Esnaf Kredileri

KOSGEB Ankara Girişimcilik Kursu Başladı

23.05.2017
175
KOSGEB Ankara Girişimcilik Kursu Başladı

Aynı zamandan birimin yönetim kademesinin de bulunduğu Ankara ilimizde KOSGEB kursları almak isteyen yeni girişimciler için bir çok Müdürlükler de bulunmaktadır. 2019-2020 yılında ‘da aynı iş disiplini ile hizmet veren bu birimler KOBİ ‘lerimize de işletmelerinin ihtiyaçları için her alanda destek sağlamaya devam etmektedir. OSTİM dahil olmak üzere düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Sincan ve Siteler ile Mamak Dahil olmak üzere bir çok ilçede düzenlenmektedir. Ankara’da düzenlen tüm bu eğitimleri, birimin iş ortağı olan İŞ-KUR ve diğer kurumlar tarafından planlanan tarihlerini ve adreslerini sitemizde bulabilirsiniz.

KOSGEB Ankara girişimcilik kursları hakkında

Kurumun Ankara ilinde mevcut Müdürlük şubelerinin adreslerini sizler ile paylaşmadan evvel biraz yeni girişimcilere sağlamış olduğu imkanlardan bahsedeceğim. KOSGEB ülke genelinde 2009 yılında başlatmış olduğu esnaf olmak isteyenlere yönelik seferberlik 2019-2020 senesinde de hız kesmeden devam etmektedir. Bu imkanlardan yararlanmak için şart koşmuş olduğu tek bir şey vardır o da yıllardır değişmeyen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanızdır. Okur yazar olmanız durumunda çok rahatlık ile sadece hayatınızdan 3 yarım günü bu eğitimler için ayırmanız durumda sizin de çok kısa bir süre zarfında girişimcilik sertifikanız olabilir. Kanunen belirlenen 18 yaşından büyük olma şartına haiz iseniz ve daha önce düzenlen bu kurslara katılmadı iseniz sizlerde birer kursiyer adayısınızdır. Birimden yeni açılan işletme için önce açılış masraflarının tahsisi için hibe, daha sonra ise ilerleyen dönemlerdeki ihtiyaçlarınız için ise faizsiz kredi alabilmeniz için mutlak suret ile katılmanız şart olan bu eğitim tarihlerini ve nasıl başvurabileceğinizi sizler için sitemizde yer verdik.

KOSGEB Ankara girişimcilik kurs tarih ve adresleri 2019-2020

Girişimcilik eğitimlerinin önemini az da olsa iştirak etti iseniz bu eğitimlerin mutlaka alanız gerektiğinin de bilinci içinde olmanız gerekmekte siniz. Kuracağınız iş yerinin daha sağlıklı temeller içinde yer alması için verilen bu eğitimleri Ankara ilimizde KOSGEB’in iş ortakları da bedelsiz olarak yeni girişimcilere vermektedir. Bu ortaklar genelde Ankara’daki tüm yerel belediyeler, meslek odaları ve halk eğitim merkezleri ile üniversitelerdir. Ama şunu bilmelisiniz ki bu kursları hangi birim verecek olursa ise olsun 2019-2020 yılına ait anlık olarak en güncel eğitim tarihleri ve adresleri bu http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=6# adresten yapılmaktadır. Eğitim duyuru sayfasına girdiğiniz zaman karşınıza mutlaka büyük bir liste çıkacaktır. Bu listede ilk olarak size uygun olan eğitim tarihini belirlemeniz gerekmektedir. Eğitim başlangıç tarihileri listede tıpkı örnek resimdeki gibi yer almaktadır.

KOSGEB Ankara Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Listesi

KOSGEB Ankara Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Listesi

Bu listede siz kendinize en uygun eğitim başlangıç tarihini belirleyip, mutlaka tarihin adresindeki yazıyı tıklamanız gerekmektedir. Böylece eğitim hakkında çok daha detaylı bir bilgiye sahip olursunuz. Ben örnekteki belirttiğim alanı tıkladığımda karşıma aşağıdaki bilgilerin yer aldığı pencere ile karşılaştım.

Ankara girişimcilik kursları başlama tarihleri

Ankara girişimcilik kursları başlama tarihleri

Bu pencerede mutlaka açıklama alanını dikkatli bir şekilde okuyunuz. Bazen bu alanda eğitim için sadece İŞ KUR kayıtlı yada Üniversite öğrencilerine özel diye bildirimler yer alabilir. İkinci olarak ise eğitimin düzenlendiği kurum ve kuruluş adres bilgilerini mutlaka inceleyin. Ankara size uzak bir semtteki eğitim merkezi olabilir. Mesela örnek deki eğitimin uygulanacağı ilçe ” Beypazarı ” olarak gözükmektedir. Belirtilen bu listede size uygun olan eğitim yerini bulduktan sonra mutlaka nüfus cüzdanınız ile şahsen başvurmanız ve ardından ise KOSGEB Ankara Girişimcilik Eğitimi başvuru formunu doldurmanız gerekmekte siniz. Ayrıca artık arzu ederseniz aynı sayfa üzerinden başvurularınızı e-Devlet aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Şayet katlım olarak 25 veya 30 kişiyi geçmeyecek bir rakam olur ise hiç zorlanmadan adınız eğitim alacaklar listesinde yer alır. Fakat yoğun bir ilgi olur ise bu kez eğitimi hak edebilmeniz için ön testlere tabi tutulursunuz. Yapılacak olan yazılı ve sözlü testler de ise birim görevlileri genel olarak en önce iş kurmak için projesi hazır olanları değerlendirmektedir benden ufak bir size tüyo 🙂

KOSGEB Ankara birim adresleri ve iletişim bilgileri

Ankara ilimizde KOSGEB ‘in OSTİM, Sincan ve Siteler de olmak üzere 3 tane müdürlüğü vardır. Diğer ilçelerinde ise 6 tane temsilciliği mevcuttur. Esnaf dahil olamak üzere tüm yeni girişimcilerin bu adreslere mutlaka devletimizden destek alabilmesi için yolu düşecektir. 08 ile 17 arasından hizmet veren bu birimlere ait açık adresler ile iletişim telefon numaralarını sizler için güncel bir şekilde sayfamızda yer verdik.

OSTİM Müdürlüğü Adres Bilgileri

Ankara ilimizde bulunan Orta Doğu Sanayi ve Ticaret Merkezinde KOSGEB biriminin müdürlüğü yer almaktadır. Cevat Dündar caddesine bulunan bu müdürlük numara 156 da bulunmaktadır. Telefon numarası ise, 0-312-592-84-00 faks ise, 0-312-354-54-85 numaralarıdır.

Sincan Müdürlük İletişim Bilgileri

Ankara’da yer alan ikinci müdürlüğümüzde sanayi bölgesine bulunmaktadır. Sincan, 1 inci sanayi bölgesinde bulunan müdürlük Dökümcüler sitesi numara 203 de faaliyet göstermektedir. Telefon numarası, 0-312-589-10-00 Faks: 0-312-267-02-88 tir.

Siteler Müdürlük Adres İletişim Bilgiler

Ankara ilimizde bulunan son müdürlüktür. Siteler semtinde yer alan bu birimin Samsun Devlet yolu üzerinden yer almaktadır. 1 inci cadde demirciler sitesinde faaliyet göstermektedir. Tel: 0-312-351-51-37

Polatlı Ticaret Odası Birim Adresi

Polatlı ticaret odasından bulunan temsilcilik cumhuriyet mahallesinde bulunmaktadır. Tam olarak ise Karapınar Caddesi Şen sokakta görev yapmaktadır. Telefon numarası 0-312-623-10-84

Kızılca Hamam Temsilciliği

Kızılca hamam belediyesine bulunan birim Cengiz TOPEL caddesinde yer almaktadır. Yenice mahallesi numara 8 dedir. 0-312-736-30-02 numaralı hatlardan birime ulaşabilirsiniz.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Temsilcilik

Başkent Organize Sanayi Bölgesinde bulunmaktadır. Mallı köy civarlarında yer almaktadır. Telefon numarası ise, 0-312-640-11-00

Beypazarı Temsilcilik

Beypazarı ticaret odasında bulunan bu temsilcilik Gazi Gündüz ALP iş hanında bulunmaktadır. Bulunduğu kat-1 numarası ise 61 tir. Tel ise, 0-312-762-89-89 tur.

Ankara Ticaret Odası ve Sanayi Odası Temsilcilikleri

En son KOSGEB Ankara temsilcilikleri ise sanayi ve ticaret odalarından bulunmaktadır. Ticaret odasından ki birim adresi, 2180 cadde söğüt önü mahallesi numara 5 dedir. Telefon numarası 0-312-201-81-00’dır. Sanayi odasında ki yer alan temsilcilik adresi ise Atatürk bulvarı Numara 193 KAVAKLIDERE ilçesindedir. Telefon numarası 0-312-417-12-00

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.