KOBİKredi.NET

Ev Kadını Nasıl Para Kazanabilir?

03.07.2018
97
Ev Kadını Nasıl Para Kazanabilir?

Evlendikten ve çocuk sahibi olduktan sonra kariyerine ve önceki iş hayatına veda eden hanımların aile bütçelerine katkıda bulunmak ve kendi ekonomik özgürlüklerini kazanmak için evde ek iş arayışları 2018 yılında da sürmektedir. Tek maaşla geçinmenin zor olduğu, çocukların artan eğitim masrafları ve kadınların evde boş vakitlerini değerlendirmesi için evde yapılabilecek işler, pratik ve kazançlı ek gelir yöntemlerine bir bakalım.

Evde Para Kazanmanın Yolları!

Eskiden iş hayatında çok yer verilmeyen kadınlar zamanla kendini kanıtlamış ve iş yaşantısında her alanda aktif olmaya başlamıştır. Önemli bir çok alanda başarılı insanlara baktığımızda, kadınların sayısı erkeklerden hiçte az değildir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; kadınlarda eğitim seviyesi yükseldikçe iş hayatındaki katılımları da artmaktadır. İla ki her iş eğitim gerektiriyor diye bir algıda yanlıştır. Yaşantısında eğitim hayatı iyi olmayan bir kişi kendini geliştirerek çok daha iyi bir pozisyonda para kazanabilmektedir. Yaşadığımız teknoloji çağında iş sahibi olmak aslında kolaydır. Sosyal medya aracılığı ile yaptığınız takıları satabilir, yapacağınız el iş ve örgüleri de bu yöntemle tanıtabilir siparişler alabilirsiniz. Hem ev işleri hem de çocukları ile tüm gün uğraşan kadınların birde aile ekonomisine katkıda bulunmak istemesiyle ek iş olarak bir çok seçenek karşımıza çıkmaktadır. Maddi yetersizliğe biraz da olsa katkısı olacak bu işler, kendi ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz ya da birikim yapabileceğiniz bir miktar parayı size sağlayacaktır. Bunlardan bazıları; özel günler ve doğum günleri için kurabiye, pasta yapmak, anlaşacağınız bir davetiye firması ile nikah şekeri yapmak, iyi bir yabancı dile sahipseniz yabancı dil eğitimi vermek, bebek bakıcılığı ya da evcil hayvan bakıcılığı yapılabilecek kolay işler arasında. Zaten kısıtlı olan boş vaktinizi sizi daha fazla yoracak şekilde bir işle doldurursanız bu ailenize olumsuz enerji olarak geri yansıyacaktır. Aile ekonomisine katkıda bulunalım derken stresli bir işle yorgun düşmememiz gerekmektedir.

Ev Yapımı Ürünlerin Satışı

blank

Organik Ürün Yaparak Para                            Kazanma

Her ev hanımının evi için hazırladığı bazı doğal ve katkısız ürünler bulunmaktadır. Hazır gıdaların sayısız zararından kaçınmak isteyen kişilerin, lezzete önem veren insanların ve çalışıp bunları yapmaya vakti olmayan kişilerin tercihi olan ev yapımı ürünler, sizin için oldukça iyi bir gelir olacaktır. Ev yapımı tarhana, makarna, salça, reçel, pekmez, kuru sebzeler, turşular, yaprak sarma v.s bir çok ürün inanamayacağınız şekilde talep görecektir. Bunu günümüz teknolojisini kullanarak bir sosyal medya sayfasıyla satabilirsiniz. Organik ve ev yapımı ürünlerin fiyatları normal ürünlere göre bir tık fazla olduğu için size katkısı fazla olacaktır.

Takı Tasarımı Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Hem hobi olarak hem de sıkılmadan yapabileceğiniz işlerden olan takı tasarımı, rengarenk boncuklarla yapılabilecek zevkli ve kazançlı işler arasında. El becerisi olan bayanlar için yakınlarında bulunan bir bijuteriyle anlaşmasıyla takı yaparak para kazanması mümkün. İlk etapta takınızı yaparsınız ve vitrinde yer verilir satış durumuna göre yada kişiye özel siparişlerle takılarınızdan ek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş de yine sosyal medya üzerinden tanıtımını yaparak da satış yapmanız mümkün.

blank

Kurabiye Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Pasta Ve Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Mutfakta marifetli bayanlar için önerebileceğimiz pasta ve kurabiye yapımı aslında maliyeti düşük ama kazancı yüksek işler arasında. Çeşit çeşit kalıplarla yapılan ve şeker hamurlarıyla süslenen ev yapımı anne kurabiyeleri, çocukların doğum günleri için oldukça rağbet görmektedir. Pasta yapımında da becerikli ve tasarım konusunda da yetenekliyseniz ortalama 50 liralık masraf yapacağınız bir pastada kazancınız 100-150 tl arası olacaktır.

Dikiş Ve Örgü Yaparak Para Kazanmak

blank

Anne Kız Kıyafetleri Dikerek                               Kazanmak

Evinizde bir dikiş makinası ve sizde de biraz heves varsa günümüz trendlerinden güzel anne kız elbiseleri dikerek para kazanabilirsiniz. Kaliteli kumaşlar ve şirin tasarımlarla mevlit, düğün, doğum günleri için aynı kıyafeti anne ve kızına tasarlayarak kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Örgü ile alakalı bir el becerinizi de popüler çizgi film karakterlerini örerek, çanta örerek değerlendirebilirsiniz. Örgü oyuncaklarınız küçük bebekler için hem sağlıklı hem de vazgeçemeyeceği oyuncaklarından olacaktır.

Bu yukarıda saydıklarımızı bir sosyal medya hesabı ile destekleyebilir oradan da sipariş alabilirsiniz. Başka bir yöntem olan evde kutu, mandal, davetiye katlama gibi evlere ek iş veren firmaları da takip ederek aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.