Esnaf Kredileri

İş Yeri Yeni Açtım Kredi Çekebilirmiyim?

06.07.2019
80
İş Yeri Yeni Açtım Kredi Çekebilirmiyim?

İş yerini yeni açanlar, işini kurup iş yeri için oluşan ekstra masraflara kredi çekmek isteyenler; bankaların sizler için uygun faizli kredileri bulunmakta. Yeni bir sektöre adım atarak iş yeri açmış ve oluşan masraflar için kredi çekmek istiyorsanız bankaların ipotek teminatlı yada kefil gösterilerek verilen kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Yeni iş yerine kredi çıkar mı diye düşünüyorsanız da bu iki yöntemle kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Yeni esnafa, yeni iş kurana 2019 da kredi veren bankalar, iş yeri üzerine nasıl kredi çekilir ve çeşitli bankaların başvuruları nasıldır tüm merak ettikleriniz sizler için yazımızda.

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar Hangileridir

     Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Bankaların kredi kampanyaları arasında bulunan iş yeri açma kredisi, yeni iş kurmak isteyenler için oldukça avantajlı. Yeni açılan iş yerlerinin adaptasyon sürecinde gelir gider durumunu dengelemek ve işleri rayına oturtmak adına kredi ihtiyacı olabilmekte. Uzun vade seçeneği ve bankalara göre değişen faizleri ile bu krediler bazı bankalarda kişiye özel ödeme seçenekleri sunularak da verilmekte. Ancak, siz iş yerinizi açacak finansmanı kendi bütçenizden sağlayıp sonra oluşan masraflar için kredi kullanmak istiyorsanız bankalardan bunu temin etmeniz mümkün. Esnafa ve yeni girişimcilere destek olan bankalardan bu krediyi alabilmeniz için, ipotekli kredi yöntemini kullanabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı iş yerinizi ipotek göstererek ekspertiz değerinin %50-%75 i kadar kredi alabilirsiniz. Bunun dışında geçmiş bankacılık durumunuz olumlu ise, iş yerinin gelir durumunu belgeleyerek de kredi talep edebilirsiniz. 120 aya kadar vade ile verilen bu kredileri en uygun alabileceğiniz bankalara bakarsak;

  • Halkbank
  • Akbank
  • Denizbank
  • Ziraat Bankası
Halkbank İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır

             Halkbank İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır

Halkbank İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

İş yeri açan kişilerin iş yerini açmadan önce de başvurabileceği iş yeri kredisi, Halkbank’ da 120 aya kadar vade ile verilmekte. Son yılların popüler alanlarında, ilgili olduğunuz sektörle alakalı açacağınız dükkanınızı bulduğunuzda banka bu dükkanı açmanız için rehin koyarak kredi vermekte. İstenilen belgeler ve dükkanın tapusu ile yapacağınız başvurunun devamında iş yerinize gönderilecek ekspertiz dükkanın bedelini belirleyecek ve bu bedelin %50 si kadar kredi alma imkanınız olacaktır. Banka iş yeri kredisi için 1,93 faiz oranı belirlemiştir. 800 ekspertiz ücreti ve ilave olarak 155,76 TL da ipotek tesis ücreti sizden tahsis edilecektir. 100 bin lira kredi talebiniz için alınacak tahsis ücreti ise 525 TL olacaktır. https://www.halkbankevim.com.tr/ adresinden kredinin ayrıntıları hakkında bilgi alabilir yada size en yakın Halkbank şubesine başvuru yapabilirsiniz.

Akbank İş Yeri Açma Kredisinde Esnek Geri Ödeme Seçenekleri

Akbank İş Yeri Açma Kredisinde Esnek Geri Ödeme Seçenekleri

Akbank İş Yeri Açma Kredisinde Esnek Geri Ödeme Seçenekleri

İş yerinizi açacağınız sektör ister gıda sektörü, ister tekstil sektörü yani hangi sektör olursa olsun Akbank’ dan kredi alabilirsiniz. Banka iş yerinizin gelir durumuna göre geri ödemelerde sizin bütçenize göre seçeceğiniz bir ödeme planı sunmaktadır. Geri ödemeleri eşit taksitler halinde yapabileceğiniz gibi esnek bir şekilde de ödeme yapabilirsiniz. 60 ay vade ile alabileceğiniz iş yeri krediniz hakkında ayrıntılı bilgiyi 444 25 25 / 0850 222 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden öğrenebilirsiniz. Bankadan kredi onayınızın çıkması geçmiş ticari hayatınız, bankacılık işlemleriniz yani kredi notunuzun seviyesine göre belirlenecektir. Ortalama bir kredi notunuz varsa zaten banka iş yerine ipotek koyacağı için krediniz muhtemelen onaylanacaktır. Bankanın avantajı glie durumunuza göre geri ödeme seçeneği tercih edebilmeniz.

Denizbank İş Yeri Açma Kredisi Başvuru ?

Denizbank İş Yeri Açma Kredisi Faizi Ne Kadar

Denizbank İş Yeri Açma Kredisi Faizi Ne Kadar

Mevcut iş yerinizde değişiklik yapmak yada büyümeye gitmek isteyen esnaf ve girişimciler için düzenlenen Denizbank iş yeri kredisi 10 yıla kadar olana vade çeşitliliği ile karşımıza çıkmakta. Eğer ki uzun vadeli bir ödeme planı düşünüyorsanız kesinlikle Denizbank’ ın kredi kampanyasını gözden geçirmelisiniz. Banka kredi kullanan müşterilerine geri ödemelerde eşit taksitli yada kendi bütçelerine uygun şekilde ödeme yapma seçeneği sunmaktadır. Eğer ki iş yerini yeni alacaksanız da bu kredi kapsamında ekspertiz değerinin %75 ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Başvuru için;

  • Tüzel kişilerden, ortak ve kefilden nüfus cüzdanı fotokopisi, imza sirküleri, oda kayıt belgesi, vergi levhası, son 2 yıla ait gelir durumu belgesi, ortaklara ve şirkete ait mal varlığı dökümü talep edilmektedir.
  • Şahıs firmalarından ise; nüfus cüzdanı fotokopisi, imza beyannamesi, oda kayıt belgesi, son 2 yıla ait vergi levhası, gelir ve bilanço tablosu, sahsın mal varlığı dökümü fotokopisi ile en yakın Denizbank şubesine başvuru yapabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.