Esnaf Kredileri

Esnaf Kefalet Kredisi Yorumları Sizler İçin Burada

Esnaf ve sanatkarlar yeni iş yeri açmak yada var olan iş yerlerini geliştirmek için esnaf odaları veya kooperatifler tarafından verilen destek ile bankalardan kredi almaktadırlar. Bir çok esnaf düşük faizli, yüksek miktarlı ve uzun vadeli esnaf kefalet kredileri sayesinde maddi darlıktan kurtulup ekonomiye büyük ölçüde katkısı olan faaliyetlerine ve çalışmalarına devam etmektedirler. 2019 en uygun faizli esnaf kefalet kredisi, en yüksek limitli esnaf kredisini veren banka ve en hesaplı esnaf kefalet kredisi yorumlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar?

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar

Ülke ekonomisinin temeli esnaf ve sanatkarlar için hem devlet destekli hem de Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi destekli Esnaf Kefalet kredileri, her yıl anlaşmalı banka tarafından çeşitli meslek kollarına göre değişik faiz oranları ile verilmektedir. 2019 Esnaf Kefalet Kredisi alabileceğiniz banka olan Halk Bank’ da, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin kefaleti ile yada kefalet olmadan esnafa uygun faizli kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bu yıl için esnaf kefalet kredisinde limit; iş yeri sermayesi için 200.000 TL, iş yeri ve taşıt alımı için ise 500.000 TL ya kadar çıkabilmekte. Bankanın verdiği bu limitler şartları yerine getiren, gerekli teminat ve soruşturması olumlu olan esnaf için ancak yüksek miktara ulaşabilecektir. 48 aya kadar vade ile aylık ve 3 aylık ödeme seçeneği ile 100.000-200.000 arası limitli ESKKK kefaletiyle Halk Bankası’ndan kredi almak istiyorsanız;

Esnaf Kefalet İş Yeri Alma Kredisi Ne Kadar?

Esnaf Kefalet İş Yeri Alma Kredisi Ne Kadar

Halk Bankası esnaf ve sanatkarlar için iş yeri ve taşıt alımına yönelik verdiği kredinin maksimum limiti 500.000 TL dir. Halkbank şubelerine T.C. kimliğiniz, esnaf odası kayıt belgeniz, esnaf sicil tasdiknameniz ve vergi levhanız ile yapacağınız başvuru bankacılık siciliniz ve kayıtlı olduğunuz odanın verdiği kefalet değerlendirilerek maksimum 1 haftalık süre içinde sonuçlanacaktır. İş yeri alımı için verilecek 500.000 TL kredinin vade sayısı 120 ay olarak belirlenmiştir. Banka bu kredi seçeneğinde geri ödemelerde aylık veya 3 aylık bir ödeme seçeneği sunmaktadır. Bu krediden de faydalanabilmeniz için en az 1 yıllık faaliyet sürenizi doldurmanız gerekmektedir. ESKKK kefaleti veya kefaleti olmadan da bu krediye başvuru yapabilirsiniz. İş yeriniz için gerekli olan sıfır kilometre ticari faaliyetlerde kullanılabilen taşıtlar içinde kredi limiti 500.000 TL dir. Ticari faaliyetlerinizde kullanmak üzere alacağınız; otomobil, kamyonet, kamyon, minibüs, midibüs, otobüs gibi taşıtlar için taşıt edindirme kredisinin vade sayısı 84 aya düşürülürken, geri ödemede aylık veya 3 aylık ödeme seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Değişik meslek guruplarına göre de bankanın çeşitli kredi imkanları bulunmaktadır. 0 faizli kredilerden faydalanmak için ise; kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarından birinden olmak, ustalık belgesine sahip olup yeni iş yeri kurmak yada KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitirip genç girişimci statüsünde olmak gerekmektedir.

Esnaf Kefalet Kredi Vermiyor Hakkındaki Yorumlar

Esnaf Kefalet Kredi Vermiyor Hakkındaki Yorumlar

Esnaf ve sanatkarlar işletmeleri için kredi başvurusunda bulunurken onaylanmasında bir kaç şart gereklidir. Öncelikle kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu kredi onayında etkili olacaktır. Kredi notu düşük bir kişiye kredi onayı çıkmazken, ipotek veya kefil ile bazı bankalar düşük miktarlara onay vermektedir. Esnaf ve sanatkar statüsünde olup en az 1 yıl faaliyet göstermenizde bakılacak ikinci husustur. Eğer ki aynı tarihler içinde birden fazla esnaf ve sanatkarlar odasına üye iseniz buda kredi almanızda bir engel teşkil edecektir. Kredi başvurusunda bulunan kişinin devam eden bir kredi borcunun olması da kredi limitinde etkili olmaktadır. İpotek gösterilecek eviniz, arsanız yada diğer mal varlığınızda kredi onayında faydalı olacaktır. Yüksek miktarlı bu kredilerin onayında birinci derece yakınınız yani oğlunuz yada eşinizin bankacılık durumu da etkili olmaktadır. Bankaya gerekli belgeler ile yapacağınız başvurunun devamında banka hakkınızda yapacağı değerlendirme ile kredinize 1-2 hafta içinde onay verecektir. Bağlı bulunduğunuz odanın kefilliği ile krediniz onaylanırsa 2019 yılı için %7 den başlayan düşük bir faizle Halk Bankası’ ndan kredinizi alabilirsiniz.

Exit mobile version