Esnaf Kredileri

KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Başvurusu

17.05.2017
144
KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Başvurusu

Milyonlarca yeni girişimcinin barındığı İstanbul ilimizde KOSGEb Avrupa yakası şubeleri başta olmak üzere kurslara katılmak isteyenlere ücretsiz girişimcilik eğitimi 2019 da vermektedir. İŞKUR ve diğer iş ortakları ile İkitelli şubesi dahil tüm birimleri ile KOSGEB tarafından İstanbul da düzenlen kursların başlama tarih, adresleri  güncel bir şekilde sitemizde yer almaktadır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almak isteyenler için müdürlük ve şubelere ait iletişim bilgileri dahil olmak üzere kurs öncesi yapılan mülakat test sorularını cevapları ile birlikte sizler için paylaştık.

İstanbul girişimcilik eğitimi başlama tarihleri ne zaman ?

Yeni Girişimcilik Destek Programından yararlanarak İstanbul ilimiz sınırlarından herhangi bir ilçede iş yeri kurmak istiyor iseniz mutlaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almak zorundasın. Şayet, Üniversite öğrenimi süresi zarfından bu eğitimi almamış ve kuracağınız işletme İŞGEM sınırları içinde mevcut değilse. Zorunlu olarak alınması gereken İstanbul kurslarına 18 yaşından büyük, okur yazar olan herkes katılabilir. Bu eğitimleri İstanbul ilimizde 2019 senesi içinde sadece KOSGEB vermek ile kalmayıp bir çok iş ortağı olan başta işsiz vatandaşlarım için iş olanağı sağlayan İŞ-KUR olmak üzere yerel belediyeler ve bazı meslek odaları ile Üniversiteler dahil vermektedir. Yalnız şunu belirtmek gerekiyor ki İstanbul da İŞ KUR üzerinden kurslara katılmak isteyenlerin işsiz ve İŞ KUR kayıtı olması gerekmektedir. Hangi birim tarafından İstanbul eğitimlerine katılacak olacak iseniz olun, 2019 senesine ait tüm güncel KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi tarih ve adreslerini bu http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=34 adresten bulabilirsiniz. Adrese giriş yaptıktan sonra ise karşınıza İstanbul iline özel tüm girişimcilik eğitim listesini göreceksiniz. ( Resimdeki gibi )

KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Kurs Tarih ve Adresleri Listesi

KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Kurs Tarih ve Adresleri Listesi

Bu listede sizler için işaretlediğimiz alanlarda eğitim başlangıç tarihleri hangisi uygun ise daha detaylı bilgi almak için lütfen ona ait birime tıklayınız. Şimdi ise karşınıza daha detaylı KOSGEB İstanbul kursuna ait bilginin yer aldığı bir pencere açılacaktır.

KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Kurs Tarih ve Adresleri Detaylı Bilgi

KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Kurs Tarih ve Adresleri Detaylı Bilgi

İstanbul’ lu girişimciler lütfen dikkat!

Girişimciler bu pencerede mutlaka kırmızı ile işaretlediğimiz alanlara çok dikkat etmelidirler. Zira burada en altta da gösterdiğimiz gibi ” İŞKUR’A KAYITLI KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENLER” ibaresi yer alıyor ise bu eğitimlere herhangi bir özel sektörde çalışanlar ve işsiz olup İŞKUR’a kaydı olmayan başvuramaz.! İŞKUR kaydı oluşturmak şahsen olarak müracaat edilmesi gereken bir adımdır. Herhangi bir iş yerinden çalışmıyor olmanız kayıt olmanız için yeterli bir şarttır. Şayet herhangi bir yer de çalışıyor iseniz ilk resimdeki menüden faklı İstanbul kurslarına bakmanız gerekmekte siniz. Arzu edenler ise diğer illerde de girişimcilik eğitimi başvurusunda bulunabilir. Şayet öyle bir imkanınız var ise bize sorar iseniz nüfuzun daha az olduğu ilçelerde bu eğitime katılım göstermenizi öneririm. Bunun en büyük nedeni eğitimlere yoğun taleptir. İstanbul gibi büyüm bir ilde de doğal olarak bu talep fazlası ile mevcuttur. Bu neden ile eğitim almaya hak kazanacak olan ilk 25 veya 30 yeni girişimciyi belirlemek amacı ile bazı yazılı testler ve sözlü mülakatlar düzenlenmektedir. Buradaki amaç iş fikrini ilk olarak kimin hayata geçireceğini tespit etmektir. Şayet yapılan sözlü ve yazılı testlerde sorulan tüm soruları bu niyete göre cevap verir iseniz 4 gün toplamda 32 saat olarak verilecek olan KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi için katılım önceliği kazanırsınız. Uyulamalı Girişimcilik Eğitimi içeriği hakkında daha önce detaylı bir makale sizler için hazırlamıştık. Bu makalemiz den güncel detaylı bilgileri alabilirsiniz.

  • Ayrıca arzu etmeniz durumunda girişimcilik eğitimi başvurularını e-devlet üzerinden de gerçekleştire bilirsiniz.!

KOSGEB İstanbul birim adreslerinin iletişim bilgileri

KOSGEB İstanbul ilinde olduğu gibi tüm Türkiye ‘deki mevcut hizmet merkezlerinde KOBİ ve girişimcilere kurmuş oldukları Müdürlük ve temsilcilikler üzerinden ücretsiz olarak hizmet sağlamaktadır. İle ait nüfuza ve yapılan başvurulara cevap verebilmek amacı ile bu sayı değişmektedir. İstanbul ilimizde ise 2019 yılında bu rakam toplam 4 müdürlük ve 2 temsilcilik ile 6 dır. Tüm KOSGEB İstanbul birimlerine ait adres ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

KOSGEB İstanbul ikitelli müdürlüğü adres, iletişim bilgisi

İstanbul / İkitelli Organize Sanayisinde yer alan birim ESKOOP Sanayi sitesinden faaliyet göstermektedir. Posta Kutusu 34306′ dır. Telefon iletişin numarası ise; 0-212-473-37-00 dır. Birime faks ile iletişim kuracaklar için ise numara 0-212-473-37-73’dür.

Anadolu yakası müdürlüğü

Anadolu yakasından yer alan Müdürlük Yeni Dudulu ilçemizde bulunmaktadır. İMES Sanayi sitesi içerisinde 308. sokakta C blok numara 46 dadır. Telefon ile iletişim kurmak isteyenler 0-216-528-21-10 numaraları hatları faks kullanmak isteyenler ise 0216-528-212-21 numaraları kullanabilirler.

Boğaziçi müdürlük adres bilgileri

Kağıthane ilçesinde yer alan Müdürlük Gürsel mahallesinde faaliyet göstermektedir. Tam olarak adresi ise Erzincan sokak numara 18 dedir. Telefon ile irtibat kurmak isteyenler 0-212-285-05-00 ‘dir.

Haliç Müdürlük Adres ve İletişim Bilgileri

TOPKAPI / ZEYTİNBURNU ilçesinde yer almaktadır. Tam olarak ise açık adresi; Yeni Londra Asfaltı, Yılanlı Ayazma Yolu, Yeşil Plaza Numara: 15 Kat: 6’dır. Sahip hat telefon numarası ise; 0-212-482-03-03 faks numarası ise; 0-212-236-43-30’dur.

SO-KOSGEB Temsilciliği

Tepebaşı ‘nda yer alan temsilcilik meşrutiyet caddesin numara 62 de faaliyet göstermektedir. Telefon numarası: 0-212-252-29-00 dır. Faks numarası ise 0-212-249-50-07

TO-Temsilcilik Adres Bilgisi

Eminönü’de yeni girişimcilere ve KOBİ ‘lere hizmet vermektedir. Tam olarak adresi ise Reşadiye caddesi İstanbul Ticaret Odası Merkez binasında yer almaktadır. Eminönü’de yer alan bu temsilciliğimizin telefon numarası ise 0-212-445-60-00 faks numarası ise 0-212-520-16-56’dır.

İstanbul İŞ-KUR birimlerine ait adresler ve google harita bilgisi BURADA yer almaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.