Esnaf Kredileri

Ev Yemekleri Lokanta Projesi İş Planı Örneği

12.08.2017
160
Ev Yemekleri Lokanta Projesi İş Planı Örneği

Son yıllarda ev hanımları marifetlerini sergilemek amacı ile açacakları ev yemekleri üzerine lokanta projeleri devlet tarafından KOSGEB aracılığı ile desteklendiği doğrudur. Erkek girişimcilere oran ile çok daha avantajlı bir şekilde desteklenen kadın girişimcilerimiz ev yemekleri KOSGEB iş planı projelerini onaylatmaları halinde açılış giderlerinin nerede ise %80 yakın hibe almaktadır. NACE kodları ile de bunun doğrulunu bizler ile paylaşan birim tarafından hobi amacı ile ilk zamanlarda ev yemekleri lokantası olarak açılıp daha sonra ise çok ciddi yerlere gelen kadın esnaflarımız bu başarıyı nasıl yakaladıklarını gelin bir de bizden dinleyin.

KOSGEB Ev Yemekleri Lokantası Projelerini Desteklemektedir.!

Evinizde üretmiş olduğunuz enfes kekleri ve börekleri pazarlayarak çok ciddi rakamlarda gelir etmeniz için artık bir neden kalmadı. Şimdiye kadar ekonomik olarak destek alamamaktan yakınan kadınlarımızı KOSGEB çok fazla bir şekilde erkek girişimcilere göre imtiyazlı bir şekilde desteklemektedir. İddia ettiğimiz bu destekleri de sağladığını da bizlere iki şekilde göstermektedir. Bunlardan bir tanesi KOSGEB desteklenen sektörler ve NACE kodları içinde yer alan ev yemekleri üzerine kurulacak olan sektöre ait kodlardır. Bir tanesi de yeni girişimciler için oluşturulan program olan ” Girişimcilik Destek Programın ” da yer alan oranlardır. Şimdi bu iki ibarenin de yer aldığı alanları bir açıklık getirelim. Daha sonra başvuru koşullarına değiniriz.

Ev Yemekleri NACE Kodu Nedir ?

Birim şayet bir sektöre destek veriyor ise bunu oluşturduğu desteklenen sektörler listesinde bizlere duyurmaktadır. Ev yemekleri üzerine açılacak olan lokantalar dahil olmak üzere bir çok restoranlar KOSGEB tarafından desteklendiğini aşağıdaki NACE kodları ile sizlerde görebilirsiniz.

Ev Yemekleri Lokanta Projesi İş Planı Örneği

Ev Yemekleri Lokanta Projesi İş Planı Örneği

Yukarıda gördüğünüz üst ve alt dahil altılı NACE kodu ile sizler de eviniz de ürettiğiniz harika kekleri ve pastaları pazarlamak için açacağınız iş yeri için aşağıdaki şartları yerine getirerek hibe alabilirsiniz.

Ev Yemekleri Lokantası İçin Devletten Nasıl Destek Alınır ?

Artık devletimizin sizlere desteklediğine emin olduktan sonra şimdi sıra geldi ister ev yemekleri üzerine olsun ister ise herhangi bir amaç ile açılacak bir lokanta yada restoran olsun devletten nasıl hibe alınacağın anlatılmasına geldi. ” Yeni Girişimci Destek Programı ” imkanlarından yararlanabilmeniz için ilk olarak bazı şartlara uygun olmanız gerekir. Bu şartlar şunlardır.

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ve işletmenizi ülke sınırları içerisinde kurmanız gerekir.
 2. En az 18 yaşında olmalısınız. Üst yaş sınırı merak edenler için belirteyim aranmaz.
 3. Okur yazar olmanız yeterlidir.
 4. Herhangi bir yasa dışı örgüte kayıtlı olmamanız ve yüz kızartıcı bir suç işlemememiz aranmaktadır.

Bu şartlara uygun iseniz ev yemekleri için açacağınız lokantaya destek almak için aşağıdaki adımları sırası ile takip etmelisiniz.

 1. Öncelik ile bir Girişimcilik Sertifikası almanız gerekir. Bu sertifikayı almak için ise Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi isimli kurslara katılmalısınız.
 2. Eğitimler sonrasında sertifikanızı aldıktan sonra KOSGEB e İlk Kayıt Başvurusu yaparak KBS sisteminde yer almak için kullanıcı adı ile şifre oluşturmalı.
 3. Daha sonra ise oluşturulan kullanıcı adı ile şifre ile http://destek.kosgeb.gov.tr/ adresine girilerek ” Yeni Girişimci Başvurusunda bulunmalısınız.
 4. İşlemler sonrası başvuru formlarını kendi KOSGEB birimine elden teslim etmeli ve size verilen gün gelince ise ev yemekleri projesi sunumu yapılmalıdır.

KOSGEB Ev Yemekleri Lokanta İş Planı Projesi

Bana göre işin en can alıcı noktası hazırladığınız veya herhangi bir ajansa hazırlattığınız ev yemekleri lokanta iş planı projesinin sunumunun yapılmasıdır. Şayet herhangi bir danışmanlık firmasına EV YEMEKLERİ LOKANTASI İŞ PLANI PROJESİ hazırlatmak için bir bütçeye sahip değil iseniz, sizler için temin ettiğimiz örnek proje üzerinden gerekli düzenlemeleri yaparak sunum yapabilirsiniz.

EV YEMEKLERİ İŞLETMESİ İŞ PLANI PROJESİ

Lütfen örnek projeyi indirmek ve incelemek için yukarıdaki butona basalım..

 

 

Yorumlar
 1. Gönül FATSALI dedi ki:

  Ben Brüksel Uzmanları danışmanlığı biliyorum, 1-2 yıl önce bu firmadan danışmanlık hizmeti almıştık ve çok kaliteli bir süreçte geçirdik.İşlerini gayet iyi biliyorlar ve oldukça saygılılar.Bir kez daha sizin aracılığınız ile bu firmaya teşekkürlerimi iletiyorum