Esnaf Kredileri

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Çekme İmkanı

26.07.2017
120
Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Çekme İmkanı

2018 yılında bankalardan kırmızı kalem yiyenlere sicil affı çıksa da bir çok banka bu yürürlüğü pek dikkate almadı. Af çıkmasına rağmen kırmızı kalem yemiş olanlara Merkez Bankası ve Findeks Kredi Kayıt Bürosu haksızlığa uğradıklarını kanıtlamaları durumunda başvurularını dilekçe ile yapmaları halinde kötü kredi notu değerlerini silmektedir. Böylece tüm bankalardan rahatlı ile tüketiciler ihtiyaç kredilerini hatta bu durumdan ötürü alamadıkları kredi kartlarını dahil alabilmektedir.

Bankalardan Kırımız Kalem Nasıl Yersiniz ?

Bankalar aslına bakılır ise tüketiciye kırmızı kalem çekme hakları yoktur. Düşünsenize ülkemizde milyonlarca kredi kartı kullanıcı ile çeşitli kredi paketlerinden istifade eden binlerce esnaf ve kobi ile bireysel müşteriler mevcut. Tüm bu kadar müşterinin denetimi sizce bankalar yapabilir mi ? Yada yapsalar bile size şöyle bir soru daha sorayım, milyonlarca müşterinin daha önceki bankalar ile olan ticari ilişkileri şayet kendi bankalarında kayıtlı işlem değil ise nasıl yapabilirler ? Yani ben senelerce Akbank ile çalıştım ve sürekli olarak ödemeleri geciktiren bir müşteri olarak Akbank tarafından bilinmekteyim. Gün geldi Akbank yeter artık dedi ve bana ihtiyaç duyduğum krediyi vermedi. Bende başka banka yok mu dedim ve Garanti bankasına başvurdum, sizce Garanti bankası benim referansımı nasıl bilecek ? İşte tüm bankalar bu durumdan sıyrılmak için başta Findeks KKB ve Merkez Bankası tarafından sizin için tutulan ticari referansları dikkate almaktadır. Dolayısı ile hangi bankadan olur iseniz olun,

  1. Kredi kartınızı ödemez yada sürekli gecikmeli ödersiniz.
  2. Her hangi bir kredinizi yine ödemez yada sürekli olarak geç öderseniz.
  3. Kefil olduğunuz bir krediyi ödemezseniz.

Er yada geç Findeks ve Merkez Bankası tarafından kırmızı kalemi yersiniz. Peki bu durumdan nasıl çıkılır. ? Bize kalır ise bunun 2 yolu vardır.

  1. Ya Senetle Borç Para Veren Yerler
  2. Yada kredi notunuzu yükseltmeye yönelik adımlar atmalısınız.

Şimdi bu iki başlığa bir açıklık getirelim. Bakalım kırmızı kalem yiyenlere kredi çekme imkanı yaratabilecek miyiz. 🙂

Senetle Kredi Veren Yerler

Faizli bir şekilde senetle kredi veren İstanbul ve Ankara gibi büyük illerimiz başta olmak üzere ticareti hayatın yüksek olduğu bir çok şehirde yerler vardır. İnternet üzerinden başvurularında kabul edildiği bu sektörde doğru ağzı yananda çok sayıda vatandaşımız vardır. Bu tür firmalar tamamen BBDK dan gizli bir şekilde doğal olarak da yasal olmadan bu tür faaliyetlerini gösterdiği için sizlere herhangi bir teminat sağlayamamaktadırlar. Senetle kredi vereceğini iddia eden firmalar ile karşılaşır iseniz bizim sizlere tavsiyemiz peşin komisyonlu bir şekilde kredinizi almanızdır. Bu şekilde dosya masrafı adı altında alınan ön ödemeli para riskinden kurtulmuş olursunuz.

Kredi Notunuzu Yükselterek Kredi Çekme İmkanı

Bankalardan kırmızı kalem yemenizin en belirgin şekli düşük olan kredi notu değerleridir. Çok az da olsa bazen kredi notu değerini tutan firma ve kurumlar hatalar yapabilir ve haksız yere sizin kredi notu değerinizi düşük göstere bilir. Böyle bir durumda aşağıdaki kurum ve firmalara yazılı bir dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Findeks KKB Adres; İstanbul, Ataşehir de yer alan firma Barbaros mahallesi Ardıç sokak Varyap Meridian F blok da yer almaktadır.
  • Risk Merkezi Adresi; Barbaros Mahallesi, Ardıç Sokak, Varyap Median F blok ATAŞEHİR / İstanbul da yer almaktadır.

Şayet bankalardan kırmızı kalem yemenizde herhangi bir yanlışlık yok ise size tavsiyem bir an önce aşağıdaki adımları sağlamanızdır.

  1. Öncelik ile geçmiş dönemlere ait tüm kredi kartı dahil olmak üzere bankalara olan borçlarınızı kapatınız.
  2. Mümkün olduğu sürece mevcut kredi kartınız ile alış veriş yapın otomatik ödeme için talimatlar verin.
  3. Özellik ile kredi çekmek istediğiniz bankanın mevduat hesabında + TL barındırın.

bu adımları kısa sürede sağlar iseniz bir an önce üzerinize çekilmiş olan kırmızı kalem kalkmış olur. Tecrübelerime dayanarak sizlere önerim mutlaka kredi çekmek istediğiniz banka ile bu belirtmiş olduğum işlemleri yapınız. Ayrıca Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017

isimli yazımı okumanızı öneririm.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.