Esnaf Kredileri

İşyeri Satın Almak İçin Kredi Veren Bankalar

23.08.2017
138
İşyeri Satın Almak İçin Kredi Veren Bankalar

Artık kiracılıktan bıkmış olan esnaflarımız sizlere bir müjdemiz var, hep hayalini kurduğunuz işyeri için bankalardan 2017 senesinde de düşük faizli kredi kullanarak tam 120 ay vadeli olarak geri ödeme planı oluşturabilir siniz. Şartlara uygun olan tüm esnafımıza sunulan bu imkan ile dükkan satın almak isteyenler için en uygun faiz oranları ile kredi veren bankalar sizler için sadece burada.

Dükkan Satın Almak İçin İstenilen Şartlar Nelerdir ?

Bankalar esnaflarımız ile kobi işletme sahiplerine kiracılıktan kurtarmak adına tam 120 aya varan işyeri satın alma kredileri vermektedir. Sadece özel değil, devlet bankalarının da çok özel avantajlar ile sunmuş olduğu bu kredi olanaklarından şartları sağlayan tüm esnafımız rahatlık ile istifade edebilirler. Türkiye’nin her neresinde olur iseniz olun şayet aşağıda belirttiğimiz şartları sağlıyor iseniz sizde kiracılıktan artık kurtulabilir, kendi işyerinizin sahibi olabilirsiniz.

İşyeri Satın Alma Kredisi Başvurusu Şartları Nedir ?

İşyeri Satın Almak İçin Kredi Veren Bankalar Şartları Nedir

İşyeri Satın Almak İçin Kredi Veren Bankalar Şartları Nedir

Bankaların tamamı için geçerli olan bazı kredi şartları işyeri kredisi alacak olan esnaflarımız içinde geçerlidir. Şayet bu şartlara uygun düşmüyor iseniz üzülerek söylemem gerekir ki hiç bir bankadan hayalini kurduğunuz dükkan için ne yazık ki kolay kredi alamazsınız. İşte işyeri kredileri için bankaların tamamının kobi’ler dahil olmak üzere talep etmiş oldukları şartlar.

 1. Öncelik ile kredi başvurusunda bulunacak olan esnafımızın KKB sorgulaması mutlaka iyi olması gerekmektedir. Şayet geçmişe dönük olarak yapılan istihbarat sorgulamasında notunuz riskli bölgeler de ne yazık ki istediğiniz tutarda krediyi alamayabilirsiniz.
 2. İlla işyeri satın almak için herhangi bir bankadan kredi kullanmak için esnaf olmanız gerekmez ama şayet öyle değil iseniz bile mutlaka gelir belgesine sahip olmanız aranır.
 3. Şayet esnaf iseniz banka sizden mutlaka bazı evrakları talep edecektir. Bu evraklar ise şu şekilde listelenir.
 • En son güncel şekilde olan işletmenize ait vergi levhası
 • Yıllık gelir vergisi beyannamesi
 • Güncel olarak işletme hesap özeti
 • Ticari yada esnaf sicil gazetesi

istenilmektedir. Ayrıca hazır konu belgeler den açılmış iken şunu da belirtmek isterim ki işyerini satın alacak olan esnafımız aşağıdaki belgeleri de kredi başvurusu işleminde yanında getirmelidir.

 1. Kat mülkiyet tapusu
 2. Şayet iş yeri yeni ve kat mülkiyet tapusu çıkmadı ise, kat irtifaklı ile birlikte yanında yapı kullanım izni de getirmesi istenilmektedir.
 3. Eğer bu saydığımız iki belgede yok ise mutlaka son 5 yıla ait olan yapı ruhsatı ile imar durumu belgesi istenilir.

Bu şartları ve bu belgeleri şayet tanzim eder iseniz işyeri satın almak için kredi veren tüm bankalara aşağıdaki şekilde başvurabilirsiniz.

İşyeri Satın Alma Kredisi Nasıl Alınır ?

Şartlar ve istenilen belgeleri sizler için sıraladıktan sonra şimdi sıra geldi işyeri satın almak için kredi başvurusunu bankalara nasıl yapacağınızın anlatılmasına. Eğer belirtilen şartlara sahip iseniz bankaların çoğundan istediğiniz bir çok iş yerinin ekspertiz tarafından belirlenmiş olan makul bedelinin %50 si oranında kredi kullanabilirsiniz. Satın alma işlemlerinin başlatılabilmesi için öncelik ile size en uygun iş yeri kredisi verecek olan bankayı belirlemeniz daha sonra ise yukarıda belirttiğimiz belgeler ile şahsen başvuruda bulunmanız gerekir. Bizim sizler için en uyun işyeri kredisi veren banka olarak belirlediğimiz finansman kesinlik ile Türkiye Halk Bankasıdır. 120 aya kadar aylık %1.15 gibi düşük oranlarda kredi imkanı sunan banka diğer bir çok bankaya göre kesintilerde de fiyatlarını en alt tabanda tutmaktadır. 2017 senesin de uygulan bu olanaklar için banka tarafından yapılan tüm 100 bin TL için tüm kesintiler şu şekildedir.

 1. Kredi tahsis ücreti için kesilen toplam tutar miktarı 525 TL tir. Bunun içinde %5 oranında ki BSMV de dahildir.
 2. Ekspertiz ve ipotek tesis ücreti olarak kesilen miktar ise TOPLAMDA 805 TL
 3. Başvuru sahibi için yapılan hayat sigortası ise senelik 100 TL civarlarındadır. ( 35 YAŞ VE ALTINDAKİLER İÇİN )
 4. Son olarak ise işyeri sigortası yapılmaktadır. Bu bedelde işletmenin durumuna göre değişmektedir.

İŞYERİ AÇMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELERİ & EVRAKLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Aylık Kaç TL Taksit Ödersiniz ?

Sizin için Türkiye Halk Bankasının belirlemiş oldu aylık %1.15 faizine göre bir hesaplama tablosu oluşturduk. Hesaplama tablosu tamamen bizim tarafımızdan oluşturulmuş olup gerçeğe YAKIN dır.

 1. 50.000 TL işyeri kredisi alacak olan esnafımızın cebinden her ay yaklaşık olarak 770 TL çıkacaktır Vade sonunda geri ödeyeceği toplam tutar ise yaklaşık olarak 92.440 TL olacaktır.
 2. 75.000 TL kullanacak olan esnafımızın aylık taksit tutarı ise 1.155 TL olacak toplam ödeyeceği tutar 138.659 TL tir.
 3. Son olarak şayet Türkiye Halk Bankasından 100 bin TL çeker iseniz aylık taksit tutarınız 1540 TL olacak vade sonu ise ödeyeceğiniz tutar 184.879 TL tir.

Bu hesaplamaya bankaların koymuş oldukları KKDF ile BSMV konulmamıştır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.