Kredi Garanti Fonu KGF Anlaşmalı Bankaların Listesi

Kredi Garanti Fonu KGF Anlaşmalı Bankaların Listesi
30 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.


Bankalardan kredi kullanmakta kefalet sorunu yaşayan çiftçimizin ve işletme sahibi esnaflar ile kobi’lerimiz için kefalet sağlayan Kredi Garanti Fonu ( KGF ) iş birliği içinde olduğu anlaşmalı bankaların tüm listesini burada bulabilirsiniz. Sadece anlaşmalı bankalar tarafından kullanılacak olan KOSGEB, TUBİTAK ve TTGV gibi kurumların desteklemeleri aracılığı ile verilecek olan kredinin teminatını sağlayan KGF komisyon oranlarını da 2018 yılına ait güncel bir şekilde erkek ve kadın girişimcilere göre bulabilirsiniz.

KGF Sadece Anlaşmalı Bankalara Teminat Vermektedir

Her hangi bir finansman kuruluşundan şayet her ne amaç ile yada her ne şekilde kredi alacak olur iseniz olun mutlaka kredi notunuz sağlam olması gerekmektedir. Bu ister KOSGEB aracılığı ile verilecek olan herhangi bir isim altında faizsiz kredi olsun ister ise şahsi ihtiyaçlarınız için bir ihtiyaç kredisi olsun yada isterseniz de işletmenizin giderleri için gerek duyduğunuz bir kredi olsun kesinlik ile değişmeyecektir. Çünkü bankaların size kredi verebilmesi için ilk olarak verilen paranın geri ödene birliğine emin olması gerekir. Bankalardan kredi çekemeyenlere kredi veren bankalar aslında sizlere KGF yani Kredi Garanti Fonu teminatı ile kredi ancak sağlayabilir. Tabi bu olanakları sağlaya bilmesi içinde sizin bazı şartlara uygun olmanız gerekir. Bu şartları da sıralarsak.

 1. Muhakkak ya bir erkek yada kadın girişimci olmanız
 2. Herhangi bir işletme sahibi kobi olmanız
 3. Yada herhangi bir sınıfta yer alan esnaf olmanız

gerekmektedir. Tabi sadece bu sınıfta olmanız da kredi notu değeriniz düşük olmasına karşın bankalardan kredi çekebilirsiniz anlamına gelmiyor. Başvuru sahibinin ayırca, 1. Borçlarından dolayı işletmesinin icraya düşmemiş olması
 2. Son ödeme vadesi geçmiş olan devlete SGK dahil hiç bir vergi borcunun olmaması
 3. İflas etme bildirimi yapmamış olması
 4. Başvuru sahibi girişimci ise kadınlarda 2 erkeklerde ise 1 sene iş tecrübesinin bulunması gerekir.

Tüm bu konumda olanlar KGF olmadan başvuru yaptıkları esnaf kredisi başvurularını şayet kredi garanti fonu tarafından anlaşmalı bankalara yaparsa muhtemelen ihtiyaç duyacakları krediyi rahatlık ile alabilirler.

Kredi Garanti Fonu ( KGF ) Anlaşmalı Bankaların Listesi

Üretici çiftçimiz ile kobi’lerimizin nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kefalet sağlayan KGF bir çok yerli ve yabancı bankamız ile anlaşma sağlamıştır. KGF anlaşmalı bankaların listesi şudur.

 1. Ziraat  Bankası
 2. Yapı Kredi Bankası
 3. Vakıf Bankası
 4. Şekerbank
 5. QNB Finansbank
 6. Türkiye İş Bankası
 7. ING
 8. Halk Bankası
 9. Garanti Bankası
 10. Burgan Bank
 11. Alternatif Finansal Kiralama A.Ş.
 12. Akbank
 13. TSKB ( Türkiye Sınai Kalkınma Bankası )
 14. Eximbank
 15. TEB
 16. Türkiye Finans
 17. T-BANK
 18. Odeabank
 19. Nurolbank
 20. KuveytTürk
 21. Fibabank
 22. HSBC
 23. Denizbank
 24. Anadolu Bank
 25. Abank
 26. Albaraka

Bankaları ve bu bankalara ait olan leasing ve katılım bankalarıdır.

KGF Anlaşmalı Bankaların Komisyon Oranları Nedir ?

Kredi Garanti Fonu siz esnaf ve çiftçilerimize kefalet sağlarken bunu bedavaya yapmıyor tabi kide. Belli bir komisyon ücreti sağlayarak sizlere kefalet sağlamaktadır. Aslına bakılırsa kefalet oranları çok da fazla değildir. Tabi bu kadın girişimciler için diyebiliriz 🙂 Neyse erkek ve kadın girişimciler için anlaşmalı bankalar tarafından kredi kullanacak olanlar için sağladığı kefalet oranları şöyledir.

 1. Erkek girişimciler için %1
 2. Kadın girişimciler için %0,3

olmaktadır. Tabi bu komisyon oranları başvuru sahibi esnaf ile çiftçimizin içinde yer aldığı risk durumuna göre %3’lere kadar çıkmaktadır.

Komisyon Oranları ile Teminat Üst Miktarları VideoYorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!