Esnaf Kredileri

İcralık Olan Emekli Kredi Çekebilir Mi ?

14.08.2017
171
İcralık Olan Emekli Kredi Çekebilir Mi ?

Kredi kartı veya herhangi bir kredisini ödeyemeyen emekli olan vatandaşlarımız kendilerine bankalar tarafından sağlanan belli bir müddet sonrasında borçlarını ödememesi durumunda ne yazık ki icra ile karşı karşıya gelmektedirler. Bu durumda yani icralık olan emekli herhangi bir bankadan bir daha kolay kredi çekebilir mi sorusunun cevabını sizler için verdim. Ayrıca  kara listeye girmiş veya kredi notu düşük olduğu için bankaların KKB sistemine takılan emekli vatandaşlarımız için kredi veren bankaları da yine siz değerli büyüklerimiz için paylaşmayı ihmal etmedim.

İcralık Olanlar Bankalardan Kredi Çekebilir Mi ?

Ülkemizde yaklaşık olarak 13 milyona yakın SGK yada BAĞKUR veya Emekli Sandığı üzerinden emekli olmuş olan vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bin bir zorluk içinde prim günlerini tamamlayıp emekli olan vatandaşlarımız tam rahata eriştim derken genelde çocuklarının düğünleri yada okullarının masraflarını yüklendikleri için yine zor günler geçirmekte hatta bir çoğu da sigortasız olarak bazı yerler de çalışmaktadır. Ailevi ihtiyaçlarını karşılamak için tüm bu mücadelesine rağmen yetiremeyen emekli olan vatandaşlarımız çareyi kredi yada kredi kartlarında bulmaktadır. İlk zamanlar biriken borçlar bir şekilde kartlar ile takla attırma yöntemi ile ötelense de öyle bir gün geliyor ki işler iyice tıkanma noktasına gelmektedir. Bu durumu inan benim de çevremde yaşayan bir çok emekli ağabeyimiz ve arkadaşlarımız bulunmaktadır.

Tıkanma noktasında olan emekli arkadaşlarımızın bir çoğu icralık olmakta ve çareyi icralık olanlara kredi veren bankalar da aramaktadır. Bir kısmı da icralık olmalarına rağmen borçlarını ödemek için bir çaba sergilemeyerek üzülerek söylemem gerekir ki açık ceza evlerinde yatmaktadırlar. Laf gelmiş iken şunu da belirtmem gerekir ki icralık olup açık ceza evlerine düşen borçlular her ne kadarda hapis cevazı alıp yatsalar da biriken borçları ne yazık ki kapanmamakta dır. Bu yüzden sizin tek kurtuluşunuz icralık olanlara kredi veren bankalara başvuruda bulunmak yada üzerinize varsa ait ev yada arabaları satmaktır.

İcralık Olan Emekliler Bankalardan Kredi Nasıl Çekebilir ?

İcralık Olan Emekli Kredi Çekme Yöntemleri

İcralık Olan Emekli Kredi Çekme Yöntemleri

İcralık olan emekliler bankaların bir çoğundan ne yazık ki ihtiyaç kredisi çekemez. Bunun en büyük nedeni kuşkusuz ödemelerini ya zamanında yapmayıp yada hiç yapmamaktır. Bu durumda olan emeklilerin kredi çekmeleri için en büyük etken sistemin KKB ile ortaklaşa yürüttüğü platformdan ret cevabı almasıdır. Peki icralık olan emekli bankalardan nasıl kredi çekebilir.?

  1. Ya KKB kredi notu değerlerini yükseltmek için ciddi adımlar atacaklar.
  2. Banka müdürü inisiyatifi ile kredi kullanabilirler.
  3. Senetle Borç Para Veren Yerler için başvuruda bulunurlar. ( Oldukça riskli bir yöntemdir. )
  4. Kartlarında limit var ise İnternet üzerinden altın alıp bozdurma yöntemini yaparlar.
  5. Elden taksit ile bir çok beyaz eşya mağazasından ürün alarak İnternet üzerinden çok rahat şekilde pazarlayıp nakit paraya çevirebilirler.

KKB Kredi Notu Hızlı Bir Şekilde Nasıl Yükselir ?

Benim bankalardan icralık olup kredi çekemeyen emeklilere ilk önereceğim yöntem KKB kredi notu değerlerini bir an önce hızlı bir şekilde yükseltmeleri olacaktır. Şayet elinizde az da olsa bir mal varlığınız var ise onu satarak borcunuzun tamamını kapatamıyor iseniz bu parayı KKB notunuzun yükselmesi için değerlendirip kısa sürede bankalardan kredi çekmeye yeniden başlayabilirsiniz. Bunun için şu adımları sergileyin.

  1. Geçmiş borçlarınızı kapaya bildiğiniz kadar kapatarak bankalara iyi niyetinizi gösterin.
  2. Faturalarınızı kredi kartına bağlayın.
  3. Elinizde kalan parayı icralık olamayan kredi çekeceğiniz bankanın mevduat hesabında tutun.

bu 3 yöntem hızlı bir şekilde kredi notu değerinizi yükseltecektir. Ayrıca KKB Kredi Notu Hızlı Yükseltme Hilesi Nedir ?  bir inceleyiniz.

İcralık olanlara bir çok banka kredilerini yapılandırma olanağı sağlamaktadır. Bu imkanlardan yararlanmak için mutlaka başvuruda bulununuz.

Bahsettiğimiz şekilde KKB kredi notunuzu düzeltir iseniz lütfen Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017  da bir inceleyin deriz.

Beyaz Eşya Bayilikleri Derdinize Derman Olabilir ?

Bir çok icralık olup zor durumda olan emekli vatandaşımızın sıklık ile çözüm aradıkları yol beyaz eşya mağazalarından geçmektedir. Şayet daha önce herhangi bir beyaz eşya mağazasından alış veriş yapıp borcunuzu vaktinde ödedi iseniz bu sizin için inanın ki bulunmaz bir fırsattır. Yada böyle bir geçmişe sahip değil iseniz beyaz eşya mağazasına sağlam bir referansı olan arkadaşınız ile gider iseniz 15.000 TL kadar olan elektrik yada elektronik eşyaları hiç bir peşinat vermeden alabilirsiniz. Daha sonra ise yapacağınız tek şey N11 yada gittigidiyor veya Lego gibi sitelerde ürünleri ufak bir değer kaybı ile satmak olacaktır. Bu tür siteler ikinci el ürünler içinde alıcıya vade imkanı sağladığı için satışınız en kısa sürede netlik kazanıp size nakit para olarak dönecektir. Biz buna bozdurma tekniği demekteyiz. Sizler de şayet biraz o tür siteleri gezer iseniz bahsettiğimiz bozdurma usulüne giden bir çok emekli vatandaşın olduğunu göreceksiniz.

İcralık olmak sadece emekli olan büyüklerimize mahsus bir şey değildir, bir çok ülkemizde önde gelen isimlerinde icralık olduğunu medyadan sizlerde görebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.