Esnaf Kredileri

İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

29.08.2017
116
İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İnternet ortamına bankaların da kısa sürede dahil olması ile birlikte sizlere sunmuş olduğu bir çok olanaklara da erişim imkanı da böylece doğmuştur. Bu imkanların en başında da hiç şüphesiz kredi kartı başvurusu gelmektedir. Hiç bir şubeye gitmeden sadece bankanın İnternet sayfasına giriş yaparak ücretsiz yapacağınız başvurular anlık olarak değerlenmekte şartları sağlamanız durumda ise kredi kartınız en kısa sürede kurye ile belirtmiş olduğunuz adresteki kapınıza kadar gelmektedir. Akbank en başta olmak üzere Ziraat, İş bankası ve Garanti ile Denizbank tarafından sunulan bu imkanlara nasıl başvurular, şartlar nedir? detayları ile sizlerle.

İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Şartları Nedir ?

Yasal olarak istediğiniz bankanın kredi kartı başvurusunu İnternet ortamı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için ilgili bankanın İnternet sitesine girip ufak bir form doldurmanız yeterli olacaktır. Muhtemelen her İnternet üzerinden size kredi kartı verecek olan banka doldurmanızı isteyecek olduğu formda sizlere öncelik ile adınızı ve soy isminiz ile T.C. kimlik numaranızı soracaktır. Aslına bakılır ise burada adınız ve soy adınızdan ziyade sisteme girmiş olduğunuz T.C. kimlik numaranız önemlidir. Çünkü bir banka size herhangi bir kredi kartını yollamadan önce bazı sorgulama işlemlerini sizin T.C. kimlik numaranız ile yapmaktadır. Bu sorgulama işlemlerin en başında da sizin de tahmin edebileceğiniz gibi KKB tarafından tutulan Kredi Notu gelmektedir. Nasıl sa banka size herhangi bir kredi imkanı sağlar iken kredi değerimize bakıyor ise, üzülerek belirtmem gerekir ki kredi kartı verir iken de yine aynı şekilde KKB kredi notu değerinizi dikkate almaktadır. Bu yüzden şayet her hangi bir bankanın kredi kartını şayet alacak iseniz mutlaka KKB kredi notu değerinizin en az 1300 puanın altında olmaması gerekir.

Bankalar İnternet üzerinden yapılan kredi kartı başvurularında bazen aylık ortalama gelirinizi de sormaktadır. Kartın limitinin belirlenmesi amacı ile sorulan bu sorgulamalarda şayet hanenize başka yan gelirler de geliyor ise onları da belirtmeniz tavsiye edilir.

Kredi Kartı Başvurusu İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır ?

Şayet yukarıda da belirttiğim gibi kredi puanınız riskli gruplar içinde değil ise sizde hiç yerinizden kalkmadan istediğiniz bankadan rahatlık ile İnternet vasıtası ile kredi kartı alabilirsiniz. Bunu yapmanız için ilk olarak kredi kartını almak istediğiniz bankanın İnternet başvuru sayfasına girmeniz gerekir. Daha sonra ise muhtemelen sadece kimlik belgenizde yer alan isim, soy isim ve T.C. kimlik belgeleriniz ile başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz. Ben sizleri için Türkiye’nin bazı önde gelen bankaların kredi kartları için başvuruların güvenli bir şekilde yapılacakları İnternet adreslerini aşağıda paylaştım. Hiç zaman kaybetmeden sizde kredi kartı başvurunuzu bu sayfalar üzerinden güven içinde sağlayabilirsiniz.

  1. Akbank Axxes ve Wings Kredi Kartı Başvurusu için https://webapp.akbank.com/kredikarti/web/basvuru.aspx
  2. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu yapmak için https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvurusu şayet başvuru yaptı ve neticesini öğrenmek istiyor iseniz de https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvuru-sorgulama bu adresteki formu doldurarak sağlayabilirsiniz.
  3. Ziraat Banksı Kredi Kartı Başvurusunu İnternet üzerinden güvenli bir şekilde yapmak için http://www.ziraat.com.tr/tr/Bireysel/Basvurular/Pages/KrediKartBasvuru.aspx bu adrese girebilirsiniz.
  4. Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusunu İnternet üzerinden yapmak isteyenler http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/hizli-kredi-karti-basvurusu/Sayfalar/hizli-kredi-karti-basvurusu.aspx
  5. Garanti Bankası BONUS Kredi Kartı başvurusunu yapmak isteyenler https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/kredi_kartlari/ssl/bonus_basvuru_form.page#calcContent=UID514898e
  6. Denizbank Kredi Kartı Başvurusunu İnternet üzerinden yapmak için https://www.denizbank.com/kartlar/deniz-bonus-card/bonus-card/
  7. Vakıfbank Kredi Kartı başvuru ve sorgulama işlemleri https://webservis4.vakifbank.com.tr/webUzunBasvuru/default.aspx

adreslerinden güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Kredi Kartı Limit Yükseltecek Olanlar Lütfen Dikkat

Hazır söz kredi kartları için başvurulardan açılmış iken olur da ileri ki dönemlerde kartınızın limiti yetmez ise şunu bilin ki aylık geliriniz yada gelir belgenizin olup olmadığı kartınızın limitini etkilememektedir. Bu net bir şekilde söyleme cesaretini bizzat kendimin işsiz ve dolayısı ile gelir belgesine sahip olmadığım halde kartımın limitini rahatlık ile 10.000 TL kadar çıkarabilmem de bulmaktayım. Tabi bu imkanı yüksek olan kredi notu değerime borçluyum desem yalan olmaz. https://www.kobikredi.net/kredi-karti-limiti-nasil-yukseltilir/  isimli yazımda detaylı olarak nasıl hem işsiz ve gelir belgesiz olarak kartımın limitini yükselttiğimi görebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.