Komisyon karşılığı kredi veren firmalardan uzak durun

Komisyon karşılığı kredi veren firmalardan uzak durun
14 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 40 kez okundu.


Nakit ihtiyacı için bankalardan onay alamayan vatandaşın başvurduğu komisyon karşılığı, yada senetle para alma yöntemi; o an sizin para ihtiyacınızı karşılasa da aslında yasa dışı bir yöntemdir. Sorunsuz kredi, yüksek kredi yada anında kredi şeklinde duyurularını yapan bu kişiler size karşılıksız bir para vermemektedirler. Verecekleri paranın karşılığında ya yüksek komisyon talep ederler yada senet imzalamak şartı ile kredi verirler. Komisyonla kredi veren firmalar, bu firmalardan neden uzak durmamız gerektiğini sizler için araştırdık.

Komisyon Karşılığı Kredi Çıkartılır 2019 Diyen Firmalar Güvenilir mi?

  Komisyon Karşılığı Kredi Çıkartılır 2019 Diyen Firmalar Güvenilir mi

Bankalardan kredi çekmek için gelir belgesi olmayan, icralık, kara listede veya kredi notu bankaların istediği seviyede olmayan kişiler para ihtiyaçlarını karşılamak için internetten kolayca iletişim adreslerine ulaşılabilen yasa dışı firmalara başvurmaktadır. Bankalardan olumsuz yanıt alan kişilerin başvurduğu bu kişilere ulaşmak bir çok sosyal medya ağında da mümkün. Ancak böyle bir yöntemin yani size kredi vermenin muhakkak bir karşılığı olacaktır. Bu tür firmaların çalışma şekli genelde kendi üzerlerinden kredi kullanıp bunu size bir komisyon karşılığında vermektir. Bankaların yüksek faizleri de göz önünde bulundurulduğunda bu kişiler kendilerine de çıkar sağlamak için sizin acil durumunuzu fırsat bilip yüksek komisyonlar talep etmektedirler. Bu komisyonlar genelde %20 ve daha yüksek oranlar şeklinde olmaktadır. Her şehirden bir çok ilan bulunurken bu tür firmaların çoğunluğu fırsatçı ve güvenilirliği şüpheli kişilerdir. Size kredi verirler ancak ödemede yaşanan sıkıntılarda tahmin edersiniz ki bankalar gibi insaflı davranmayıp değişik yaptırımlar uygulayabilirler.

     Komisyon Karşılığı Kredi Veren Firmalar İletişim

Komisyon Karşılığı Kredi Veren Firmalar İletişim

Kara listeye kredi verilir, sicili bozuklara kredi çıkartılır gibi iddialı sözlerle borç batağındaki vatandaşı daha çok borca iten komisyon karşılığı ve senetle kredi veren şirketler, illegal bir sistemle işlemektedir. Size 20 bin lira kredi verirken bunun 5 bin lirasını komisyon olarak almaktadırlar. Borcu olan vatandaşta dar boğazdan kurtulmak için bu tür kesintilere boyun eğmektedir. Bu illegal yöntemi bir kazanç kapısı olarak iş olarak gören kişiler sizin zor durumunuzdan yararlanıp haksız bir kazanç elde etmektedirler. Bu yöntemin bir diğeri de senet karşılığı kredidir. Bu daha tehlikeli ve sizi zor durumda bırakacak bir yöntemdir. Aldığınız kredilerin geri ödemesinde sıkıntı yaşadığınızda imzaladığınız senet size daha büyük sıkıntı olarak geri dönecektir. Komisyon karşılığı kredi veren firmaları internetten, facebook yada diğer sosyal ağlardan kolaylıkla bulabilirsiniz.Komisyonla Kredi Almak Dışında Nasıl Para Bulabilirim?

   Komisyonla Kredi Almak Dışında Nasıl Para Bulabilirim

Nakit ihtiyacı için kişiler genellikle bankalara kredi başvurusunda bulunurlar. Ancak önceki kredilerinin geri ödemelerinde sorun yaşayanlar kredi almak istediklerinde genelde olumsuz cevap alacaklardır. Bu şekilde kredi alamayanlar için eğer ipotek gösterilecek bir mal varlığı varsa rehin gösterilebilir. İkinci derece ipotekle yani bir başkasının üzerine olan ev, arsa ya da araba ipotek gösterilerek de kredi alma şansını deneyebilirsiniz. Bankalardan kredi almanın bir yöntemi de kefil göstermektir. Kredi notu iyi seviyede olan birini kefil göstererek kredi almanız mümkün.  Bu kredi yöntemlerini deneyip olumsuz yanıt almışsanız kredi alma şansınız tükenmiş demektir. Bunların dışında acil nakit için kullanacağınız bir yöntemde faturalı hattınız üzerinden telefon alıp bozdurmak olabilir. Taksitler haline faturanıza ek öderken telefonu sattığınız parayı da nakit ihtiyacınız için kullanabilirsiniz. Komisyonculara aldığınız paranın yarısını vermek yerine bu saydığımız yöntemler çözüm için daha mantıklıdır. Ancak bunlarda çözüm olmuyorsa yine tabi ki en güvenilir olanını araştırıp, bulup temkini davranarak bu tür kişilerle irtibata geçmektir.

  Çıkmayan Kredi Nasıl Çıkartılır Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Çıkmayan Kredi Nasıl Çıkartılır Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bankalardan aldığınız kredi kartı ya da kullandığınız kredilerin geri ödemesi aksadığında yada yasal takibe düştüğünüzde kredi notunuz oldukça düşecektir. E- devlet sisteminin yeni uygulaması ile kredi bilgilerinizi rapor halinde öğrenebilirsiniz. Bu tür durumlarda yasal takibe düşmeden bankaların yapılandırma fırsatını kullanarak tekrar bir taksitlendirme yaptırarak kredi notunuzun düşmesini engelleyebilirsiniz. Bu taksitlerin düzenli ödenmesi sonucunda da kredi notunuz yükselecektir. Kredi kartınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatları, taksitli nakit avans kullanıp zamanında yatırma gibi ufak işlemlerde kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltecektir. Bu yöntemlerle bankalarla ilişkinizi düzeltebilir tüm kredi taleplerinize olumlu sonuç alabilirsiniz. Çıkmayan kredinizde bu sayede hangi bankaya giderseniz gidin çıkacaktır.

 

 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!