Esnaf Kredileri

KOSGEB Mobilya İmalat İş Planı Projesi İle NACE Kodu Nedir ?

09.09.2017
115
KOSGEB Mobilya İmalat İş Planı Projesi İle NACE Kodu Nedir ?

Mobilya imalat atölyesi kuracak olan girişimciler hazırlayıp sunacakları iş planı projeleri sonrasında devletimiz den KOSGEB aracılığı ile desteklendiğinin müjdesini vermekten öncelik ile çok mutlu olduğumuzu sizlere belirtmeden edemeyeceğim. Sektörün desteklendiğini belirten tüm üst ve alt altılı NACE kodları dahil olmak üzere destek başvuruların nasıl yapılacağını sizler için açıklık getirdim. İster büro malzemeleri için bir imalathane kurun ister ise mutfak veya yatak odaları ile salon grupları için atölye açacak olun bahsedeceğimiz bu yolun sonunda ihtiyaç duyduğunuz bir çok demirbaş için devletten hibe almanız tamamen sizin elinde.

KOSGEB Mobilya İmalat Sektörünü Desteklemektedir

Her türlü mobilya imalathanesi kuracak olan yeni girişimciler KOSGEB tarafından desteklenmektedir. Bunun doğruluğunu birim bizler ile aşağıdaki NACE kodları ile paylaşmıştır.

KOSGEB Mobilya İmalathanesi NACE Kodları

KOSGEB Mobilya İmalathanesi NACE Kodları

Açılış giderlerinin karşılanması ile başlayan bu desteklemeler işletmeninin uzun vadelerde büyümesi için ileri ki dönemlerde de faizsiz kredilerle de yine aynı şekilde destekler devlet tarafından sağlanmaktadır. Tüm bu iki amaç ile kurulan ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” başvuruların yapılması için atacağınız adımlar neticesinde kısa sürede sizlerde devletimizin katkıları ile kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Şimdi mobilya imalatın KOSGEB tarafından desteklendiğini bildiğimize göre size sağlanan bu imkanlardan nasıl yararlana bileceğinizden bahsedebiliriz.

Önce Girişimcilik Eğitimlerine Katılın

Kurumun desteklerinden yararlanmanın ilk şartı sizin ” Girişimcilik Sertifikası ” sahibi olmanızdan geçmektedir. Bu belgeyi şayet 18 yaşını doldurmuş iseniz ister herhangi bir devlet kurumu dahil olsun çalışın yada çalışmayın almanız için önünüzde hiç bir engel yoktur. Tek yapmanız gereken birimin iş ortakları ile düzenlediği eğitimlere başvurularınızı şahsen olarak size uygun olan il yada ilçedeki adreslere yapmanızdır. Ülkemizin tamamında düzenlenen bu eğitimlerin duyuruları tek bir adreste doğru ve güncel bir şekilde yapılmaktadır. O adres ise http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste burasıdır. Bu adrese girerek size uygun olan il yada ilçedeki eğitim tarihlerini belirleyebilir. Başvuruları şahsen yapıp alacağınız eğitimler sonrasında kısa vadede girişimcilik sertifikanızı alabilirsiniz. Şimdi sertifikanızı almış olarak kabul edip yolumuza diğer adımların neler olduğu ile devam edebiliriz.

Başvurularınızı Geç Kalmadan Yapınız

KOSGEB kurslarına katılım gösterip girişimcilik sertifikanızı aldıktan sonra artık sizden istenilen formları oluşturmanız gerekli belgeleri düzenlemeniz gerekmektedir. Bu başvuru formları İnternet üzerinden ve birimin oluşturmuş olduğu KBS denilen ağ üzerinden sağlanmaktadır. İşlemler İnternet üzerinden doğru ve güvenli bir şekilde sağlanması için ilk olarak girişimcinin kendine has bir giriş şifresi belirlemesi gerekir. Bu işlemler KOSGEB’e ilk kayıt denilen yolun izlenmesi ile yapılmaktadır.

Şifrenizi yaklaşık olarak 3 dakika içinde oluşturduktan sonra başvuru formalarını yine KBS den sağlayabilirsiniz. Bu formaları sağlamanız için de http://destek.kosgeb.gov.tr/ bu adrese oluşturulan şifre ile girmeniz ve sonrasında ise ekranın yan tarafında belirlenen ” Yeni Girişimci Destek Programı ” başvurusunu tıklayıp ilgili alanları sırası ile doldurup çıktısını almalısınız.

Başvuru Formların Teslimi ve İş Planı Projesinin Sunumu

Tüm bu işlemler sonrasında oluşturulan formların ilk olarak kaydet sonra ise çıktısının alınması neticesinde sizden istenilen diğer belgelerin teslimi kuruma şahsen yapılmalıdır. Birim evrakların doğruluğunu ve yeterliliğini inceledikten sonra sizlere hazırladığınız yada hazırlattığınız MOBİLYA İmalathanesi İş Planı Projesinin sunumunun yapılması için bir gün verecektir. Bu günün vakti geldiğinde şayet projenizi sunar ve onay alır iseniz geriye kalan son iki işlemin de sağlanması ile sizlere de işletmeniz için aldığınız demirbaşlara ve açılış giderlerine hibe alabilirsiniz.

Mobilya imalathanesi iş planı projesinin nasıl bir şey olduğunu merak edenler için biz sizlere daha önce %100 onay almış olan bir projeyi aşağıda sunduk.

MOBİLYA İMALATHANESİ ONAYLI İŞ PLANI

Arzu ederseniz bu proje üzerinde de değişiklik yaparak size uygun bir iş planı oluşturabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.