Esnaf Kredileri

Güzellik Salonu İş Planı Proje Örneği ve NACE Kodu

24.06.2017
167
Güzellik Salonu İş Planı Proje Örneği ve NACE Kodu

Bayan girişimcilerin en çok tercih ettikleri meslek dallarından bir tanesi de kuşkusuz güzellik salonlarıdır. Bayan kuaförü açarak kaliteli hizmet sunan çok seçkin işletmeler çevrenizde mutlaka vardır. Çıraklık, kalfalık eğitiminizi tamamladı iseniz ve biraz da olsun kendinize güveniniz var ise devlet destekli olarak sizde güzellik salonu açabilirsiniz. KOSGEB aracılığı ile bu imkanlardan yararlanmak isteyenler için sektörün NACE üst ve alt altılı kodu dahil olmak üzere daha önce onay almış bir iş planı projesini de siz kadın girişimciler için büyük bir memnuniyet ile sitemizde paylaştık.

Devlet KOSGEB Aracılığı İle Güzellik Salonlarını Desteklemektedir.

Kurum 2009 yılı sonrasında bir çok meslek dalları için desteklemelerini arttırarak bugüne kadar gelmiştir. Yeni bir güzellik salonu kurmak isteyenleri de yine destek verdiğini NACE kodu ile açıkça belirtmektedir. Oluşturmuş olduğu KOSGEB desteklenen sektörler ve NACE kodları listesinde bayan güzellik salonu yada kuaför tarzında iş kuracak erkek ve kadın girişimciler için verilen NACE KODU aşağıdaki gibidir.

Ana Kategorisi S- Diğer Hizmet Faaliyetleri / Üst NACE kodu: 96-Diğer Hizmet faaliyetleri Üst İkili Nace Kodu: 96.02 Kuaförlük ve diğer güzellik salonlarının faaliyetleri

Alt gurup koladır ise;

96.02.01: Kaş alma, ağda, pedikür, manikür ve cilt bakımın bir arada sunulduğu güzellik salonları
96.02.03: Kadınlar için sadece kuaförlük hizmeti
96.02.04: Sadece pedikür ve manikür hizmetleri

96.02.05: Sade ağdacılık faaliyetleri

Kadınlara yönelik açılacak olan güzellik ve kuaför salonları kurum tarafından bu NACE kodları ile desteklenmektedir. Şimdi sıra geldi bu kod kapsamında erkek yada kadın girişimciler bayan kuaförü veya güzellik salonlarını nasıl kurabilirler ? sorusunun cevabını hep birlikte bulmaya.

Öncelikli Olarak Girişimcilik Sertifikası Almalısınız!

İster erkek olun ister ise kadın girişimci olun sıfırdan güzellik salonu açacak iseniz mutlaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız gerekmektedir. Eğitimlerin hem başvurusunda hemde başvuru sonrası kadın girişimcilerin erkeklere oran ile daha şanslı ve avantajlı olduğunu belirtmeden edemeyeceğim. Şanslı olmaları kurslara katılım haklarında tanınan toleranslar, avantajlı oldukları kısım ise destek programında ki %20 dev bir oran ile imtiyaz sağlanmasıdır. Bu iki konuyu da sırası geldikçe ele alacağım.

Şimdi ilk olarak girişimcilik kursları başvurusunun nasıl yapılacağından bahsedelim. Bir çok resmi kurumun vermiş olduğu eğitimler genelde kendi alanlarındaki katılımcalara hitap etmektedir. Örneğin, bir İŞ KUR tarafından verilen girişimcilik eğitimine katılmak istiyor iseniz ” İŞ KUR’ a kayıtlı ve iş siz olmanız gerekmekte siniz. ” bu neden ile öncelik olarak biraz sonra bahsedeceğim eğitim listesinde yer alan ” açıklama ” kısmını lütfen dikkatlice okuyunuz. Eğitimler ülkemizde tüm il ve ilçelerde kişi ayrımı gözetilmeksizin bedava olarak verilmektedir. Güncel eğitim listesini görmek için lütfen ilk olarak aşağıdaki bağlantıyı bir tıklatalım.

GÜNCEL UYGULAMA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ LİSTESİ

Liste karşınıza çıktığı vaki ise ” İl Filtresi ” alanından hangi ilde bu eğitimi almak istiyor isek o ili seçelim. İl seçiminden sonra ya karşımıza bir sürü eğitim listesi çıkacak yada muhtemelen küçük bir il seçti isek bir kaç kurs tarihi çıkacak veya hiç bir eğitim tarihi gözükmeye bilecektir. Şayet eğitim listesi çıktı ise listeden size uygun birini seçmeli, çıkamadı ise ister başka illerdeki eğitimleri katılmayı düşünmeli veya biraz daha sabırlı olup katılım göstermek istediğin ildeki eğitimlerin başlamasını beklemelisiniz. Burada kararınızı verdikten sonra yukarıda da belirttiğim gibi katılmak istediğin tarih deki eğitime tıkladığınız zaman lütfen ” Açıklama ” metnini çok dikkatli bir şekilde okuyunuz. Ben KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Kurs Tarih ve Adresleri görmek için il fitresinde ” İstanbul ” ilini seçtim ve bana uygun bir eğitim tarihinin yazısını tıklayarak aşağıdaki verilere eriştim.

Güzellik Salonu KOSGEB Eğitim Başvurusu

Güzellik Salonu KOSGEB Eğitim Başvurusu

Bu sayfada açıkla metninde benim katılmam için bir engel olmadığını. Eğitim başvuruların devam ettiğini görmekteyim. Şayet eğitim başvuru bitmiş yada kursiyer kontenjanı dolmuş olsaydı. Yine açıklama kısmında yazılı bir şekilde uyarı görecektiniz.

Eğitim başvurularında kadın girişimciler çok daha şanslıdır. Bunun nedeni ise eğitimler de yoğun ilgi dönemlerinde kadınlara tanınan öncelik haklarıdır. Bu şekilde yoğun taleplerde mutlaka bir ön katılım testi yapılır. Testeler de girişimcilik ile alakalı mantık soruları sorarlar. İş fikri hazır ve bir an önce hayata geçirmek isteyenler ile kadın girişimcilere eğitim katılımlarında öncelik tanırlar. Eğitimler hakkında detaylı bilgileri daha önce sizlere detaylı bir şekilde vermiştim.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Detaylı Bilgi

Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayanlar bir sonra ki adıma geçebilirler.

Güzellik Salonunun Açılması, Devlet Desteklerine Başvuru

Şimdi artık güzellik salonu açabilir ve destek başvurunda bulunabiliriz. Tabi isterseniz işletmenizi açmadan da teklif almış olduğunuz faturalar ile de başvuruda bulunabilirsiniz. Bu noktada kararı sizin vermeniz gerekmektedir. Her iki şekilde de başvuru yapmak için bazı adımları takip etmeniz ve gereğini sağlamanız gerekmektedir. Bunların en başında ” Yeni Girişimcilik Başvurusu ” için doldurmanız gereken form gelmektedir. Bu form İnternet üzerinden Kobi bilgi sistemi üzerinden sağlanmaktadır. Dolayısı ile ilk olarak size özgü bir sisteme giriş şifresi oluşturmanız gerekiyor. Kendinize özgü şifre oluşturmanın nasıl yapıldığını KOSGEB e İlk Kayıt Başvurusu isimli yazımda görebilirsiniz. Kullanıcı adı şifrenizi oluşturmak için ilgili yazımdaki işlemleri sağladıktan sonra sisteme girmiş olduğunuz mail adresine gerekli giriş bilgileri gelecektir. Bu bilgiler ile de KBS sistemine BURADAN girerek ” Yeni Girişimcilik Destek Programı Başvurusu ” formlarını yine doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. İlgili alanlar doldurulduktan sonra çıktısını alarak yanına işletmenizin imza sirküleri ve var ise engelli yada gazi veya şehit yakını gibi belgeleri de iliştirerek kendi birimimize getirmelisiniz.

Birim yapılan müracaatı büyük bir titizlik ile inceleyecek ve size hazırladığınız Güzellik Salonu İş Planı Projesi sunumu için bir gün tahsis edecektir. Bu gün geldiği zaman verimli bir şekilde projenizi sunar ve onaylatır iseniz değmeyin keyfinize 🙂

GÜZELLİK SALONU & EPİLASYON İŞ PLANI PROJESİ

Elinizde şayet bayan güzellik salonu için bir iş planı projeniz yok ise yukarıdaki bağlantı aracılığı ile bunu bilgisayarınıza indirebilir, üzerinde gerekli düzenlemeleri inşa edebilirsiniz.

Artık sonra yaklaştık. Şimdi yapılan harcamaları ” Yeni Girişimci Destek Programı ” aracılığı geri almak için veri tabanına kayıt sonrasında ise kobi beyannamesi doldurmanız yeterli olacaktır.

Erkek ve kadın girişimciler, devlet destekleri ile nasıl güzellik salonu açılır NACE kodu ve örnek iş planı projeleri dahil olmak üzere sizlere aydınlatmaya çalıştım. Daha ne yapayım 🙂 size sadece kalan bu adımları uygulamak. Başarılılar…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.