Esnaf Kredileri

KOSGEB Araç Kiralama Desteği Nasıl Alınır ?

24.07.2017
144
KOSGEB Araç Kiralama Desteği Nasıl Alınır ?

Bir çok sektöre destek veren KOSGEB araç kiralama firması ( rent a car ) kuran girişimcilere de hibe teşviklerini esirgememektedir. Oto kiralama dükkanı açacak olan girişimcilerimiz için NACE kodu dahil olmak üzere destek başvurularının nasıl yapılacağını bu sayfamızda bulabilirsiniz.

KOSGEB Araç Kiralama Desteği Vermektedir

Ufak yada filo olarak araç kiralaması yapmak maksadı ile kuracağınız işletmeler KOSGEB tarafından desteklenmektedir. Bu desteğini sağladığını da NACE kodlarında aşıda olduğu gibi belirtmektedir.

KOSGEB Araç Kiralama Desteği Nasıl Alınır

KOSGEB Araç Kiralama Desteği Nasıl Alınır

Açılış masrafları dahil olmak üzere işletmenizin bir çok giderlerine hibe alabilmek için bazı engelleri geçmeniz gerekmektedir. Bu engellerin en başında ise Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi gelmektedir. KOSGEB kursları olarak da adlandırılan bu eğitimlere nasıl katılım göstereceğinizi ve sonrasında ise oto kiralama dükkanınız için nasıl hibe alacağınızı sizler için sırası ile anlatmaya çalıştık.

Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır ?

KOSGEB’in araç kiralama desteği verdiğini bildiğimize göre artık içimiz ve kafamız rahat bir şekilde destek başvurusunu alabilmek için kollarımızı sıvaya biliriz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken KOSGEB kurslarına katılarak girişimcilik sertifikası almanız gerekmekte siniz. Bunu en sağlık bir şekilde yapmak için önce http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste incelemeniz gerekmektedir. İl filtresi alanından eğitim almak istediğiniz şehri belirleyerek güncel olarak planlanmış eğitimleri görebilirsiniz. Size en uygun eğitim tarihini seçerek başvurunuzu ilgili kuruma yapabilirsiniz. Lütfen açılan pencerede ” açıklama ” alanını dikkatli bir şekilde okuyalım. Açıklama alanında bazen eğitimler için ciddi bilgiler paylaşılmaktadır. Bu bilgiler genelde kurumların kendi potansiyelindeki kurslarına yönelik bilgilerdir. Eğitimler hakkında daha detaylı bilgiyi daha önce sizler ile paylaşmıştım. https://www.kobikredi.net/uygulamali-girisimcilik-egitimi/ inceleyerek nasıl başvuru yapacağınızı öğrene bilirsiniz.

Destek Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Girişimcilik belgenizi aldıktan sonra şimdi sıra geldi işletmenizi kuracağınızı KOSGEB e bildirmeye ve destek başvurularında bulunmaya. Bu işlemlerin bir çoğu İnternet üzerinden sağlanmaktadır. İnternet üzerinden sağlandığı için de başvuru işlemleri için ihtiyacınız olacak sistemlere giriş için bir kullanıcı adı ve şifre tir. Bunu KOSGEB e ilk kayıt başvurusu isimli yazımda nasıl yapacağınızı çok net bir şekilde resimli olarak sizlere anlattım. Bu işlemleri belirtiğim gibi yapar iseniz şayet tüm KBS ni kullanabilmek için ihtiyacınız olan kullanıcı adı ile şifrenizi kısa sürede yapabilirsiniz. Daha sonra ise yapmanız gereken adımlar aynen şu şekildedir.

  1. Mail adresinize gelen kullanıcı adı ve şifre ile ilk olarak http://destek.kosgeb.gov.tr/ adresine giriniz.
  2. Girdiğiniz zaman karşınıza sol menüde ” Yeni Girişimci Destek Programı ” başvurusu ekranı çıkacaktır. Lütfen oraya girin ve kaşınıza çıkan tüm formları eksiksiz olarak doldurunuz. En son ise doldurduğunuz formların birere çıktılarını alınız.
  3. Çıktılarımızı aldığınız formlar ile imza sirküleriniz ile birlikte kendi KOSGEB birimine şahsen olarak başvuruda bulunun.
  4. Başvuru evraklarınız en kısa sürede incelenecek ve size oto kiralama üzerine hazırladığınız iş planı projesini sunmanız için bir fırsat tanınacaktır. Bu fırsatı iyi bir şekilde şayet değerlendirir iseniz ve projenizi onaylatır iseniz artık geriye yapmanız için sadece bir kaç formalite kalacaktır.

Bu formaliteler ise şu şekilde olmaktadır.

  1. Kobi beyannamesi doldurma ve güncelleme işlemeleri yapılmasını sağlamak
  2. Bilgi dokümanı çıktısının alınmasıdır.

bu evraklar da yine kendi birime elden teslim edildikten sonra araç kiralama açacak olan yeni girişimcinin giderleri ” Girişimcilik Destek Programı ” kapsamında desteklenmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.