Esnaf Kredileri

İstanbul da Ticket Nakit Paraya Çeviren Yerler

11.06.2018
224
İstanbul da Ticket Nakit Paraya Çeviren Yerler

Çalıştığınız ya da çalışmaya başlayacağınız şirketin çalışma şartları arasında ticket yemek kartı varsa, bu günlük yemek ihtiyacınız için size bir karta belirlenen miktarda para yatıralacak anlamına gelmektedir. Bu yemek kartının kullanım alanı bazı market ve yemek işletmelerinde anlaşmalı olarak belirlenmektedir. Kurumsal şirketlerin 2018 yılında da tercih ettiği bu yöntem bazı çalışanlar içinde bu parayı yemek için harcamadan bozdurup başka ihtiyaçları için değerlendirmektedir. İşyerinizin size verdiği Ticket yemek kartınızı bir miktar komisyon karşılığında nakit paraya çeviren yerler bulunmaktadır. İstanbul’ da yaşayan ve bu kartı kullanan çalışanlar için ticket nerede bozdurulur ayrıntılarına bakalım.

Ticket Kartı Bozdurma

Ticket Kartı Bozdurma

Ticket Kartı Bozdurma

Kurumsallaşmış firmaların çalışanlarının aylık yemek ihtiyacı için uyguladığı kart yöntemi, bazı yemek şirketleri ve restaurantlar ya da marketlerde ortak şekilde yapılmaktadır. 24.000 firma ve 1,5 milyonu aşkın kullanıcının dahi olduğu bu sistemde kartın geçerli olduğu marketlerden istediğiniz alışverişi ya da bir lokantada istediğiniz yemeği bu kartın bakiyesi ile karşılayabilirsiniz. Her yemeği yemekten kastımız tabi aylık yüklenen bu parayı çalıştığınız günlere göre ayarlayıp her gün yemeğinizi karşılamaya yetecek şekilde harcamalısınız. Yüklenen ticket bakiyesini evinin ihtiyaçları için kullanmak isteyenler, geçerli marketlerden alışveriş olarak da bu kartı kullanmaktadır. Kartın bakiyesi çalıştığınız şirkete, sizin burada ki vasfınıza göre değişkenlik göstermektedir. Alışverişte kullanmak dışında, bu karttaki ticketınızı nakit paraya çevirmek içinde bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu her ne kadar etik bir iş olmasa da 2018 yılında yemek kartınızı komisyon karşılığında kıran yerler bulunmaktadır. Aylık düzenli yatan bu parayı başka ihtiyaçları için kullanmak isteyenlerin başvurduğu bozdurma yöntemi tabi karşılıksız değildir. Kimi yerler %10 komisyon alırken bazı yerlerde bu %20 komisyon karşılığında yapılmaktadır. Buda demek oluyor ki ticket bozdurmak için belli bir miktar paranız kesilecek. 100 liralık bir yemek kartı bakiyeniz varsa %20 lik komisyon ile bozdurduğunuzda 20 liralık bir zararla nakit paranızı alırsınız. Ancak bu kartın geçerli olduğu çoğu marketlerde zarara uğramadan alışveriş yapmak daha mantıklı olacaktır.

Ticket Bozdurma Nasıl Yapılır Yasal mı?

Ülkemizde çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamak için tercih edilen 5 çeşit kart uygulaması vardır. Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard, Win win bu yemek kartlarındandır. Kart bozdurma işlemleri de illegal olarak yapılmakta ve karta, bakiyesine göre farklı komisyonlar alınarak kırılmaktadır. Acil nakit ihtiyacınız için kartınızdaki parayı kullanmak istiyorsanız bunu İstanbul ya da diğer illerde bulunan bazı yemek şirketleri ya da bu işi bir piyasa haline getirmiş kişiler tarafından gerçekleştirebilirsiniz. Ufak miktarlar için alınan komisyon zarar ettirse de büyük miktarlardaki kart bakiyesi için %20 lik komisyon önemsenmemektedir. 1000 liralık yemek kartınızı bozdurduğunuz da acil başka ihtiyaçlarınız için size katkısı olacaktır. Bu işlemi yapan kişiler çokta legal bir yöntem kullanmadığı için güvenilir kişiler ile bozdurma işlemini yapmalıyız. Karlı bir iş yapmak isterken daha çok sıkıntıya girmek, özellikle de internet üzerinde yaygınlaşan bu bozdurma işinden zararlı çıkan bir çok kişi bulunmaktadır. Öncelikle bozdurma işini tabi ki yüz yüze yapılacak bir görüşme ile yapmanız bir nebze daha güvenli diyebiliriz. Daha önce yemek kartının bakiyesini kırdırmış kişilerden yardım almanız dolandırılma riskinizi azaltabilir. Bazı fastfood firmalarının moto kuryelerinin de başkalarının siparişini sizin kartınızdan geçerek bozdurma yaptığı bilinmektedir. Bu kartı sadece anlaşmalı firmalarda kullanmanız gerekmektedir, yapacağınız bozdurma işlemleri kesinlikle yasal bir işlem değildir.

Ticket Nerelerde Geçerli Ve Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ticket yemek kartınızın bulunduğunuz şehre göre geçerli olduğu bazı noktalar bulunmaktadır. 30.000 binden fazla anlaşmalı market ve üye işyerlerinde geçerli bu kart Bim, Happy Center ve A101 gibi büyük marketler zincirlerinde de geçerlidir.  Çalışanların günlük yemek ihtiyaçlarını kendi istekleri menüde ve zevklerine göre seçmesine olanak sağlayan bu kartın kullanım alanlarını ve kalan bakiyenizi online olarak sorgulama yapabilirsiniz.  Kurumun sitesinden online hesap oluşturarak bakiye sorgulaması, güncel kampanya ve indirimler, yeni üye işyerleri, harcama ve yükleme takibini de sağlayabilirsiniz. Açacağınız hesapta bulunduğunuz il seçeneğini tıkladığınızda o ilde anlaşmalı maketlerin listesine kolayca ulaşabilirsiniz. Android telefonunuza indireceğiniz ücretsiz Ticket Türkiye uygulaması ile size yakın marketler ve Ticket Restauratlarını akıllı telefonunuzdaki akıllı uygulama ile hemen kolayca bulabilirsiniz.

 

 

Yorumlar
 1. yücel yıldız dedi ki:

  Ankara %15 oranla Ticket,Sodexo,Multinet ve Setcard bozdurulur…Lütfen pm gönderiniz yada mail atınız [email protected]

 2. Onur dedi ki:

  3200 TL setkart bozdurmak istiyorum istanbul da kirdirabilirsem iyi olur mailime mesaj atın [email protected]

 3. Recep dedi ki:

  Ticket Restaurant kartımda 946 TL bakiye var. İstanbul’da uygun komisyonla nakite çevirecek bir yer arıyorum. [email protected] mail adresimden iletişime geçebilirsiniz.

 4. Tolga dedi ki:

  [email protected] her ay 600 tl tıcket var bozdurmak ıstıyorun yardımcı olursanız sevınırım maılını beklıyorum tel 05316646855

  1. Kuzey dedi ki:

   Her türlü yemek kartlarınız anında nakite çevrilir 05522991452

   1. umut dedi ki:

    % kaç komisyon ile çeviriyorsunuz acaba

 5. Yaren dedi ki:

  390 tl ticket bozdurmak istyrm her ay yuzde 10/komisyonla ilgilenen varsa lutfen donus yapn

 6. umut dedi ki:

  istanbul sancaktepe 1000 tl ticket kartımı nakite çevirmek istiyorum çevirecek varsa 0533 015 54 64 nolu telefondan ulaşabilirler.