Esnaf Kredileri

Findeks KKB Kredi Notu Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Öğrenilir ?

Findeks KKB Kredi Notu Nedir

İster esnaf olun ister ise bireysel sade bir vatandaş olun hepimizin kimlik numarası gibi bir de Findeks KKB kredi notu değeri mevcuttur. Bu sayfamda Findeks KKB Kredi notu nedir ? sorusu dahil başta olmak üzere en çok merak edilen kredi notu skorunun ne işe yaradığını ve bunu ücreti yada bedava nasıl öğrenebileceğimiz konusunda sizler için bilgiler paylaşacağım.

Findeks KKB Kredi Notu Nedir ?

İlk olarak konumuza Findeks KKB Kredi Notu nedir ? konusunun cevabını vermek ile başlamamış en doğrusu olacağını düşünmekteyim. Açılımının Kredi Kayıt Bürosu olduğu KKB Findeks isimli bir firma tarafından uzun süredir yönetilmektedir. Bu firmanın amacı ülke genelinde tüm vatandaşların ister bankalar ile bir ticari münasebeti olsun ister ise olmasın ” Ticari Risk Raporları ” değerlerini tutmaktadır. Bunun içinde hem çek hemde kredi ile kredi kartı da dahildir. Peki bu işlemi nasıl sağlamaktadır.

Öncelik ile Findeks Kredi Kayıt Bürosu kendince oluşturmuş olduğu bir risk çizelgesi vardır. Bu çizelge tam olarak aşağıdaki gösterdiği değerlerden oluşmaktadır.

KKB Kredi Notu Risk Cetveli

Buna göre ise tüm vatandaşlara bankalar ile yaşamış oldukları ikili ilişkilere göre bir değer verilir. İşin en önemli noktası ise bu değer şayet düşer ve siz bunu yükseltmek için herhangi bir müdahalede bulunmazsanız var olan skorunuz sizin ile birlikte 5 yıl boyunca gelir. Peki bu değeri belirleyici hususlar nelerdir ? Yani kredi kayıt bürosu sizlere bu skoru tayin eder iken neleri göz önünde bulundurmaktadır.

KKB Kredi Notu Değerini Belirleyici Etkenler  Nelerdir ?

Kredi kayıt bürosu tarafından tutulan skorları etkileyici bir çok unsurlar mevcuttur. Bu unsurların açıkçası hepsi bizim elimizde olanlardır. Yani, kredi notu değerinizi siz yükseltirsiniz, siz düşürürsünüz. Peki, bu kadarına bu değeri etkileyen unsurla nedir?

Bu belirttiğim başlıklar ticari veya bireysel vatandaşların KKB Kredi Notu skorunu belirleyici en önemli etkenlerdir. Bunlara dikkat eder iseniz şayet daha öncede belirttiğim gibi KKB Kredi Notu değeriniz düşmeyecek, aksine yükselecektir. Tanıtım videosu.

KKB Kredi Notu Ne İşe Yarar, Nasıl Bedava Öğrenebilirsiniz ?

Findeks KKB Kredi Notu değerinin işe yaradığı en önemli an herhangi bir bankadan herhangi bir kredi başvurusu yada kredi kartı talebinde bulunduğunuz zaman kendini göstermektedir. Her kim olur iseniz olun, ister herhangi bir çiftçi olarak hayvan kredisi çekmek isteyin, ister ise kobi olun ve devletin dahil sağladığı faizsiz kredi başvurusunda bulunmak isteyin, ister ise sade bir vatandaş olun ve yine herhangi bir kredi paketinden istifade edecek olun, mutlaka bu kredi skoru sizin karşınıza çıkacaktır.! Onun için hüsrana uğrayıp hayallerden uzaklaşmamak için lütfen bankalar ile ikili ilişkilerinizi zedeleyici hamlelerde bulunmayın. Şimdi sanırım bu skorun ne denli önemli bir yere sahip olduğunu öğrendikten sonra herkes kendi kendine acaba benim KKB Kredi Notu değerim kaç diye sorgulamaktadır.

Arkadaşlar kendinize özel olarak tutulan bu değeri ister ücretli olarak cep telefonu ile SMS atarak Findeks KKB kredi notu öğrenme yoluna gidersiniz, ister iseniz sizlere biraz sonra anlatacağım basit iki yöntem ile ortalama 9 TL gibi bir bedel ödememek için bedava öğrenebilirsiniz. Vereceğiniz karar sizin 🙂

SMS ATARAK RİSK RAPORU SORGULAMA: Türkiye Cumhuriyeti Numaranız arasına bir boşluk Doğum Yılınızı yazıp 1112 kısa mesaj atınız.

Findek KKB Kredi Notu bedava öğrenme yolu bankalar ile daha çok senet üzerinden yada elden taksitler ile ürün satan mağazalardan geçmektedir. Çünkü daha öncede belirttiğim gibi bankalar müşterilerine kredi imkanı sağlar iken bu değere kurum tarafından satın almış olduğu paket sayesinden bakabilmektedir. Aynı şekilde daha çok EVKUR yada Arçelik veya Vestel gibi senet ile yada elden taksitli ürün satan mağazalarda da bu sistem mevcuttur. Bu her iki kurumada giderek rahatlık ile bir rica ile kendi skorunuzu bedavaya öğrenebilirsiniz. 🙂

 

Exit mobile version