Esnaf Kredileri

Flormar Bayilik Formu Ve Şartları

05.07.2018
193
Flormar Bayilik Formu Ve Şartları

Kişisel bakım ve makyaj ürünleri markalarının başarılı firmalarından Flormar, franchise tekniği ile hızla büyüyen markalar arasına girmiştir. Yeni bir iş fikri arayan yatırımcıların, kozmetik sektöründe başarılı adımlar atmak isteyen girişimcilerin değerlendirmesi gereken bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizde 2018 yılında kozmetik sektöründe bir mağaza açmak istiyorsanız, Flormar markasının bayilik şartlarına bakmalısınız. Bayilik başvurusunda sizden istenen şartlar ve bayilik alma sürecinde yapmanız gerekenler hakkında bir takım bilgiler verelim.

Flormar Bayisi Olmak İstiyorum

Flormar Bayisi Olmak İstiyorum

1970 yıllarında İtalya’nın Milano kentinde kozmetik sektörüne adım atan marka, 1972 yılında Türkiye sınırlarına girerek bu sektörde 40 yılı aşkın süredir hizmet vermeye devam etmektedir. İlk ürün olarak oje alanında yüzlerce çeşitle bu sektörde faaliyet göstermiş ve zamanla kendini kozmetik sektöründeki diğer ürünlerle geliştirmiştir. Kozmetik ürünlerinin vazgeçilmezlerinden fardan, allığa, ruj ve maskara üretimini yaparak ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Gebze organize sanayi bölgesinde kurulu 15 bin metre karelik üretim tesisi ile 7 binden fazla ürün çeşidini tüm dünya pazarına ulaştırmaktadır. 7 kıtada 100 den fazla ülkede ihracat yapan firma, başarı basamaklarını tırmanmaya ve büyümeye devam etmektedir. Vizyon olarak teknolojiyi en yakından takip edip trend ürünler çıkarmayı benimsemekte ve her daim gelişme göstermektedir. Müşterilerin beklentilerine verdiği önem ve her zevke hitap etme stratejisi de daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Yüksek kalite ve sağlığa zararsız üretim alanında sürekli kendini yenilemesi, hijyenik ve çevreye duyarlı üretimi de son derece başarılı faaliyetlerindendir. Yıllık 150 milyon üretim ile kozmetik sektörünün çok satan markaları arasında olmayı başarmış ve ülkemizde 200 den fazla satış noktasında kendini göstermektedir. Böyle tanınmış ve ünlü bir markadan bayilik alma düşüncesi iyi iş fikirlerinden olsa da, sizin sektör tecrübeniz ve bu alana ilginiz başarılı olmada etkili olacaktır. Markanın güvenilirliği satış garantisi getirir ancak, uygun konum ve müşteri memnuniyetini sağlayacak bir hizmet olmazsa bu başarı sağlanamaz. Mağaza açılacak bölgenin ekonomik koşulları, çalışanların güler yüzlü hizmeti ve sizin deneyim ve tecrübenizle birleştiğinde başarılı bir bayi olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Flormar Bayilik Şartları Nelerdir?

Kozmetik sektörüne ilgisi olan ve sektörde faaliyet göstermek isteyen bir girişimciyseniz sizin için bu sektörün başarılı firmalarının bayilik şartlarını araştırmaya devam ediyoruz. Watsons ve Gratis bayilik şartlarından sonra Flormar markasından bayilik almak için öncelikle yapmanız gerekenler;

 • Seçtiğiniz mağazanın konumu kozmetik satışına uygun, alışveriş güzergahı üzerinde olması gerekmektedir. Kişisel bakım ürünlerine talebi yoğun olan kadınların rahatlıkla ürünleri görebileceği AVM ler ya da işlek caddeler tercih edilmelidir.
 • Firma bayisi olacak mağazanın iç ve dış tasarımının Flormar markasına uygun şekilde dizayn edilmesiniz, ön cephesinin 8 metre genişliğinde ve giriş katların tercih edilmesini uygun bulmuştur.
 • Ürün çeşitliliği fazla olan markanın iç dizaynı bu çeşitliliğe uygun şekilde; ferah rahat alışveriş yapılacak genişlikte olması gerekmektedir.
 • Bayilik alacak kişilerin bu sektör hakkında ilgisi, deneyimi ve girişimcilik ruhu önem taşımaktadır.
 • Firmanın mağaza açılacak bölge ve konuma göre istediği maddi yeterlilik değişse de bu işe girmek isteyenlerin maddi anlamda iyi bir meblağa sunması gerekmektedir. Ortalama mağaza büyüklüğüne göre 500.000 euro ve üzeri bir ücret talep edilmektedir.
 • Marka bayilerinin Flormar markası dışında ürünler satmaması gerekmektedir. Markanın tedariği ve insiyatifine göre başka markaların satışı yapılabilir.

Flormar Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki ilk 500 ihracatçıdan biri olan firma, Kamboçya’dan New York’a, Tanzanya’dan Paris’e, Panama’dan Suudi Arabistan’a kadar bir çok ülkeye açılmıştır. Yüzlerce kozmetik markasının arasından kaliteli ve farklı ürünleri ile sektörün % 21 lik potansiyelini elinde tutan marka, her yıl sağladığı %20 lik büyüme ile de yatırımcıların merceği altına girmiştir. Gelişen AVM kültüründe de yer bulan Flormar hem mağaza hem de stand tipi bayilikle karşımıza çıkmaktadır. Kiosk tipi bayilik adı verilen bu sistem, mağazacılığa göre kira ve dekorasyon masrafından karlı bir tercihtir. Bayilik başvurunuz için firmanın internet adresi üzerinden ve 085 333 0 319 numaralı müşteri hizmetleri numarasından iletişime geçebilirsiniz. Bu iletişimin devamında franchise yetkilileri size geri dönüş yapacaktır. Birebir görüşme olarak yapılacak değerlendirmede olumlu sonucun devamında mağaza açılacak bölge ve dekorasyon hakkında fikir alışverişi sağlanacaktır. Markanın desteği ile mağazanız açılış ve müşteri hizmetine hazır olacaktır.

 

Yorumlar
 1. Yonca aydın Kardelen ırmak dedi ki:

  Bizi iki arkadaş büyük bir heyecanla sizin o muhteşem ürünülerniz Erzincan gibi güzeline düşkün bayanlar ve bakımına dikkat eden beyler sunmak için bize gereken şartları sunasınız bizde ellimizden ve içimizdeki heyecanla biran önce başlamak istiyoruz bize yol gösterici olun lütfen ve iki arkadaşın bu büyüme hırsını ve Azmi’ni boşa çıkarmayın lütfen

 2. Nazife dedi ki:

  Muğla ortaca da flormar bayiliği kurmak istiyorum

 3. İbrahim Halil Yıldız dedi ki:

  Merhaba ben bayilik almak istiyorum konu hakinda desteğinizi rica ederim iyi çalışmalar