Esnaf Kredileri

Halı ve Oto Yıkama İş Planı Projesi Örneği

20.06.2017
179
Halı ve Oto Yıkama İş Planı Projesi Örneği

Daha çok hizmet sektörü içinde yer alan halı ve oto yıkama herhangi bir ustalık belgesine ihtiyaç duyulmadı için yeni girişimciler tarafından sektöre olan ilgi 2018 yılında adeta patladı. KOSGEB in de halı ve oto yıkama firmalarına destek vermesi ile birlikte hazırladıkları iş planı projesi onay alan bir çok yeni girişimci ihtiyaç duyup aldıkları motorlu ve motorsuz yardımcı ekipman için hibe aldı. Sizler ile paylaşacağımız halı ve oto yıkama iş planı projesi de KOSGEB tarafından hibe alan bir proje örneğidir. Siz de kendinize göre bu proje örneğini tanzim eder iseniz, rahatlık ile sunum sonrasında projeniz için olumlu neticeler alacaksınızdır.

Halı ve Oto Yıkama Fabrikası Açmak İsteyen Girişimciler

Özellik ile herhangi bir ustalık belgesine gereksinim duyulması ve sektörün çok fazla kalifiye eleman ihtiyacı istememesi yeni girişimciler tarafından halı ve oto yıkama sektörüne ilgiyi son yıllarda arttırmıştır. Düşük maliyet oranları ile yüksek kazançlar elde edebileceğiniz temizlik sektörü, KOSGEB tarafından da desteklenmektedir. KOSGEB desteklenen sektörler ve NACE kodları listesinde, aşağıdaki üst ve alt kodlar ile yer alan sektör için devletten hibe almanız için bazı adımları sağlamalısınız.

Oto Yıkama NACE Kodu

Oto Yıkama NACE Kodu

Biraz sonra sizlere bahsedeceğimiz adımların nihai sonucu sonrasında ise hazırladığınız halı ve oto yıkama iş planı projesini sunum yaparak onaylatmamız şarttır.

Halı ve Oto Yıkamak İçin KOSGEB’e Nasıl Başvurabilirim ?

Şimdi kurumun halı ve oto yıkama sektörü için kurulacak olan işletme faaliyetlerine hibe olanağı sağladığını bildiğimize göre kararlı bir şekilde birim tarafından istenilen adımları yerine getirmemiz gerekmektedir. İlk defa devlet destekleri ile bir iş yeri kuracağınız için kurum sizin ” Girişimcilik Belgesi ” almanızı ilk olarak isteyecektir. Bu belge Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sonrasında katılım gösteren tüm yeni girişimcilere verilmektedir. Başvurusu tamamen ücretsizdir. Her il ve ilçede belli zamanlar ile planlı bir şekilde düzenlenen eğitimlerin başlama tarihlerini güncel bir şekilde http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresinden öğrenebilirsiniz. Adrese giriş yaptığınız zaman lütfen hangi ilde bu eğitimi almak istiyor iseniz o ilin ismini ” İl Filtresi ” alanından seçiniz.

Halı ve Oto Yıkama Eğitim Başvuruları

Halı ve Oto Yıkama Eğitim Başvuruları

Ben örnek resimde de gözüktüğü gibi KOSGEB Ankara girişimcilik kurs, tarih ve adresleri için il filtresine ” Ankara ” ilini belirttim. Sonuç olarak karşıma ise Ankara iline ait tüm eğitimlerin listesi çıktı. Şimdi burada dikkat etmeniz gerekenler,

  1. İlk olarak eğitim başlangıç tarihi size uygun mu ona bakınız.
  2. Size uygun eğitim tarihinin ” ok ” da gösterdiğim yazısına tıkladığınız vakit açılan pencerede hangi kurum tarafından eğitimin verildiğine mutlaka bakınız. Zira ” Açıklama ” kısmında şayet genelde İŞ-KUR tarafından verilen eğitimlerde ” Sadece İş-kur’a kayıtlı ( yani işsiz girişimciler ) vatandaşlar kayıt olabilir, Üniversitelerin dekinde de sadece Üniversite öğrencileri diye ibareler görebilirsiniz.
  3. Belediyeler ve meslek odaları daha çok halka açık bir şekilde bu eğitimleri bedelsiz bir şekilde vermektedir.

Daha detaylı bir bilgi için lütfen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi isimli makalemi inceleyiniz.

Başvuru Formların Tanzimi ve İş Planı Projesinin Sunumu

Eğitimler neticesinde şayet elinizde bir ” Girişimcilik Belgesi ” mevcut ve kurumunda yatırım yapacağınız sektörü desteklediğini bildiğinize göre artık kafanızdaki halı ve oto yıkama fabrikasını kurmak için korkmanıza hiç gerek yoktur. Artık bir an önce halı ve oto yıkamak fabrikası için ihtiyaç duyduğunuz motorlu ve motorsuz aletleri faturaları ile birlikte alabilir bir yanda da başvuru işlemlerini biraz sonra sizlere bahsettiğim şekilde sağlayabilirsiniz.

  1. İlk olarak KOSGEB e ilk kayıt başvurusu işlemini yaparak KBS sistemi ( Kobi Bilgi Sistemi ) girişi yapabilmeniz için kendinize özgü kullanıcı adı ve şifre alınız.
  2. Daha sonra elektronik posta adresine gelen bu kullanıcı adı ve şifre ile birlikte http://destek.kosgeb.gov.tr/ sistemine giriş yaprak ” Yeni Girişimci Destek Programı ” başvurusunu yapmanız gerekmektedir.
  3. Başvuru işlemleri ile birlikte var ise engelli ve gazi yada şehit yakını belgeniz ile imza sirküleri ve teklif fiyatları yada faturaları kendi birimimize teslim etmelisiniz.

birim tüm belgeleri inceleyecek ve size Halı ve Oto Yıkama İş Planı Projesi sunumu için bir gün verecektir. Sunumu yapıp, projenizi onaylatır iseniz, kurum tarafından o yıla ait olan Yeni Girişimci Destek Programı hibe olanaklarından bir kaç ay içinde yararlanabileceksiniz.

HALI VE OTO YIKAMA İŞ PLANI PROJESİ ÖRNEĞİ

Yukarıdaki alanı tıklayarak, sizin için hazırladığım, proje örneğini bilgisayarınıza word yani doc. uzantısında indirebilir. Microsoft office programı ile üzerinde özellik ile harcama kalemlerini yeniden tanzim ederek kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.