Esnaf Kredileri

KOSGEB Bursa Girişimcilik Kursu Başvuru Sayfası

26.06.2017
163
KOSGEB Bursa Girişimcilik Kursu Başvuru Sayfası

Türkiye’nin yeşil Bursa’sında yeni iş yeri açarak esnaflığa merhaba diyecek olan bay yada bayan girişimcilerimiz için KOSGEB Girişimcilik Kursu 2019 başlangıç tarihleri ile eğitimin verileceği adresleri sizler için burada yer verdik. Ayrıca yine Nilüfer, Gemlik, İnegöl ve Orhangazi deki Uygulamalı girişimcilik kurslarına başvuruda bulunacaklar içinde KOSGEB tarafından eğitim hakkının tanına bilmesi için ön yazılı testlerin hakkında da sizlere bilgiler de paylaşacağım.

KOSGEB Bursa girişimcilik kursu 2019 başvuruları başladı

Gelişmiş sanayisi ile oldukça yoğun bir şekilde kendine nüfus çeken Bursa ilimiz, konum açısından da ticarete oldukça meyilli bir büyük şehrimizdir. Hem kara hem hava hemde deniz taşımacılığının bu ilimiz de olması Bursa’nın çok hızlı bir şekilde büyümesine belkide en büyük etkendir. Nüfus açısından Türkiye’nin 4 üncü büyük ili olan Bursa da bir çok büyüklü ve küçüklü esnafımız yer almaktadır. Canlı paranın da büyük bir bölümünün ticaret ile kazanıldığını da göz önünde bulundurur iseniz, az bir sermayenize ilaveten devletin sizlere sağlamış olduğu destekleri de ekleyerek ticari anlamda çok iyi yerlere gelmemeniz için hiç bir neden yoktur. Tüm bu belirttiğimiz nedenlerden ötürü yeni yapılacak olan yatırımları desteklemek amacı ile devletimiz KOSGEB Müdürlük ve temsilciliklerini Bursa ilimiz ve ilçelerimizde de kurmuştur. Siz Bursalı hemşehrilerimiz için kurulan bu KOSGEB birimleri açacağınız yeni iş yeri için hibe imkanları sağlamak ile kalmayacak, işletmenizi ileride büyütmek amacı ile hazırlayacağınız projelere de faizsiz krediler sağlayacaktır. Peki bu nasıl olacak? nereden başlamalısınız ?

Önce Bursa Uygulamalı Girişimcilik Eğitim başlama tarihleri

Yeni iş yerini devlet teşvikleri ile kurmak isteyen herkesin öncelik ile katılması gereken bir kurs vardır. Bu kursun adı ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” tir. Ücretsiz olarak KOSGEB veya birimin iş ortakları tarafından verilen bu eğitimler 18 yaşını doldurmuş olan okur yazar herkese verilmektedir. Birimin iş ortakları tarafından verilen bu eğitimlerde istenilen şartlarda yalnız bazı değişiklikler olabilmektedir. Bunlar birimlere göre,

  • İŞ-KUR tarafından verilen eğitimlerde katılımcının işsiz ve İş-kur’a kayıtlı olması.
  • Üniversiteler aracılığı ile verilen eğitimlerde, okulun öğrencilerine.

gibi bazı şartlar biraz sonra sizler ile paylaşacağım, KOSGEB Bursa Girişimcilik Kursu 2019 başvuruları listesindeki açıklamalarda alanında belirtilebilir. Bunu göz önüne alarak Bursa da yapılacak olan kursların güncel bir şekilde adreslerini ve tarihlerini öğrenmek için lütfen önce http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=16 adresine tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki görsel deki gibi büyük bir Bursa’da düzenlenecek olan kursların listesi çıkacaktır.

KOSGEB Bursa Girişimcilik Kurs Tarihleri ve Adresleri

KOSGEB Bursa Girişimcilik Kurs Tarihleri ve Adresleri

Çıkan bu listede size uygun olan eğitim başlangıç tarihlerini de göz önünde bulundurarak size uygun olanı belirleyip, üzerine bir kere tıklayınız.

KOSGEB Bursa girişimcilik kursu 2019 başvuru tarihleri

KOSGEB Bursa girişimcilik kursu 2019 başvuru tarihleri

Size uygun eğitim tarihinin üzerine bir kere tıkladığınız vakit bu kez yine karşınıza ufak bir bilgilendirme ekranı çıkacaktır. Bu ekranda az önce belirttiğim gibi ” Açıklama ” alanı çok önemlidir. Bazen bu alanda katılımcıların kriterleri belirlenebilir. Bunda herkes katılabileceği gözükmektedir. Daha sonra ise eğitim adresini lütfen bir yere kayıt edin ve şahsen olarak o adrese hafta içi mesai saatlerinde KOSGEB Bursa kursları için başvur da bulunun.

  • Başvuruları tercih etmeniz durumunda e-devlet üzerinden de sağlaya bilirsiniz.!

KOSGEB Bursa kursların dikkat etmeniz gereken ayrıntılar

Eğitim başvurusu esnasında, daha çok Bursa gibi büyük illerimizde görülen aşırı yoğunluluk nedeni ile ” Katılımcı Sayısı ” ibaresinde belirtilen en fazla ilk 30 kursiyeri belirlemek amacı ile bazı yazılı ve sözlü testler girişimciye uygulanmaktadır. Yazılı sınavlarda sorulan soru adeti her ne kadarda değiş ise de emin olun ki sorulan soruların mantıkları hep aynıdır. Sizlere çok önemli bir tüyo vermem gerekir ise. Şayet hem yazılı hemde sözlü sınav da sizlere yöneltilen sorularda.

  1. İşletmenizi bir önce kuracağınız güveni verir iseniz.
  2. İş ile alakalı bağlantılarınızı kurduğunuzu belirtir iseniz.
  3. İşi faaliyete geçirecek kadar sermayeye sahip olduğunuzu söyler iseniz.
  4. Kendinize olan iş güvenini hissettir iseniz

hele bir de bayan iseniz, emin olun kurslara katılma öncelik hakkı cebiniz de bilin. Eğer ki her ne yapsanız bile bir türlü Bursa eğitimlerine katılım hakkı kazanamıyor iseniz, o zaman çevre illerdeki eğitimleri takip ediniz. Özelik ile nüfusun daha az olduğu il hatta ilçelerdeki eğitimlerde bu kadar yoğunluk olmayacağı için katılım şansını çok daha fazla yakalarsınız.

Bir şekilde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almaya hak kazanıp, bu eğitimleri de aldıktan sonra ” Yeni Girişimci Destek Programı ” kapsamında artık iş yerinizi devlet destekleri ile kurabilirsiniz. 🙂

Sıra geldi KOSGEB ‘in Bursa ilimizde kurmuş olduğu Müdürlük ve temsilciliklerin adres ve telefon iletişim bilgilerini sizler ile paylaşmaya. Teknik konularda destek almak isteyen Bursalı girişimciler bu birimlere hiç çekinmeden başvuruda bulunabilirler.

KOSGEB Bursa birim adres ve telefon numaraları

İllerdeki nüfus ve buna bağlı olarak ihtiyaca göre kurulan müdürlük ve temsilcilik sayıları Bursa ilimizde de doğru orantılı bir şekilde kendini göstermiştir. 1 Müdürlük ve 6 tanede temsilciliği mevcut olan birimlere ait güncel iletişim bilgileri ilçelere göre aşağıdaki gibidir.

Bölge Müdürlük iletişim bilgileri

Nilüfer ilçemizde yer alan bölge müdürlüğü 3 evler mahallesi 2. sokak numara 12 de faaliyet göstermektedir. Telefon numarası: 0224-808-16-00 Faks ise; 0-224-443-27-46 dır.

Mustafa Kemal Paşa Ticaret Odası Temsilciliği

Mustafa Kemal Paşa ilçesinde bulunmaktadır. Feyzi Paşa Caddesinde yer alan birim Atatürk Mahallesi numara 200 de yer almaktadır. İletişim telefon numarası ise; 0-224-618-05-25 tir.

Orhangazi Temsilciliği

Bursa yolu üzeri Orhangazi ilçemizde bulunmaktadır. Hürriyete mahallesi numara 38 de esnaf ve yeni girişimciler için işlev görmektedir. Telefon numarası ise; 0-224-573-81-69’dır.

İnegöl Temsilcilik Adres Bilgileri

İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde bulunmaktadır. İdari binada yer alan temsilcilik ” B ” blokta faaliyet göstermektedir. Telefon numarası ise; 0-224-714-82-60

Karacabey KOSGEB Temsilciliği

Bursa Kulaksız Ağıl Mevkide bulunmaktadır. Karacabey, Cambalı mahallesinde faaliyet gösteren birim telefon numarası; 0-224-671-85-48

Nilüfer Ticaret Odası Temsilciliği

Organize Sanayi de bulunmaktadır. Mavi cadde 2. sokak numara 2 de faaliyet göstermektedir. Telefon numarası: 0-224-275-16-00

Gemlik Temsilcilik İletişim Bilgileri

Gemlik ilçesinde mevcut olan temsilcilik Irmak sokak numara 136 da Bursalı yeni girişimcilere hizmet sağlamaktadır. Telefon ile irtibat kurmak isteyenler, 0-224-513-10-23 numaraları arayabilirler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.