Esnaf Kredileri

İŞKUR Tarafından Ev Hanımlarına Verilen İş İmkanları

12.03.2018
229
İŞKUR Tarafından Ev Hanımlarına Verilen İş İmkanları

Aile ekonomisine katkıda bulunmak adına, ev hanımlarının arayışlarından olan ek iş imkanları İŞKUR’ unda gündemine girmiştir. İŞKUR’ un sitesinden açık iş ilanları bölümünden araştırma yaparak, evde boş zamanlarınızı değerlendirmek ve azda olsa evinize katkıda bulunmak için ek iş ve paketleme işleri bulabilirsiniz. Hangi şehirde yaşadığınızın önemi yok; İstanbul, Ankara, İzmir ya da Bursa gibi büyük şehirlerde ek iş imkanları daha fazla olmaktadır. Ev işlerinizden arta kalan zamanlarınızı değerlendirebilir, size uygun bir iş ile kendi paranızı kazanarak ekonomik özgürlüğe kavuşabilirsiniz. Aile bireylerini de bu işlere dahil ederek kazancınızı arttırabilir ve düzenli teslimat ve alacağınız para karşılığında bir iş yerinde çalışan kadar gelir elde edebilirsiniz.

İŞKUR Hanımlara Evde İş İmkanı!

2018 yılında hayat şartlarının zorluğu evde duran hanımları da harekete geçirmiştir. Ev işleri ve çocuklarının bakımından arta kalan zamanlarında para kazanmak ve aileye destek olmak adına genellikle evlere verilen ve el becerisi gerektiren işler tercih edilmektedir. Devletimizin kadın istihdamına ve kadının ekonomik özgürlüğünü kazanması adına İŞKUR ile evde iş imkanları sunmaktadır. Bu işler firmaların evde yapılması mümkün paketleme işleri gibi hanımların yapabileceği işlerdir. Bunlar çoğu zaman malzemelerin iş veren tarafından temin edildiği ve verilen teslimat tarihine göre, adet şeklinde ödemelerin yapıldığı işlerdir. Sabun paketleme, kürdan paketleme, boncuk paketleme, kutu katlama vs. bunlardan bazılarıdır. Evde yapılacak bu işler konusunda İŞKUR’ a yapacağınız şahsi başvuru ile ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bulunduğunuz ilde bulunan İŞKUR yetkililerinden çeşitli firmalar ile ilgili bilgiler alarak kendinize uygun ek işi bulup aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Kurumda çalışan görevli arkadaşlar bu işler ve firmalar konusunda size fikir verecek ve yardımcı olacaktır. İŞKUR’ un internet sitesinden yapacağınız başvuru ile iş arayan kişi bölümüne dolduracağınız kişisel bilgilerinizle internet üzerinden de evde iş imkanları takibinizi yapabilirsiniz. Evde olmanız sizin çalışmanıza engel değildir, araştırırsanız mutlaka sizin de yapabileceğiniz bir iş mutlaka bulacaksınız. İŞKUR da bu noktada size yardımcı olacak ve güvenilir firmalardan size evde iş imkanı sağlayacaktır. Bu sayede sizde evinize ve çocuklarınızın geleceğine katkıda bulunup arta kalan zamanınızı değerlendirebileceksiniz. Çalışmanın ve kendi paranızı kazanmanın özgüveniyle kendinizi daha iyi hissedeceğiniz kesin. İşkura iş arayanların başvurduğu kadar, birde işlerini yaptırmak için elemen arayan firmalarda başvurmaktadır. Bu firmalar arasında ev de iş imkanı sağlayan iş verenle, İŞKUR aracılığı ile güvenli bir şekilde irtibata geçebilirsiniz. Devletin kadının ekonomide söz sahibi olması adına bunduğu girişimler arasında bir çok alanda eğitim ve kurs faaliyetleri de bulunmakta ve siz bu kurslara katılıp kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Evde Hangi İşleri Yapabilirim?

Hem ev işlerini yapmak, hem çocuklarına bakmak mecburiyetinde olan hanımlar için evde yapılacak bir çok iş bulunmaktadır. Bu işlerin başında gelen paketleme işleri, çok el becerisine gerek olmadan ve pratik bir şekilde yapacağınız işlerdendir. İnternet üzerinden de bazı firmaların ilan verdiği bu işler, size evde iş imkanı sağlayacaktır. İlana yazılan telefon ya da e-mail adresiyle iş ile ilgili bilgileri öğrenip, gerekli malzemeleri ya firmanın göndermesiyle ya da sizin temin etmenizle bu işi evinizde yapabilirsiniz. Bu işler arasında kutu yapma, sabun paketleme, toka paketleme, davetiye katlama, nikah şekeri paketleme, kürdan kutulama vs. ürün başına ya da toptan ücretlendirme yapılmaktadır. Ancak internet üzerinden yapacağınız işlerde firmanın güvenilirliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Evde iş imkanı adı altında insanları dolandırmak için kurulmuş firmalar bulunmaktadır. İş alacağınız firma ile yüz yüze görüşmeye özen gösterin. İşin ayrıntılarını adetini, süresini, adet başına alacağınız parayı kesinleştirin sorun yaşanmaması için önlemlerinizi baştan alın. Bu işler zaman ve hız istediği için teslimatı kısa sürede yapmanız önemlidir ve daha çok kazanç sağlamak için bu işe vakit ayırıp, verilen ürünleri zamanında teslim etmelisiniz. Kısa zamanda deneyim kazanarak hızlandığınızın farkına varacaksınız. Bu işle ilgili arkadaşlar edinerek kendi iş arkadaşı gurubunuzu oluşturup, hep birlikte işi daha zevkli ve daha kazançlı hale getirebilirsiniz. Evde yapılacak işler arasında internetten evde para kazanma yöntemlerini de gözden geçirerek kendinize uygun, aile bütçenize katkıda bulunabileceğiniz işler bulabilirsiniz.

Evde İş İmkanı İle Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Tam gün bir işte çalışma imkanınız yok ama ev de de arta kalan bir zamanınız varsa, sizde evde yapılacak işlere bir göz atarak kendinize bir uğraş bulabilirsiniz. Eğer aile ekonominize katkıda bulunmak için evde yapacağınız bir iş arıyorsanız, internet üzerinden evlere iş veren firmaların araştırmasını yaparsanız karşınıza bir çok iş imkanı çıkacaktır. Firmalar üretim kapasitesini arttırma, ancak az işçi çalıştırmak adına ev hanımlarına evde iş göndermekte hem kendileri tasarruf etmekte hem de ev hanımlarına ek kazanç imkanı sunmaktadır. Bu işler için gerçekten ayıracak vaktiniz varsa başarılı olabilirsiniz. Firmalara özenli ve zamanında teslimatla bu işi devamlı ek iş olarak alabilirsiniz. Bu işlerde ürün alacağınız firmaya, işe ve adetine göre fiyatta değişkenlik olacaktır. Ancak ortalama aylık bu işlerden alacağınız ek kazanç ortalama 500- 1000 TL arasındadır. Eğer ki bu işlere ayıracak vaktiniz çok ve aile bireyleriyle ortak bir çalışma içerisindeyseniz, bu miktarı arttırmak sizin elinizdedir. Akşamları işten gelen eşiniz ve çocukların desteğiyle bu işi geliştirebilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz önemli nokta firmanın güvenilir olmasıdır. Yapacağınız işin, vereceğiniz emeğin karşılığını alabileceğiniz firmaları tercih etmelisiniz. Güvenilirliğini anlamak için ise; daha önce bu firma ile iş yapmış yakınlarınız ya da internetten bulduysanız iş ve firma hakkındaki yorumlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar
 1. Zekiye dedi ki:

  Bende iş istiyorum

  1. Büşra dedi ki:

   Bursa yıldırımdanım paketleme işi yapmak istiyorum

 2. Semire dedi ki:

  Ev hanımiyim çok titiz ve dikkatliyim el işi ve paketleme konusunda tecrübeliyim 5 kişilik ekibimle çalışmaya hazırız

  1. kobiadmin dedi ki:

   İŞKUR Türkiye de İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir ve ADANA gibi büyük illerde iş olanağı sağlamak ile kalmayıp Konya dan Artvin ilimize kadar iş olanaklarını ev hanımları dahil olmak üzere sağlamaktadır.

   1. Büşra dedi ki:

    Bursa yıldırımdanım evde paketleme işi istiyorum ilginiz için şimdiden teşekkürler

    1. kobiadmin dedi ki:

     İŞ-KUR ev hanımlarını desteklemektedir Büşra hanım

   2. Selda Erşahin dedi ki:

    Evde paketleme işi yapmak istiyorum.Universite öğrencisiyim ihtiyacım var.

 3. Nilgün dedi ki:

  Ev hanımıyım bende paketleme işi istiyorum ilgilenirseniz sevinirim.

  1. Nilgün dedi ki:

   Bursa osmangazi de oturuyorum

 4. Feride Elagöz dedi ki:

  Bursa Osmangazi Cukurca da oturuyorum 38 Yasındayım evde 3 kişiyiz bizde ıs almak istiyoruz her türlü paketleme ve montaj ısı yapabiliriz dönüş yaparsanız çok seviniriz

 5. Fatma dedi ki:

  Fatma demirbaş paketleme işi istiyorum parseller mahkeme Ademyavuz dudullu istanbul 05071461631

 6. Elif dedi ki:

  Evde calisarak ek gelir elde etmek istiyorum paketleme olarak

 7. Fatma dedi ki:

  Bursa fethiyede 4 kisiyiz evde paketleme isi almak istiyoruz

 8. Alev Tufekci dedi ki:

  Izmir cigli deyim ,eve paketlemi isi almak istiyorum.

 9. Hacer dedi ki:

  Evde Paketleme işi istiyorum

 10. Mine sarı dedi ki:

  Evde paketleme isi yapabilirim tuzla istanbulda oturuyorum

 11. Şerife dedi ki:

  Evde paketleme katlama işi istiyorum temiz düzenli çalışirim

 12. ayten tepe dedi ki:

  evde paketleme işine ihtiyacım var acilen

 13. gg dedi ki:

  evde iş arıyorum

 14. hatice dedi ki:

  Bende is istiyorum cok acil

 15. aysel demir dedi ki:

  evde paketleme ve süsleme işleri yapabilirim adana seyhanda ikamet ediyorum acil işe ihtiyacım var

 16. Şule dedi ki:

  Bursa osmangazi evde paketleme işi isdiyorum

 17. Nurdan dedi ki:

  Bursa emirsultanda oturuyorum 14 yasindaki kizima bakmak icin evde yapilacak herturlu ise talip im lutfen donus yaparsaniz sevinirim kendim de gidip alabilirim

 18. Şeyma dedi ki:

  İzmir Karşıyaka ev ek iş yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 19. Şeyma dedi ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 20. Gaye dedi ki:

  Bende evde paketleme işş yapmak istiyorum acil maddi sıkıntılarım var 10 aylık bir kız evladım var ve masraflarını evde çalışarak karşılamak istiyorum yardımcı olırsanız sevinirim.
  [email protected]

 21. Esin dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum 5 kişiyiz lütfen yardımcı olursanız sevinirim ev hanımıyım

 22. Nurgül dedi ki:

  Bu ise çok ihtiyacim var yardim eder seniz çok sevinirim hayırlı günler

 23. irem dedi ki:

  Ek işe ihtiyacım var

 24. ayşe sibel çetin dedi ki:

  evde paketleme işi istiyorum

 25. Semra yildiz dedi ki:

  Is istiyorum cokihtiyacim var kars kağızman sm

 26. Ayşe dedi ki:

  Ankara mamaktayim..paketleme isleri yapmak istiyorum..

 27. Sıla dedi ki:

  Evde iş yapmak istiyorum ögrenciyi okuyorum ve 4 kişilik ailemle güzel titiz bir çalışma çıkarabiliriz

 28. Yasemin dedi ki:

  Merhaba. istanbul sultanbeyli evde is imkani istiyorum daha once hic yapmadim. Cocuk oldugu icin disarda calisamam. Yardimci olursaniz sevinirim

 29. cennet dedi ki:

  iki cocuk annesiyim bende ev is istiyorum kiracıyım lutfen yardimci olun

 30. Hale dedi ki:

  Evde paketleme işleri yapmak istiyorum.2 kişiyiz.El işleride olabilir.(Çok acil)

 31. Hale dedi ki:

  Ankara’da ikamet etmekteyim.Evde paketleme ve el işleri yapabilirim.2 Kişiyiz.Çok acil cevap bekliyorum.TEŞEKKÜRLER.

 32. Neriman dedi ki:

  Evde 3 kişiyiz evde paketleme işi yapmak istiyoruz ev hanımıyiz eve katkı sağlamak istiyoruz

 33. Neriman dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyoruz

 34. Nurcihan dedi ki:

  Bursa’da evde iş yapmak istiyorum ailemle birlikte titiz ve temiz iş yapılır ihtiyacım var cevap bekliyorum

 35. Sakine dedi ki:

  merhaba istanbul Güngörende ikamet ediyorum ek işe ihtiyacım var paketleme işi yapmak istiyorum lütfen geri dönüş yapın

 36. Elif Candemir dedi ki:

  Konya Meramda oturuyorum evde yapılabilen işleri temiz ve titiz bir şekilde yapabilirim sorunsuz lütfen yardımci olursanız sevinirim 36 yaşındayım ve deneyimliyim dönüş yaparsanız memnun olurum şimdiden teşekkürler Elif Candemir

 37. NERIMAN OZDEMIR dedi ki:

  slm ben Ankara batıkente oturuyorum 7 snıfa gıden bı kızım var e ben gun boyu bosum evde yapacak ıs arıorum

 38. Pinar dedi ki:

  Geri dönüş yaparsanız sevinirim

 39. esra iliklerden dedi ki:

  Ben bursa yıldırımda oturuyorum. Evde yapabileceğim bir iş arıyorum. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

 40. ayşen iliklerden dedi ki:

  ben bursa yıldırımda oturuyorum. evde yapabileceğim bir iş arıyorum. bana geri dönüt yaparrsanız çok memnun olurum.

 41. demet kaygisizel dedi ki:

  paketleme isi yapmak istiyorum

 42. Gülizar Çinkaya dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum

 43. hatice dedi ki:

  paketleme işi istiyorum istanbulda yasıyorum

 44. Fatma dedi ki:

  merhaba ben bursa Osmangazi de oturuyorum evde iş arıyorum lütfen yardımcı olun

 45. Nursel köse dedi ki:

  İstanbul maltepe evde paketleme işi yapmak istiyorum

 46. İstanbul esenyuetta yaşıyorum evde iş ıstıyorum paketleme tercubeliyım

 47. Kısa zamanda cvp verırs2enız sevınırım lutfen duyarlı olun ihtıyacım var evde. Bos oturuyorum

 48. Şerife ÖZTÜRK dedi ki:

  Ankara Etimesgut’ta oturuyorum. Evde her türlü paketleme işi yapmak istiyorum.

 49. Serpil ozmerd dedi ki:

  Salamaleyküm ben ankara da oturuyorum paketleme işi istiyorum çok çok ihtiyacım var elbecerim çok iyidir

 50. Hacer yayla dedi ki:

  Merhaba Muğla fethiyede yaşıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum teşekkür ederim

 51. Sengül dölek dedi ki:

  Bu maile gelecek haberle bu işi almak isterim. Kısa sürede ve titizilkle yaparım

 52. Zehra ASLAN dedi ki:

  Ankarada sincan ikamet ediyorum.bu işi severek yapıyorum.ekip olarakta çalımaktayız.siparişlerinizi zamanıda teslim ederiz.iyi günler dilerim

 53. yeliz dedi ki:

  Bursa Osmangazi’de yasıyorum. Bu işe ihtiyacım var. Her turlü paketleme ve konfeksiyon temizleme işleri yapabilirim. Temiz ve titiz çalısırım. İstediğiniz zamanda ürünleri teslim edebilirim. Geri dönüş sağlarsanız sevinirim.