Esnaf Kredileri

KKB Findeks Kredi Notu Ücretsiz Öğrenme ve Sorgulama

13.05.2017
222
KKB Findeks Kredi Notu Ücretsiz Öğrenme ve Sorgulama

2018 de her türlü bankalar ile yapacağınız ikili ilişkiler de ilk olarak ilgili banka ticari işlevin başlatılmasından önce sizin KKB Findeks Kredi Notu değerinizi sorgulama yapmaktadır. Yapılan bu geçmişe yönelik istihbarat sonrasın da puan cetveline göre işlemler ya başlatılır yada askıya alınmaktadır. Bu denli önem arz eden KKB Findeks Kredi Notu Ücretsiz Öğrenme ve Sorgulama işlemlerini nasıl yapabileceğinizi, ayrıca kredi notu düşük olanlar bu puanları eski hale ne yaparak yükseltebileceklerini bu sayfamda detaylı olarak anlattım.

KKB Findeks Kredi Notu Ücretsiz Öğrenme ve Sorgulama

İster ticari olun ister bireysel, herhangi bir banka yada bir mağazadan alış veriş içinde bulunacak müşteri olun, mutlaka karşı taraf size ürün yada hizmet vermeden önce KKB Findeks kredi notu geçmişinizi sorgulayacaktır. Tabi bu dediğim işlemi daha çok bankalar ve senetle ürün satan büyük alış veriş mağazaları yapmaktadır. Şayet findeks tarafından tutulan bu skorlar yine birimce belirlenen cetvele göre riskli bölgede ise ikili bir ticari yapmanız oldukça zor bir ihtimaldir. Kredi kartı dahil alabilmek için bu kadar önemli olan kredi notu değeriniz bir çok teknik ve yöntemler karşılığında ücretsiz veya ücretli olarak öğrenilebilmektedir. Kredi notu geçmişinizin ne denli önemli olduğunu öğrendikten sonra artık kendimize ait KKB Findeks Kredi Notu değerimizi ücretsiz ve ücretli olarak nasıl öğrenebilir ve sorgulama yaptırabiliriz adımlarına geçebiliriz.

KKB Findeks Kredi Notu Ücretsiz Öğrenme

Daha önce vurguladığımız gibi kredi geçmişinizi iki şekilde öğrenebilirsiniz. Bunlardan biri ücretli diğer ise ücretsiz olarak öğrenme yöntemleridir. Ben ilk olarak sizlere bu skoru öğrenmenin ücretsiz olanını nasıl yapılacağından bahsedeceğim, şayet sizin işinize bu yöntem gelmez ise yaklaşık 9 TL karşılığında İnternet bankacılıklardan veya cep telefonlarınız ile kısa mesaj göndererek nasıl yapabileceğinizi yine resimli olarak anlatacağım. Değerli meraklı arkadaşlarım, kısa da olsa belirttiğim gibi bu sorgulama işlemlerini bankalar ve genelde kurumsal büyüklükteki alış veriş mağazaları yapmaktadır. Bankalar bunu müşterisine kredi yada kredi kartı gibi imkanları sağlayıp sağlamamak adına yapar iken daha çok beyaz eşya veya mobilya mağazaları ise ürünleri senet karşılığında yada elden ödemeli olarak verip vermemeye karar vermek için yapmaktadır. Kurumlar bu işlemi yapabilmek için Findesk tarafından oluşturulmuş olan ticari paketleri kullanmaktadır. Bir nevi konturlu olarak sunulan bu uygulama paketleri bankaların tümünde, alış veriş mağazalarının çoğunun da mevcuttur. Bahsi geçen kurumlara satılan bu paketler çoklu sorgulama olacağı için bireysel müşterilere sunulan şartlara göre de daha cazip fiyatlandırmalar ile sağlanmaktadır. Yılda 10 ile 10.000 sorgulamaya kadar imkan sağlayan paketler yaklaşık 60 TL den başlayıp 25.000 TL kadar çıkmaktadır. Kendinize ait KKB Findeks Kredi Notu değerinizi sizlerde şayet ücretsiz olarak sorgulama yapmak istiyor iseniz başta Arçelik, Vestel, Bosch veya Evkur gibi senet karşılığında beyaz eşya satan mağazaların veya herhangi bir bankaya ihtiyaç kredi kullanmak istiyorum deyip ücretsiz kredi notu sorgulama işlemlerini sağlayabilirsiniz.

KKB Findeks Kredi Notu Ücretli Olarak Nasıl Öğrenilir ?

Zaman kaybetmeden Findeks tarafından tutulan Kredi Notu Skorunuzu öğrenmek isteyenler için bir çok olanak sağlanmıştır. Bu olanaklar doğal olarak ücretli olarak ticari yada bireysel vatandaşlarımıza sunulmuştur. Sunulan imkanlar telekomünikasyon servisleri, bankalar ve yine Fidesk tarafından sağlanan uygulamalar üzerinden yapılmaktadır. Ortalama sorgulama işlemleri 9 TL civarlarında’ dır. Biz sizler için sırası ile tüm bu saydığımız imkanı sizlere sunan şirketlerin / firmaların sorgulama yapma imkanlarından nasıl yararlanabileceğiniz den bahsedeceğiz.

Cep Telefonları Üzerinden Findeks Kredi Notu Sorgulama

En basit bir şekilde KKB Kredi notu sorgulama yöntemlerinin başında cep telefonları aracılığı ile yapılan işlemler gelmektedir. Hattınız ve cep telefonunuzun markası her ne olursa ise olsun bu işlemi yaklaşık vergiler de dahil olmak üzere 9 TL karşılığında yapabilirsiniz. İster AVEA kullanın ister ise Turkcell vey Vadafone hat sorgulama işlemini yapmak için ilk olarak aşağıdaki resimde de gözüktüğü gibi cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne giriniz. Daha sonra alıcı kısmına 1112 mesaj bölümüne ise ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı daha sonra ise sadece doğum yılınızı girip gönder demelisiniz.

Cep Telefonu ile KKB Kredi Notu Skoru Sorgulama

Cep Telefonu ile KKB Kredi Notu Skoru Sorgulama

Şayet yukarıdaki resim de size yardımcı olmadı ise aşağıda kredi notu sorgulama işlemini nasıl yapılır hakkında çekmiş olduğumuz video’yu izleyebilirsiniz.

Cep telefonları ile KKB sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra yolumuza şimdi İnternet bankacılılar ile bu işlemlerin nasıl daha ucuza yapılacağı konusu ile devam edebiliriz. Ama bunun için lütfen aşağıdan ikinci sayfaya geçiniz.

Yorumlar
  1. kobiadmin dedi ki:

    Bundan daha iyi kredi notu öğrenmek için anlatım bence olamaz 🙂