Esnaf Kredileri

İşyeri Açma Kredisi

15.05.2017
161
İşyeri Açma Kredisi

Ekonominin hızlı bir şekilde canlanması için hükumetin de talimatı ile iş yeri açacak erkek ve kadınlar için bankalar 100.000 TL kadar çok düşük faizler ile kredi imkanı sağlamaya başlamıştır. 2018 yılına özel başlatılan uygun faiz imkanları ve 120 ay vadeler ile kendinize ait bir ekmek kapısı oluşturmak isteyen tüm girişimcilere sunulan bu fırsatlar için istenilen şartlarda bir hayli basittir. Çıraklığını daha önce yaptığınız ve şimdi yeteneklerimi göstermenin tam zamanı diyorsanız yada son yılların özellik ile hiç bir alt yapıya sahip olmayan girişimcilerin gözdesi olan bayilik sistemiyle iş yeri kuracaksanız size sunulan bu teşvikler kaçmaz.

Bankalardan İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır ?

Bankalarda yeni işyeri açmak isteyenlere uzun vadeli şekilde kredi imkan sağladığı doğrudur. Tüm kredi imkanları sağladığı zaman dikkat ettiği hususlara iş kurmak için kredi başvurusunda bulunanlarda daha çok dikkat etmektedir. Bunun en büyük nedeni kuşkusuz herhangi bir dükkan kuracak olan girişimcinin gelir belgesiz kredi başvurusu içinde bulunacağıdır. Bu neden ile girişimcinin daha önceki seneler içinde esnaflık yapmış olması onun için çok büyük bir + dır. Zira bankalar geçmiş döneme KKB kredi notu kadar tecrübeye de bakmaktadırlar. Geçmiş zamanda başarılı bir esnaf iseniz ve hala elinizde o dönemlere ait bir gelir gider defteri mevcut ise iş yeri kredisi alabilmek için bu işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Yok ilk defa böyle bir oluşma ilk defa giriyor iseniz size en büyük referans kuşkusuz KKB kredi notu skorunuzu sorgulama olacaktır. Geçmiş dönemlere ait bankalar ile bir problem yaşamadı iseniz sizlere biraz sonrada önereceğimiz işyeri açma kredisi veren bankalara ait kobi departmanlarına başvuruyu şahsen olarak yapmalısınız. Buda ki görevli memura ne tür iş yapacağınızı kısa süredeki hedeflerinizi, elinizde varsa mevcut parayı anlatmak çok önemlidir. Bankalardan iş kurmak için kredi başvurusu tam olarak bu şekilde yapılır. Şimdi özellik ile devlete ait bankaların sizlere sunmuş olduğu imkanlardan birazda bahsedelim.

Türkiye Halk Bankası Yeni Girişimci Kredileri

Özellik ile 2018 yılında ticari alanlarda ki bir durgunluk sonrasında devlete ait banka olarak bilinen Türkiye Halk Bankası yeni girişimcileri esnaflığa katmak amacı ile 75.000 TL kadar 48 ay vadeli faizsiz kredi imkanları sağlamaktadır. Bayilik alacak olan girişimciler dahil olmak üzere kadın girişimciler dahil 1.000.000 TL kadar çeşitli isimler altında verilen iş yeri açmak için krediler şartları ile 2018’de şu şekildedir.

Yeni Girişimci İşletme Kurma Kredileri

İlk defa ticari hayata atılacak olanlar için düzenlenen kredi paketidir. 4 başlık altında oluşturulan iş yeri kurma kredileri şartları ile birlikte şu şekilde yer almaktadır.

Genç Girişimci Kredisi; Üniversitenizi bitirdiniz ve tamamladığınız bölüm hakkında hiç bir iş deneyiminiz yok ise bu kredi paketi imkanı tam size göre. Kuracağınız iş dalına ait herhangi bir yüksek okul dahil olmak üzere diplomanız var ise 50.000 TL yi tam 12 ay hiç ana para ödemesiz olarak tam 48 ay eşit taksitler ile geri alabilirsiniz.

Cesur Girişimciler; Üniversite mezunu ve başkalarının altında çalışan gençler, artık kendi işinizi kurma zamanı inanın ki geldi. Türkiye Halk Bankasının size 2018 yılında sağlamış olduğu bu imkanlar ile tam 75.000 TL kadar yine ana para 12 ay ödemesiz kredi alabilirsiniz. Şayet 35 yaşını aşmamış ve en az 24 ay kuracağınız iş yeri için deneyime sahip iseniz vakit kaybetmeden size en yakın Hakbank’ a başvurunuz.

Usta Girişimciler; Çıraklık Eğitim Merkezinden mesleki eğitim aldığınıza dahil bir belgeniz var ise en az ilk okul mezunu ve 30 yaşını geçmemiş olan kuracağı iş dalında 60 ay deneyime sahip olanlar için 30.000 TL krediniz sizi bekliyor.

Mucitler; Türkiye artık beyin göçüne bu kredi paketi ile dur diyor. Tekno kentlerde faaliyet gösterip, TUBİTAK, TTGV veya KOSGEB den hibe almaya hak kazanmış olan mucitlerimize Halkbank 75.000 TL kredi vermektedir. 30 yaşını geçmemiş ve projenize sahip patent sahibi iseniz bu bankanın sizler için sunduğu işyeri açma kredisi 2017 başvurunuzu 12 ay ödemesiz 48 ay eşit vadeli olarak geç kalmadan yapınız.

KGF Teminatı İle Verilen İş Yeri Krediler

Kadın girişimcilere özel olarak 1.000.000 TL kadar ilk defa açacakları iş yerleri için KGF teminatı ile verilen kredidir. 60 ay vadeli olarak 12 ay hiç ödemesiz olarak verilen işletme kredilerinde faiz oranları neredeyse yoktur. Faizsiz kredi de diye bileceğimiz bu imkanlardan yararlana bilmek için şua şartlara sahip olmanız gerekir.

  1. 55 yaşını aşmamış olmanız gerekmektedir.
  2. En az il okul mezunu tahsiline sahip olmanız.
  3. İşletmeyi kurmanız
  4. Vergi mükellefiyeti belgesi

gerekmektedir. Bilmeyen girişimciler için daha önce Kredi Garanti Fonu Nedir ? KGF Başvurusu  Nasıl Yapılır açıklayıcı bir şekilde anlatmıştık.

Franchise Alarak İşyeri Kuracaklar İçin Krediler

Bir markanın ismi altında işyeri kuracaksanız Türkiye Halk Bankası size en iyi faiz imkanları ile kredi vereceğine emin olabilirsiniz. 60 ay eşit taksitli olarak 6 ay hiç ödemesiz olarak verilen bu krediyi arzu ederseniz 3 ayda 1 ödemeli olarak da geri ödeye bilirsiniz.

Firma isim bedeli dahil olmak üzere iş yerine ihtiyaç duyulan tüm giderler için faturalandırma yapılması durumunda %75 varan kredi imkanını bu paket aracılığı ile Türkiye Halk Bankası aracılı ile alabilirsiniz.

Örnek: Tüm giderler 100.000 TL tuttu var sayarsak size 75.000 TL banka kredi imkanı sağlayacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.