırma işlemlerini yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kartı İnternet Açtırma İşlemleri

Şuan faal olarak kullandığım ve kart aidatı dahil ödemediğim kredi kartım olan Maximum için İnternet alış verişine açtırma işlemlerini aşağıdaki yöntemler ile sizler de rahatlık ile sağlayabilirsiniz.

 1. Ek kart yada kredi kartınıza büyük harfler ile ONAY yazıp karta ait numaranın son 6 hanesini girerek 4202 numaraya göndererek.
 2. Müşteri hizmetleri numarası olan 0-850-724-0-724 numarasını arayarak.
 3. Son olarak ise ister banka şubesine giderek isterseniz de mobil bankacılığı üzerinden kartlarınızı İnternet alış verişine açtırabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartlarının Açtırma İşlemleri

Eşimin sürekli olarak kulanmış olduğu QNB finansbank kredi kartını zamanında gelen onay mesajına cevap vermeyenler aşağıdaki adımlardan herhangi biri ile bu işlemi sağlayabilirler.

 1. Cep telefonunuzdan INTERNET yazıp kartınızın üzerinde yazan numaraların son 4 tanesini girip mesaj ile 2273 göndererek
 2. Finansbank müşteri hizmetleri olan 0-850-222-0-900 numaralarını arayıp.
 3. Yada bankanın şubelerine yada varsa İnternet bankacılık üzerinden bu işlemleri sağlayabilirsiniz.

TEB – Türkiye Ekonomi Bankası Kart Sahipleri

Türkiye Ekonomi Bankası Kart sahipleri aşağıdaki bir kaç basit işlemler sonrasında kartlarınızı İnternet alışverişine hemen açtırabilirsiniz.

 1. Benimde öncelik ile olarak tavsiye ettiğim cep telefonlarınızın kısa mesaj alanına AÇIK yazıp kartınızın son 4 hanesini girerek 2941 numarasına göndermektir.
 2. İkinci yöntem ise direk müşteri hizmetleri numarası olan 0-850-200-0-66 numaraları aramak.
 3. Son olarak ise şayet varsa bankanın İnternet uygulamasına girmek yada banka şubesine şahsen olarak başvuruda bulunmaktadır. https://www.teb.com.tr/en-yakin-teb-sube-atm/

T.C. Ziraat Bankası Kartlarını İnternet’e Açtırmak İsteyenler

Daha çok emekli ve tarım ile hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın tercih ettiği Ziraat bankası Maximum kredi kartını İnternet alışverişine açtırmak için aşağıdaki işlemleri sağlayabilirsiniz.

 1. Müşteri hizmetleri numaraları olan 0-850-220-00-00 veya 444-00-00 telefon numaralarını arayarak
 2. Yada size en yakın banka şubesine başvuruda bulunarak.

ne yazık ki T.C. Ziraat bankası cep telefonları ile SMS işlemlerine onay vermemektedir. Bu yüzden sizin ile bu seçeneği ne yazık ki paylaşamadım.

Halk Bankası PARAF Kartlarının Açtırılması

Halk Bankası PARAF kart sahipleri İnternet üzerinden alış veriş yapabilmeleri için şu 3 adımdan bir tanesini yapmaları yeterlidir.

 1. Cep telefonunuzun kısa mesaj alanına sadece ONAY yazıp bu mesajı 3404 numarasına göndererek
 2. Yada doğrudan 7/24 bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 0-850-222-0-400 numarasını arayarak
 3. Son olarak ise banka şubesine giderek yada mobil İnternet bankacılık uygulamalarını kullanarak

kredi kart ile ek kartlarınızı İnternet alışverişlerine rahatlık ile açtırabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.